Sośno

Dzielnicowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który postanowił kierować samochodem po pijaku. 36-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który dzień po dniu kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wtorkowe badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę, 19 maja br., krótko przed godz. 11, na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogalin (gm. Sośno). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego, OSP z Sośna, Sitnia, Wielowicza oraz Więcborka. Na miejscu okazało się, że cały budynek gospodarczy objęty jest ogniem. W pożarze uległ spaleniu również samochód typu Aixam. 

Sępoleńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Mężczyźni jechali swoimi pojazdami z prędkością o ponad 50 km/h za szybko. Sprawcy wykroczenia pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące i dodatkowo ukarani zostali mandatami.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ale wiadomo, że placówka pocztowa w Wąwelnie (gmina Sośno) zostanie przywrócona. O tej decyzji poinformowali mieszkańców przedstawiciele Poczty Polskiej, posłanka PiS Ewa Kozanecka oraz lokalni samorządowcy.

O problemach z brakiem połączeń autobusowych w gminie Sośno i o możliwościach przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu rozmawiano w poniedziałkowym (28.01) wydaniu programu "Samorządni" emitowanego na antenie TVP3 Bydgoszcz. 

Rano turniej piłki halowej, po południu występy artystyczne i licytacje, które zakończono światełkiem do nieba i udało się. Tak głośno i wesoło grano, że pobito rekord:

Mieszkańcy gminy Sośno, w powiecie sępoleńskim, od 10 lat cierpią na brak połączenia autobusowego z Bydgoszczą. Ci, którzy nie mają samochodu, są zdani na łaskę sąsiadów. Problem szczególnie dotyka osoby starsze i schorowane. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują do gminy o pomoc. Władze odpowiadają: „Pomożemy, ale potrzebne są konkrety”.

W środę, 21 listopada, w Gminnym Domu Kultury w Sośnie odbyła się, zwołana przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy, inauguracyjna sesja Rady Gminy Sośno, wybranej w wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 roku. Podczas obrad nowo wybrani radni oraz wójt Leszek Stroiński złożyli ślubowanie. Rada wybrała także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego oraz ustaliła składy komisji.

Wiadomo już jaki skład będzie miała nowa Rada Gminy Sośno. KW Polskie Stronnictwo Ludowe w nowej radzie zdobyło 5 mandatów, KW Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 mandatów, KWW SLD Lewica Razem zdobyła 3 mandaty a KWW Jacek Grabowski obejmie 2 mandaty.

Top