Sępólno Krajeńskie

„Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny” to tytuł wystawy przygotowanej przez Ośrodek KARTA we współpracy z bibliotekami w Sępólnie i Hrubieszowie. Od ubiegłego piątku wystawę można oglądać w Sępólnie.

W ubiegłą środę, 7 sierpnia br. kilkunastu uczestników sprawdzało swoją wiedzę w III Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. Zwyciężczynią pojedynku została Anna Paprocka. Drugie miejsce zajął Paweł Kwasigroch, natomiast trzecie – Marzena Hippler.

Gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego był zespół Golec uOrkiestra. Na koncercie w Sępólnie Krajeńskim nie zabrakło największych hitów Golec uOrkiestra, takich jak: „Ściernisko”, „Lornetka” czy „Crazy is my life”. Usłyszeć było można też ich najnowszy hit pt. „Górą Ty” nagrany we współpracy z Gromee i Bedoesem, który ma już ponad 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

W sobotę, 10 sierpnia br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Roman Buława uhonorowany został nagrodą św. Wawrzyńca. Roman Buława to wieloletni działacz sportowy, trener tenisa stołowego, wychowawca dzieci i młodzieży. Tegoroczny laureat jest dziewiętnastym wyróżnionym w tym prestiżowym plebiscycie.  O przyznanie w tym roku nagrody św. Wawrzyńca dla Romana Buławy wnioskowali przedstawiciele Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego "KRAJNA".

W sobotę, 10 sierpnia br. w sali sesyjnej UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się X Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, podczas której Roman Buława uhonorowany został nagrodą św. Wawrzyńca.

W sobotę, 10 sierpnia br. przed godz. 7 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wałdowo (gm. Sępólno Krajeńskie). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Wałdowa i Kamienia Krajeńskiego. Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek gospodarczy. Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej, pożar został szybko opanowany i nie rozprzestrzenił się na budynki sąsiednie.

Z programem pod tym tytułem wystąpili w Sępólnie artyści Opery Nova i Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Piątkowy wieczór był wyjątkowo piękny, a publiczność sępoleńska, licznie przybyła na molo spacerowe, z przyjemnością słuchała prezentowanych przez Annę Malus-Wróblewską (mezzosopran) i Krzysztofa Filasińskiego (baryton) utworów operetkowo-musicalowych. Śpiewakom akompaniował na pianinie i saksofonie Sergij Morozov z Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Widzowie dali się ponieść muzyce oraz wspaniałej atmosferze tego letniego wieczoru i wiele utworów śpiewali razem z artystami.

W czwartek, 8 sierpnia br. w miejscowości Toboła odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasza Schreibera, burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego oraz zaproszonych samorządowców. Podczas briefingu z rąk wojewody na ręce burmistrza Sępólna Krajeńskiego przekazana została promesa z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na odbudowę mostu na rzece Kamionka.

We wtorkowe przedpołudnie, 6 sierpnia br. w strefie relaksu przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się kolejne „śniadanie na trawie”. Inspektor Ogórek wraz ze swoimi pomocnikami - fruktakami Jagodą i Truskawką, wspólnie z sępoleńskimi maluchami szukali odpowiedzi na pytanie jak zdrowo i mądrze dobierać to co jemy.

Rozpoczęły się Dni Sępólna Krajeńskiego. Imprezę zainaugurowano w sobotę, 3 sierpnia br. podczas tradycyjnego Jarmarku Św. Wawrzyńca. Przez kolejnych dziewięć dni mieszkańcy będą mogli bawić się na koncertach, wystawach, jarmarkach i imprezach sportowych. Wśród licznych kramów, ustawionych na targowisku w centrum miasta, można nie tylko smacznie zjeść, ale też podziwiać wyroby rękodzielnicze. Do samodzielnego wykonywania ozdób i biżuterii zachęcają lokalni twórcy.

Top