Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Więcbork

W niedzielę, 8 grudnia br. na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” w Więcborku po raz szósty odbył się Jarmark Mikołajkowy zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Urząd Miejski w Więcborku, Bibliotekę Publiczną w Więcborku, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, Świetlicę Środowiskową „UŚMIECH”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku, Stowarzyszenie Kierunek Więcbork oraz Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

W sobotę, 30 listopada br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku uroczyście przywitali swoje fabrycznie nowe auto marki VOLVO FL 280 4×4 zbudowane przez firmę Bocar Sp. z o.o.

W środę, 27 listopada br. w Centrum Aktywności Seniora odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Więcborku.

W piątek, 15 listopada br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbyła się uroczystość nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu imienia ks. dra Szczepana Gracza oraz poświęcenia sztandaru. Wspaniałą uroczystość z udziałem wielu znamienitych gości uwieczniliśmy na fotografiach. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

We wtorek, 2 listopada br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Święty Jan Paweł II - Exlibrisy”. Na potrzeby ekspozycji swoje zbiory udostępnił Józef Bondarczyk.

Na spotkaniu z mieszkańcami miasta marszałek województwa Piotr Całbecki oraz Iwona Kozłowska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - poinformowali o trwającym przetargu. Wyłoni on firmę, która przygotuje plan budowy drogi.

W środę, 2 października br. ok. godz. 11:30 niedaleko przejazdu kolejowego w Więcborku samochód marki Ford wypadł z drogi, kończąc podróż w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały dwie osoby, które zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Więcborku.

W piątek, 27 września br. w Szpitalu Powiatowym w Więcborku minister Łukasz Schreiber oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazali staroście sępoleńskiemu Jarosławowi Tadychowi zarządzenie Prezesa Rady Ministrów o przyznaniu 672 tys. zł na zakup aparatu rentgenowskiego dla szpitala w Więcborku. Przekazane w dniu dzisiejszym środki pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej.

Policjanci z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy, która wielokrotne kradła różnego rodzaju wyposażenie z ogródków w Wituni. Na trop kobiety policjanci wpadli dzięki współpracy z miejscowymi działkowcami. Kobieta usłyszała już łącznie 10 zarzutów kradzieży mienia. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Bogu i rolnikom dziękowali wczoraj (8.09) mieszkańcy gminy Więcbork za tegoroczne plony. Dożynki w Sypniewie zaszczycili swoją obecnością rolnicy, przedstawiciele rządu, samorządowcy, organizacje i instytucje z terenu gminy i powiatu oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Top