Reklama

Reklama

Reklama

Kraj

Rusza druga edycja akcji "Pieszo po zdrowie", w ramach której Tomasz Szcześniewski, Jacek Szcześniewski oraz Karol Zdrojewski już 20 października 2022 roku wyruszają w kolejną trasę. Pierwsza edycja trwała od 19 sierpnia 2022 roku do 15 października 2022 roku - w jej ramach panowie przeszli ponad 1300 km zaczynając w Zakopanem, a kończąc w Helu po drodze zbierając pieniądze na leczenie 1,5-rocznej córki Tomka (a wnuczki Jacka) chorującej na SMA. By móc cieszyć się zdrowiem, dziewczynka potrzebuje terapii genowej, której koszt to prawie 9,5 miliona złotych.

Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ujawnił, że rząd wprowadza też nowe obostrzenia. W miejsca, w których obowiązywał limit 50 proc. obłożenia, zmniejszony zostanie do 30 proc. Zostanie też wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 5 stycznia.

Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Limit zostanie podniesiony do połowy miejsc – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. „W najbliższych dniach”, jak mówił szef rządu, zostanie otwarta strefa kibica na Stadionie Narodowym, w związku z ME w piłce nożnej. Od 26 czerwca w targach i konferencjach będzie mogła brać udział 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Na stadionach i koncertach limit będzie wynosić 50 proc. miejsc, zaś w hotelach i innych miejscach noclegowych 75 proc. – powiedział premier. Zwrócił przy tym uwagę, że do limitów nie wlicza się osób zaszczepionych, a w przypadku hoteli i innych noclegów także dzieci do 12. roku życia.

Od 6 czerwca nastąpią zmiany w obostrzeniach. Jak powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, od tego dni będzie można organizować targi, konferencje i wystawy w odpowiednim limicie osób, zostaną otwarte sale zabaw a imprezy i zgromadzenia będą mogły odbywać się do 150 osób. Zmiany nastąpią również w transporcie zbiorowym.

We wtorek, 1 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, a także ministra edukacji Przemysława Czarnka i szefa KPRM Michała Dworczyka odpowiedzialnego za Narodowy Program Szczepień. Ministrowie przekazali informacje dot. szczepień dzieci w wieku 12-15 lat oraz unijnego certyfikatu COVID-owego.

Polacy są głęboko przekonani, że należy się im takie życie, jak na zachodzie Europy. Chcemy te słuszne aspiracje zaspokoić. Teraz jest szansa – powiedział prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w sobotę na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowano Polski Ład. Jak podkreślił, kluczową kwestią będzie zwiększenie wydatków na służbę zdrowia. Co jeszcze znalazło się w Polskim Ładzie?

Dziś (03.05) na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się uroczystości państwowe z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dziś (03.05) z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się uroczyste posiedzenie Izb Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sejmu Republiki Litewskiej, w której udział wzięli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Prezydent Republiki Litewskiej.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan luzowania obostrzeń na maj. Zmiany dotyczą m.in. nauki w szkołach, galerii handlowych, noszenia maseczek, restauracji, hoteli i organizacji wesel. Poniżej lista zmian, które zapowiedział rząd.

Od poniedziałku, 26 kwietnia br. złagodzone zostaną obostrzenia w 11 województwach - otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz częściowy powrót dzieci do szkół. W 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. Szczegóły zmian na slajdach poniżej.

Top