Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

W piątek, 16 września 2022 roku odbyły się pierwsze zawody szkolne w nowym roku 2022/2023. Na „pierwszy ogień” poszły dzieci w kategorii Igrzysk Dzieci, czyli urodzone w latach 2010 i młodsze, które rywalizowały na boisku piłkarskim. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt i 4 chłopców. Obok dwóch sępoleńskich szkół na stadion Centrum Sportu i Rekreacji przybyły ekipy z Wałdowa i Wiśniewy.

W sobotę, 10 września odbyła się kolejna edycja „Biesiady po Lutowsku”, corocznej imprezy odbywającej się w Lutowie. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się na terenie gminy Sępólno pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem”.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Wolontariusze odwiedzają Rodziny, a Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W piątek, 9 września 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego oraz zaprezentowanie wyremontowanej sali gimnastycznej.

W środę, 31 sierpnia 2022 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XLVII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Varius Manx zagrał wczoraj (13.08) na Dniach Sępólna Krajeńskiego swoje największe przeboje, wydane z Kasią Stankiewicz w kilku ostatnich latach, ale także przypomniał znane piosenki z wcześniejszego okresu działalności zespołu, m.in. "Zamigotał świat", "Ruchome piaski", "Piosenka księżycowa", "Orła cień".

W ostatniej części czwartkowej (11.08) "Sprawy dla reportera" w TVP 1 została poruszona sprawa małej Zosi z Wałdowa, śmiertelnie chorej na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Zosia urodziła się jako wcześniak w 36. tygodniu zagrożonej ciąży. Kiedy przyszła na świat jej rodzice wierzyli, że wszystko co najgorsze już za nimi, niestety w 7 miesiącu życia córeczki zauważyli, że dziewczynka coraz mniej się rusza.

Za nami kolejny dzień Dni Sępólna Krajeńskiego, który tym razem upłynął nam iście śniadaniowo, bowiem powróciliśmy na dobre z cyklem Śniadań na trawie, organizowanych w ramach Dni miasta. Już po raz siódmy gościliśmy w ramach tej akcji najmłodszych mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i okolic.

Strzeleckie Bractwo Kurkowe kolejnym laureatem Nagrody Świętego Wawrzyńca. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez samorząd Sępólna Krajeńskiego. Uroczysta sesja, podczas której nagroda została wręczona, odbyła się dziś (10.08) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Top