Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Porządek nabożeństw w sępoleńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:15, 8:30, 11:30, 13:00, 17:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00.

W piątek, 5 czerwca br. ok. godz. 12:30 na drodze wojewódzkiej nr 241 w miejscowości Trzciany w gminie Sępólno Krajeńskie samochód dostawczy firmy kurierskiej marki Mercedes wypadł na łuku drogi do przydrożnego rowu. Kierowca z ogólnymi obrażeniami trafił do Szpitala Powiatowego w Więcborku. Na czas akcji służb ratunkowych droga była zablokowana.

W środę, 27 maja br. w trybie zdalnym odbyła się XX Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

"Zabawa w chowanego" wstrząsnęła opinią publiczną. Nowy film braci Sekielskich w serwisie YouTube obejrzało już prawie 6 mln widzów. W najbliższą sobotę, 23 maja br. o godz. 20:00 produkcja będzie miała swoją premierę telewizyjną na antenie Kanału 10. Film będą mogli obejrzeć wszyscy Abonenci telewizji kablowej na terenie Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Po emisji filmu wyemitujemy oświadczenie Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka - delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

We wtorek, 19 maja br. ok. godz. 9 w miejscowości Trzciany (gmina Sępólno Krajeńskie) doszło do dachowania samochodu osobowego marki Ford, którym podróżowały trzy osoby. Poszkodowana w wypadku kobieta została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Więcborku. Na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz funkcjonariusze policji z KPP Sępólno Krajeńskie. 

Z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Św. Jana Pawła II Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie przygotował na miarę możliwości w obecnej sytuacji - wystawę plenerową. Zdjęcia przedstawiają obraz wykonany tzw. haftem krzyżykowym, który jest dziełem mieszkanki Lutowa Pani Katarzyny Drobjewskiej.

Policjanci zatrzymali 25-latka, u którego w samochodzie znaleźli marihuanę i amfetaminę. Dodatkowo, badanie wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem również pod wpływem narkotyków. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nawet do 3 lat więzienia grozi 22-letniemu mieszkańcowi gminy Sępólno Krajeńskie, który wykorzystując wprowadzone obostrzenia chciał uniknąć odpowiedzialności karnej. Mężczyzna ukrył narkotyki w maseczce ochronnej i myślał, że kontrolujący go policjanci ich nie znajdą. Teraz za swoje błędne myślenie odpowie niebawem przed sądem.

Tym razem chcielibyśmy przypomnieć Państwu szereg rekonstrukcji historycznych, których dokonaliśmy przy współpracy z Państwem – mieszkańcami Sępólna i okolic.

Dzień 2 maja to nie tylko Dzień Flagi. Jest to również Dzień Polonii i Polaków za granicą. Biel i Czerwień jest fundamentem wierności i przywiązania do polskości. W tym trudnym czasie pandemii, zostaliśmy z własnymi myślami i nieznanymi problemami, które przed nami. Trwamy w zadumie w refleksji nad Polską. Marzymy by powrócić do codzienności bez lęku o zdrowie i przyszłość naszych najbliższych i losy Biało Czerwonej.

Top