Sępólno Krajeńskie

W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wiśniewie realizowały projekt edukacyjno-informacyjny „Dzieciaki Mleczaki”, którego celem było pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka.

Dnia 4 czerwca 2019 roku pierwszoklasiści i drugoklasiści z Wiśniewy brali udział w bardzo interesującej lekcji dydaktycznej pt. ,,Sekretne znaki” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Obejmowała ona zajęcia artystyczne poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata, symbolom i ich znaczeniom oraz zajęcia związane ze zwiedzaniem wystawy archeologicznej.

W sobotę, 8 czerwca 2019 roku z naszymi rodzinami i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym wyruszyliśmy z placu przy remizie na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Leśnictwa Dąbie, która liczyła ok. 18 km.

W piątek, 7 czerwca br., ok. godz. 16:30 dyżurny sępoleńskiej komendy policji otrzymał informację, że agresywny 29-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego wdarł się do jednego z oddziałów banku i przy użyciu nożyczek groził popełnieniem samobójstwa. Na miejsce skierowano policjantów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W trakcie negocjacji mężczyzna zażądał rozmowy z rodzicami, którzy chwilę później pojawili się na miejscu zdarzenia. Po godzinie 18-tej, w celu udaremnienia zamiarów mężczyzny policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego, co skutkowało obezwładnieniem 29-latka. Mężczyzna ostatecznie został przetransportowany do szpitala.

Do Włościbórka pod Sępólnem Krajeńskim przyjechał gdyński artysta, by stworzyć rekordową rzeźbę i tym samym pobić rekord Guinessa. Po latach poszukiwań, Robert Wyskiel znalazł odpowiednią kłodę i dłubie w niej, przypominając sobie wiersz Juliana Tuwim „Rzepka”, dziadka, babcię, wnuczka, pieska i oczywiście rzepę. Gotowe dzieło w przyszłym tygodniu zostanie przetransportowane na Hel.

Ahh co to był za dzień! Prawdziwie bajeczny! Prawdziwie bajkowy! Prawdziwie baśniowy! Tyle postaci z bajek i baśni w jednym miejscu, tyle atrakcji, tyle zabawy i piękna pogoda, Dzień Dziecka jak z dziecięcych marzeń odbył się w niedzielę, 2 czerwca br., w Sępólnie Krajeńskim.

W minioną sobotę policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło wczesnym rankiem w Wiśniewce. Początkowo żaden z uczestników nie chciał przyznać się kto kierował. Gdy wytrzeźwieli w policyjnym areszcie, przypomnieli sobie, że za kierownicą Opla siedział ich 20-letni towarzysz od celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W piątek, 31 maja br., o godz. 16:30 na ul. Chojnickiej w Sępolnie Krajeńskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch osobówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 57-letni kierujący Volkswagenem Passatem, jadąc w kierunku Bydgoszczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego Renault Clio. W wyniku zdarzenia 56-letni kierowca renault z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do 2 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez policjantów w czwartek mężczyźnie. 48-latek kierował mercedesem mimo staniu nietrzeźwości. Alkomat wykazał u niego 1,2 promila alkoholu.

Top