Reklama

Reklama

Reklama

Sośno

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała zatrzymana 22-letnia mieszkanka gminy Sośno. Kryminalni zabezpieczyli należące do niej narkotyki. Za popełnione przestępstwo ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Sępoleńscy dzielnicowi w czasie kontroli drogowej znaleźli narkotyki. 23-letni kierowca mazdy, miał przy sobie amfetaminę. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Po sześciu latach, zlikwidowana mimo protestów mieszkańców, placówka pocztowa w Wąwelnie wznowiła działalność. Usilne starania mieszkańców o przywrócenie poczty, mocno wspierane przez poseł Ewę Kozanecką przyniosły długo oczekiwany rezultat. W piątek, 8 maja 2020 o godz. 13:00 nowa placówka Poczty Polskiej w Wąwelnie została uroczyście otwarta.

W piątek 17 kwietnia br., krótko po godz. 4 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Szynwałd (gm. Sośno). Kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo a następnie dachował. Autem podróżowały dwie osoby a jedna z nich została przetransportowana do szpitala na dalsze badania. Na czas akcji ratowniczych droga była całkowicie zablokowama. Na miejsce wypadku zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborka, który wracał z poprzedniego wypadku oddalonego o niespełna 4 km oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego, który wracając z wypadku w Jastrzębcu najechał na to zdarzenie.

Sępoleńscy dzielnicowi zabezpieczyli około 40 kg krajanki tytoniowej oraz 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ujawnili ,,trefny towar” w samochodzie podczas kontroli drogowej. Nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu, a 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karnego skarbowego.

Patrol dzielnicowych sępoleńskiej komendy zatrzymał poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna kierował autem, choć sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek miał przy sobie narkotyki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

Dzielnicowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który postanowił kierować samochodem po pijaku. 36-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który dzień po dniu kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wtorkowe badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę, 19 maja br., krótko przed godz. 11, na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogalin (gm. Sośno). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego, OSP z Sośna, Sitnia, Wielowicza oraz Więcborka. Na miejscu okazało się, że cały budynek gospodarczy objęty jest ogniem. W pożarze uległ spaleniu również samochód typu Aixam. 

Sępoleńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Mężczyźni jechali swoimi pojazdami z prędkością o ponad 50 km/h za szybko. Sprawcy wykroczenia pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące i dodatkowo ukarani zostali mandatami.

Top