Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH Mariola Florczak.

Już w maju 70-metrowe lokum przy ul. Krótkiej w Sępólnie Krajeńskim zostanie otwarte dla osób samotnych, starszych i w trudnej sytuacji życiowej. Treningi gospodarcze, kulinarne, higieniczne i terapeutyczne oraz bezpieczny azyl- takie wsparcie otrzyma blisko 48 rodzin. To już trzecie takie mieszkanie treningowe na terenie Sępólna Krajeńskiego.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 31 marca br. zwołał XXX sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbyła się w trybie zdalnym.

Brak maseczki w miejscu publicznym, wprowadził 23-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego w spore kłopoty. Podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu nawet kara do 3 lat więzienia.

Prezentujemy wideo nadesłane przez Szkołę Podstawową w Wiśniewie. Autorzy materiału serdecznie zapraszają do obejrzenia krótkiego filmu o ich szkole.

Od niezapiętych pasów do utraty prawa jazdy - to efekt prostej z pozoru kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów sępoleńskiej drogówki. Kierujący volkswagenem wydmuchał w alkomat prawie 0,5 promila, dodatkowo posiadał narkotyki. Teraz sąd zadecyduje o jego przyszłości.

1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim można było obejrzeć wystawę pt: „Żołnierze Wyklęci.

Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) zostali zwycięzcami Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Sępólnie Krajeńskim.

Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) bez straty seta awansowała do 1/8 finału rozgrywanego w Sępólnie Krajeńskim Grand Prix Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym. Rozstawiona z „jedynką” zawodniczka ze Śląska w niedzielnym spotkaniu drugiej rundy turnieju głównego zmierzy się z Adrianną Licbarską (MRKS Gdańsk).

W Sępólnie Krajeńskim rozpoczęło się w piątek Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Podczas pierwszego dnia zmagań rozegrano turniej eliminacyjny.

Top