Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Porządek nabożeństw w sępoleńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:15, 8:30, 11:30, 13:00, 17:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00.

W sobotę, 8 sierpnia br. o godz. 15:00 w II kolejce ligi okręgowej drużyna MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie zmierzy się na wyjeździe z zespołem Cyklon Kończewice.

Festiwal „What the Folk” zainaugurował tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego. Zaadaptowany do pandemicznej rzeczywistości miał on, rzecz jasna, formę on-line. Na dwa dni sala widowiskowa sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki zamieniła się w studio festiwalu, z którego transmitowano występy kolejnych artystów, reprezentujących różne formy sztuki ludowej.

Pierwszy koncert tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego, i przy okazji pierwszy plenerowy koncert w warunkach zaadaptowanych do sytuacji epidemiologicznej, za nami. Na amfiteatrze przy sępoleńskim molo wystąpiła Teresa Werner.

W sobotę, 1 sierpnia w pierwszej, inauguracyjnej kolejce sezonu 2020/2021 nie zabrakło emocji. Krajna podejmowała na własnym boisku gości z Kowalewa Pomorskiego. Gospodarze chcieli za wszelką cenę wymazać niepowodzenie z rundy jesiennej 2019/2020, gdzie przy Chojnickiej zremisowali zaledwie 1:1.

Wracamy do sprawy byłego wikariusza z Sępólna Krajeńskiego, który miał wysyłać małoletnim wiadomości SMS o zabarwieniu erotycznym. Jesienią Prokuratura Rejonowa w Tucholi umorzyła śledztwo ale to nie koniec sprawy bo Kongregacja Nauki i Wiary w Watykanie wydała decyzję na mocy której diecezja bydgoska ma wszcząć wobec księdza postępowanie karno-administracyjne.

Na mocy dekretu biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy z dniem 27 czerwca 2020 roku parafię p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, po trzech latach posługi opuścił ks. Bartłomiej Kozłowski. Na jego miejsce biskup bydgoski skierował ks. Tomasza Budnika, który wcześniej swoją posługę kapłańską pełnił w parafii p.w. Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.

W sobotę, 27 czerwca br. po godz. 11 do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie, że na jeziorze sępoleńskim obok mola znajduje się dryfujące ciało. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli ciało z wody i natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny. Niestety, po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon 51-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego. Okoliczności tej tragedii wyjaśniać będą teraz sępoleńscy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj ciało mężczyzny zostanie przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy w celu wykonania sekcji zwłok.

W środę, 24 czerwca br. na sali sesyjnej im. L. Prądzyńskiego odbyła się XXI Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W środę, 24 czerwca br. na molo spacerowym w Sępólnie Krajeńskim odbyło się otwarte spotkanie z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Borysem Budką.

Top