Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

Zosia z Wałdowa (gm. Sępólno Krajeńskie) ma dopiero 13 miesięcy, a już mierzy się ze śmiertelnym zagrożeniem. 1 kwietnia br. lekarze zdiagnozowali u niej SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice proszą o pomoc w zbiórce pieniędzy na najdroższy lek świata, nierefundowany w Polsce. To szansa na życie dla ich córki. Poznaj historię dziewczynki i sprawdź, jak możesz pomóc.

Na początku kwietnia 2022 roku rodzice Zosi usłyszeli diagnozę, która na zawsze zmieniła ich życie - SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

W środę, 27 kwietnia 2022 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Polski przyjechało 2,650 mln uchodźców. Uciekających przed wojną ludzi możemy spotkać w każdej gminie w Polsce. Podobnie jest w Sępólnie Krajeńskim, gdzie obecnie mieszka prawie 300 ukraińskich uchodźców. To przede wszystkim kobiety i dzieci a także osoby starsze. Prawie 100 osób znalazło schronienie w budynkach hotelowych, należących do Centrum Sportu i Rekreacji. Pozostali mieszkają w prywatnych domach, których właściciele zaoferowali pomoc.

W środę, 30 marca 2022 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XLII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Policjanci z sępoleńskiej komendy ustalili tożsamość trzech mężczyzn, którzy uszkodzili iluminacje bożonarodzeniowe w centrum miasta. Funkcjonariusze wykorzystali nagrania pochodzące z monitoringu. Dwóm wandalom przedstawiono już zarzuty.

Koło Łowieckie nr 79 w Sośnie, Koło Łowieckie nr 76 "Dzik" w Sępólnie Krajeńskim oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim zapraszają do wspólnej zabawy podczas I Turnieju Służb Leśnych i Kół Łowieckich w Futsalu. Podczas zawodów prezentowane będą ciekawostki z zakresu leśnictwa i łowiectwa, serwowane będą potrawy myśliwskie takie jak bigos, strogonov, zupa myśliwska, grochówka. O godz. 11.00 rozpocznie się pokaz gry na rogu myśliwskim! Całość zebranych pieniędzy trafi do Błażejka Lewandowskiego i Jasia Grugla. Liczymy na Waszą obecność i pomoc! Start - godz. 9:00.

Queen w Sępólnie Krajeńskim! Brzmi jak kiepski żart, ale w piątkowy wieczór na scenie Centrum Kultury i Sztuki faktycznie pojawili się muzycy do złudzenia przypominający legendarną brytyjską grupę. Co więcej, gdy rozsunęła się kurtyna, zdumiała publiczność usłyszała znajome dźwięki kompozycji „Inuenndo”. Tak, więc – Queen w Sępólnie Krajeńskim!

Dziś (07.03) po godz. 16 w rejonie ronda ks. E. Grudzińskiego w Sępólnie Krajeńskim miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu marki Opel Astra. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Oplem 20-letni mieszkaniec Sępólna jadąc ulicą Kościuszki w stronę Tucholi w trakcie zjazdu z ronda w kierunku centrum miasta stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik a następnie przełamując barierę ochronną zjechał ze skarpy na promenadę. Na skutek zdarzenia mężczyzna nie doznał obrażeń ciała. Był trzeźwy. Policjanci sprawdzili 20-latka w policyjnej bazie danych. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenie przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Top