Sośno

Sępoleńscy dzielnicowi zabezpieczyli około 40 kg krajanki tytoniowej oraz 240 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ujawnili ,,trefny towar” w samochodzie podczas kontroli drogowej. Nielegalne wyroby tytoniowe trafiły do policyjnego depozytu, a 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karnego skarbowego.

Patrol dzielnicowych sępoleńskiej komendy zatrzymał poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna kierował autem, choć sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Na dodatek miał przy sobie narkotyki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

Dzielnicowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który postanowił kierować samochodem po pijaku. 36-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który dzień po dniu kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wtorkowe badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W niedzielę, 19 maja br., krótko przed godz. 11, na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Rogalin (gm. Sośno). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego, OSP z Sośna, Sitnia, Wielowicza oraz Więcborka. Na miejscu okazało się, że cały budynek gospodarczy objęty jest ogniem. W pożarze uległ spaleniu również samochód typu Aixam. 

Sępoleńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Mężczyźni jechali swoimi pojazdami z prędkością o ponad 50 km/h za szybko. Sprawcy wykroczenia pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące i dodatkowo ukarani zostali mandatami.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ale wiadomo, że placówka pocztowa w Wąwelnie (gmina Sośno) zostanie przywrócona. O tej decyzji poinformowali mieszkańców przedstawiciele Poczty Polskiej, posłanka PiS Ewa Kozanecka oraz lokalni samorządowcy.

O problemach z brakiem połączeń autobusowych w gminie Sośno i o możliwościach przeciwdziałaniu wykluczeniu komunikacyjnemu rozmawiano w poniedziałkowym (28.01) wydaniu programu "Samorządni" emitowanego na antenie TVP3 Bydgoszcz. 

Rano turniej piłki halowej, po południu występy artystyczne i licytacje, które zakończono światełkiem do nieba i udało się. Tak głośno i wesoło grano, że pobito rekord:

Mieszkańcy gminy Sośno, w powiecie sępoleńskim, od 10 lat cierpią na brak połączenia autobusowego z Bydgoszczą. Ci, którzy nie mają samochodu, są zdani na łaskę sąsiadów. Problem szczególnie dotyka osoby starsze i schorowane. Mieszkańcy zbierają podpisy i apelują do gminy o pomoc. Władze odpowiadają: „Pomożemy, ale potrzebne są konkrety”.

Top