Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Porządek nabożeństw w sępoleńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:15, 8:30, 11:30, 13:00, 17:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 28 października br. zwołał XXV sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbędzie się w trybie zdalnym. 

Origami zawitało również w WOK w Wałdowie. Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Podobno nawet, aby dostać się na jakąkolwiek japońską uczelnię artystyczną, należy wykazać się znajomością Origami. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii.

Pod wpływem złego humoru i posępnego nastroju postanowiliśmy stworzyć coś w co zapakujemy naszą posępną energię. Z wikliny papierowej i szmatek powstały więc pająki. Ktokolwiek je zobaczy to zaraz zapomina o czymkolwiek. Chyba pomogło, bo w czasie pracy i na jej zakończenie wszystkim powrócił  uśmiech.

W poniedziałek, 26 października br. w Sępólnie Krajeńskim odbył się drugi dzień strajku kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. 

Trwa budowa pierwszego w powiecie sępoleńskim mobilnego punktu "DRIVE THRU" do pobierania wymazów w kierunku testów na koronawirusa. Punkt miał działać od dziś (26.10) ale jak informuje wicestarosta Andrzej Marach, ze względu na pewne kwestie techniczne, niezależne od Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim i Szpitala Powiatowego w Więcborku, rejestracji na badania będzie można najprawdopodobniej dokonywać dopiero od wtorku, 27 października. 

Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego i okolic, w niedzielę 25 października, spotkali się na "spontanicznym spacerze" na Placu Wolności pod biurem poselskim posłów PiS. Tam, głównie kobiety, zapaliły znicze. To forma sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego zakaz aborcji.

Kilkudziesięciu rolników protestowało dzisiaj (21.10) na drodze krajowej nr 25 w Sępólnie Krajeńskim. To wyraz sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zakazującej hodowli zwierząt i ograniczającej ubój rytualny. Ruch na „krajówce” był całkowicie sparaliżowany.

Grupa rolników z naszego regionu organizuje pikietę protestacyjną przeciwko nowej ustawie w sprawie zwierząt tzw. "piątki Kaczyńskiego". Według informacji przekazanych naszej redakcji, protest ma się rozpocząć w najbliższą środę, 21 października od godz. 9:00. Rolnicy w ramach protestu zapowiadają zablokowanie głównych dróg w Sępólnie Krajeńskim oraz tras dojazdowych do miasta.

16 października 1978 roku Polak, kardynał Karol Wojtyła, został wybrany na papieża. Przybrał imię Jan Paweł II. Historię tego pontyfikatu wszyscy doskonale znamy.
Top