TVP S.A.

Od 6 czerwca nastąpią zmiany w obostrzeniach. Jak powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, od tego dni będzie można organizować targi, konferencje i wystawy w odpowiednim limicie osób, zostaną otwarte sale zabaw a imprezy i zgromadzenia będą mogły odbywać się do 150 osób. Zmiany nastąpią również w transporcie zbiorowym.

E23OGmRXoAAMzFI.jpg

Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie notowany jest bardzo niewielki wzrost liczby wykonywanych testów. – Ta liczba testów wykonywanych jest średnio powyżej 50 tys., przy tym, kiedy ta liczba zachorowań oscyluje na poziomie 500-600 oznacza, że udaje nam się zachować dużą liczbę wykonywanych testów mimo małej skali w tej chwili liczby zakażeń – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że maleje systematycznie liczba zleceń na testy z POZ, wystawianych w wyniku objawów zakażenia lub ryzyka kontaktu z osobą zakażoną.

– W tej chwili, tygodniowo, jest to liczba zleceń rzędu 27 tys., a w trakcie apogeum pandemii tygodniowo mieliśmy tę liczbę blisko 10 razy większą, bo takie rekordowe liczby zleceń z POZ wynosiły ponad 280 tys. – dodał Niedzielski.

– Pierwszy wniosek, to jest oczywiście taki, że sytuacja się zdecydowanie poprawia, a drugi wniosek, że to systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od ponad półtora miesiąca, nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyśpieszania pandemicznego – cały czas mamy do czynienia ze spadkiem i to ze spadkiem, który ma wysoką dynamikę – przekazał.

– W tej chwili głównym zagrożeniem, i o tym warto mówić przy każdej okazji, są oczywiście nowe mutacje – przyznał. – My bardzo ściśle monitorujemy, jak wygląda sytuacja z zakażeniami, gdzie identyfikowane są właśnie te mutacje alertowe. Mamy taką skalę prowadzonych badań, która pozwala po prostu sekwencjonować próbki u osób, które są zakażone, które już mają stwierdzony dodatni wynik, na tyle, żeby też stosować środki zapobiegania epidemicznego realizowane przez sanepid – mówił. – Mutacje są głównym ryzykiem, z jakim mamy do czynienia w tej chwili w kraju – podkreślał Niedzielski.

red / TVP Info

Komentarze

0 #2 Szamot 2021-06-09 17:03
A teraz to lepiej sie zaszcepcie bo nie bedziecie mogli robic tego, tego i tamtego. Juz zaczyna sie nagonka. SUPER WOLNY KRAJ. Decyduja sobie sami, robia co chca, A co tam,ze z naszych pieniedzy. Kogo to obchodzi. Skladke zdrowotna pobieraja a dostep (czasami) telefoniczny. Niedlugo beda obozy dla niezaszczepionych bo to oni bede winni zarazen. Telewizja jak TUBA w kolko COVID,COVID,COVID. Nie ma dnia. OBUDZCIE SIE ZANIM BEDZIE ZA POZNO. No i 'Nowy Lad' ale te same 'twarze'. 1984 nadchodzi coraz szybciej.
0 #1 Tomasz 2021-06-02 17:14
Dla przypomnienia:
1. KOMITET DORADCZY DO SPRAW SZCZEPIEN OCHRONNYCH STWIERDZIL, ZE DANE DOTYCZACE BEZPIECZENSTWA I POWIKLAN POSZCZEPIENNYCH NA COVID-19, ZOSTANA UDOSTEPNIONE PO UZYSKANIU AUTORYZACJI PDA PO AUTORYZACJI. OZNACZA TO,ZE SKUTKI SZCZEPIEN NIE ZOSTANA ZBADANE PRZED PODANIEM ICH OSOBOM ZASZCZEPIONYM.
2. WSKAZNIK PRZEZYWALNOSCI COVID U DZIECI WYNOSI 99.9%- ale co tam, szczepic ile sie da.
3. WSZELKIE ROSZCZENIA POSZCZEPIENNE NIE BEDE BRANE POD UWAGE, GDYZ ZAROWNO PRODUCENT JAK I 'WYSZCZEPIAJACY' SA ZWOLNIENI Z JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOSCI.
4. A TERAZ DLA MYSLACYCH. CZY NAPRAWDE NIE WYDAJE WAM SIE TO DZIWNE, ZE RZAD, KTORY ZAWSZE SKAPIL PIENIEDZY NA COKOLWIEK, OFERUJE TERAZ NAGRODY I WYSOKIE WYGRANE DLA TYCH, KTORZY SIE ZASZCZEPIA?
TROCHE JAK W PRZEDSZKOLU. DAM CI LIZAKA JAK BEDZIESZ GRZECZNY I ZROBISZ JAK CI MOWIE.

ALE COZ. WE WRZESNIU NOWA FALA, NOWE SZCZEPIENIA, LOCKDOWNY itd.
ZNIEWOLENIA CIAG DALSZY...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top