Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH Mariola Florczak.

Po spotkaniu z Rafałem Królikowskim przyszła pora na spotkanie z kabaretem Czesuaf. Powstały w 2002 roku Czesuaf to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kabaretów młodego pokolenia – zdobywcy „Złotej kasety” i I nagrody podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK, wyróżnienia i II nagrody w Przeglądzie Kabaretów PaKa, Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA i wielu innych prestiżowych nagród.

W niedzielę, 18 lipca br. krótko przed godz. 14 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze obornika w miejscowości Wałdówko. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie, Sośnie i Komierowie. Na miejscu okazało się, że tuż za budynkiem gospodarczym doszło do pożaru obornika.

W czwartek, 15 lipca br., ok. godz. 10 na drodze krajowej nr  25 w miejscowości Piaseczno samochód ciężarowy marki DAF najechał na tył samochodu osobowego marki Renault. Samochodem osobowym podróżowały 2 osoby - 66-letnia kobieta i 72-letni mężczyzna, które na skutek zdarzenia zostały poszkodowane i przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Więcborku. Na czas akcji na drodze krajowej nr 25 występowały utrudnienia w ruchu.

Sępoleńscy kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o produkcję i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Chojnic, który tak jak radny Mateusz O., trafił na 3 miesiące do aresztu. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

W środę, 30 czerwca br. na sali posiedzeń UM odbyła się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Radny Sępólna Krajeńskiego z prokuratorskimi zarzutami. 34-letni Mateusz O. został zatrzymany m.in. w związku z uprawą konopi, innych niż włókniste i produkcją środka odurzającego. Sąd Rejonowy w Tucholi przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Sezon letni w Sępólnie Krajeńskim już się rozpoczął! A inauguracji, zgodnie z zapowiedzią, dokonaliśmy podczas piątkowego kina plenerowego. Wspólnie obejrzeliśmy „Palm Springs”, wyjątkowo „letnią” w klimacie komedię Maxa Barbakowa o dwójce młodych ludzi, którzy wpadli w pętle czasową i przeżywają codziennie od nowa ten sam dzień. Film, wybrany Waszymi głosami, dawał powody do śmiechu i do wzruszeń. Pozytywne recenzje, nominacje do prestiżowych nagród filmowych i kolejki przed kinami na całym świecie były zwiastunem dobrej zabawy, publiczność na sępoleńskim molo nie zawiodła się. „Palm Springs” to historia wręcz skrojony na letnie, plenerowe seanse.

Ochotnicza Straż Pożarna im. dh. Aleksandra Brandta w Sępólnie Krajeńskim już z nowym wozem bojowym. Samochód wyposażony w urządzenie "cut lanca" otrzymało imię Maniek, na cześć druha Mariana Papierowskiego.

To był zwykły dzień w szkole, zbliżający się koniec roku szkolnego wywoływał u uczniów uśmiech i chęć spotkań po lekcjach. W drodze do sklepiku 16-letni uczeń został zaatakowany przez 26-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego nożem. Ta historia – na szczęście zakończyła się zaledwie zadrapaniami, ale strach pomyśleć co byłoby, gdyby ktoś nie zauważył zajścia?

Top