Region

Po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego w Kancelarii Premiera szef rządu poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i przywróceniu kontroli granicznych dla cudzoziemców. - Naszym podstawowym zadaniem jest powstrzymanie takiego tempa przyrostu zakażeń, jaki zarejestrowali nasi sąsiedzi - wyjaśnił Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego poinformował, że od jutra, 25 marca br. na dwa tygodnie wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju z powodu rozprzestrzeniania się koronawriusa zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne. W Polsce potwierdzono już 25 przypadków zakażeń.

Trzy wypadki i trzy osoby ranne, ale nikt nie zginął - policja podsumowuje ostatnie trzy dni na drogach regionu. Wzmożone kontrole będą trwały do niedzieli. Na bezpieczeństwo mają też wpłynąć planowane zmiany w przepisach, w tym te dotyczące pieszych.

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane ze 100% komisji obwodowych z których wynika, że w okręgu bydgoskim Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 mandatów, Koalicja Obywatelska - 4 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2 mandaty, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 1 mandat

Według sondażu IPSOS, w wyborach parlamentarnych na Kujawach i Pomorzu 38,5 proc. głosów oddano na Prawo i Sprawiedliwość.

Konkurs organizowany po raz XIV przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ma promować aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami.

W niedzielę, 1 września br. w całym regionie obchodzono 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Miesiąc pracy policyjnej grupy „SPEED” za nami. To dopiero początek ich aktywności na kujawsko-pomorskich drogach. Wielu kierowców miało już z nimi do czynienia. Niestety, nie wszyscy jeździli zgodnie z przepisami.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przypomina, że w okresie wakacji, kiedy wypadków jest znacznie więcej, krew jest najbardziej potrzebna.

Top