Sępólno Krajeńskie

Policjanci z sępoleńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu sandomierskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 37-latek stracił uprawnienia na 3 miesiące.

30 stycznia uczniowie klas V i VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniewie z wychowawcą Hanną Wojtalewicz wybrali się na przedstawienie baletowe pt. „Magiczne zabawki” do Opery Nova do Bydgoszczy.

29 stycznia w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się „Święto Pokoleń”.

W dniu 30 stycznia 2019 r. w sali sesyjnej sępoleńskiego UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się IV Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Zaproszenie na sesję przyjął Andrzej Wiśniewski, pełniący obowiązki dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.

Biblioteka to magiczne miejsce. W każdym jej kącie na czytelnika czeka zaczarowana opowieść. W związku z tym Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza na czas ferii postanowiła zaprosić do siebie najmłodszych miłośników magii i iluzji. 

W poniedziałek, 28 stycznia br., ok. godz. 13 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Wałdowo (gm. Sępólno Krajeńskie). Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie. Na miejscu okazało się, że doszło do pożaru pomieszczenia kuchennego w budynku mieszkalnym. W wyniku tego zdarzenia poparzeniom uległ właściciel budynku, który próbował ugasić ogień przed przybyciem straży pożarnej. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w zmywarce do naczyń. 

W dniu wczorajszym (27.01) w Sępólnie Krajeńskim obchodzono 74 rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej, której kres położyły wojska radzieckie 27 stycznia 1945 roku.

Magiczne ferie w Centrum Kultury i Sztuki dobiegły końca. Przez cały tydzień uczestnicy programu przygotowanego przez instruktorów animacji kulturalnej w ramach tegorocznych ferii zimowych, zmagali się ze sztuką iluzji. W specjalnie zaaranżowanej „Komnacie Tajemnic” tworzyli magiczne eliksiry, przechodzili pasowanie na czarodzieja, przyjmując ustalony wcześniej „Kodeks Postępowania Czarodzieja”.

W solidarności z Gdańskiem i z tragicznie zmarłym prezydentem Pawłem Adamowiczem, mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego i ościennych miejscowości, spotkali się dzisiaj (18.01) na sępoleńskim Placu Wolności by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec wszechobecnej nienawiści, przemocy i agresji.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w dniu jutrzejszym, tj. piątek 18 stycznia br., o godz. 18:00 na Rynku Miejskim (Plac Wolności) w Sępólnie Krajeńskim zaplanowany jest happenig przeciwko mowie nienawiści i przemocy. 

Top