Reklama

Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Porządek nabożeństw w sępoleńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:15, 8:30, 11:30, 13:00, 17:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00.

W Sępólnie Krajeńskim policjanci zatrzymali 23-latka, który nie mając prawa jazdy jeździł samochodem. Sępolanin odpowie nie tylko za brak uprawnień, ale również za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież telefonu i biżuterii, które zginęły z szatni hali sportowej. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradziony łup, który zwrócili prawowitym właścicielom. Sprawcy przestępstwa grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sępoleńskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Sępólnie Krajeńskim zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym i punktami.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 30 grudnia br. zwołał XXVII sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym od zawsze nadrzędną wartością była bliskość i pojednanie.

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza do obejrzenia filmowej relacji z wizyty w tajemniczym biurze Świętego Mikołaja. Premiera: 06.12.2020 r., godz. 17:00.

 

"Maluch odbiorcą dzieł sztuki” to tytuł projektu finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie i  realizowanego przez Stowarzyszenie „Duże Różowe Słońce” we współpracy z Gminnym Przedszkolem Nr 2 „Bajka” w Sępólnie Kr. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci 5,6 – letnich z terenu Gminy Sępólno Krajeńskie.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 25 listopada br. zwołał XXVI sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbyła się w trybie zdalnym.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.  Przedszkolaki z „Bajki” przyłączyły się do akcji UNICEFU „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – pomoc dla Jemenu”.

Top