Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

W piątek, 6 stycznia, publiczność wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki zaproszona została do uczestnictwa w uroczystej gali, której gospodarzami byli Johann Strauss i jego przyjaciele. Najpopularniejsze melodie z takich oper i operetek, jak „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wiedeńska krew” czy „Noc w Wenecji” w brawurowym wykonaniu orkiestry Royal Strauss Orchestra wybrzmiały z pełnym dostojeństwem.

W środę, 28 grudnia 2022 roku odbyła się LII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Za nami XVI Dzień Adwentowy. Od 16 lat w połowie grudnia spotykamy się z mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego by wspólnie przeżywać radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Cykliczność Dni Adwentowych w naszym mieście sprawia, że jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez gminnych.

W środę, 30 listopada 2022 roku odbyła się LI sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W czwartek, 10 listopada 2022 r. w hali Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim odbyło się otwarte spotkanie z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - Donaldem Tuskiem.

W dniach 29 października - 2 listopada w okolicach cmentarzy parafialnego przy ulicy Chojnickiej i komunalnego przy ulicy Niechorskiej, w związku z Dniem Wszystkich Świętych będzie zmieniona organizacja ruchu.

W środę, 26 października 2022 roku odbyła się XLIX sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego wpadli na trop grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kryminalni, przy udziale funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej Urzędu Celno–Skarbowego w Toruniu oddział w Bydgoszczy, zabezpieczyli łącznie 7,5 tony „lewego” towaru, wartego ponad 4 miliony złotych. Wobec trzech, z czterech zatrzymanych osób, sąd zastosował areszt tymczasowy.

Ekipa "Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA " dotarła dziś (01.10) do Sępólna Krajeńskiego.

Top