Sępólno Krajeńskie

W niedzielę, 6 października 2019 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim - Krajna Arena odbył się VIII Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego 2019.

Nagie zdjęcie Sebastiana Skaja, nauczyciela w szkołach podstawowych w Zalesiu i Wałdowie, radnego Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim oraz kandydata Lewicy do Sejmu RP, trafiło do mediów. Widział je burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, który cofnął nagrodę przyznaną mężczyźnie. Sebastian Skaja tłumaczy, że zdjęcie zrobił przed laty dla niemieckiego fotografa.

W sobotę, 28 września br. ok. godz. 9:30 w miejscowości Niechorz (gm. Sępólno Krajeńskie) doszło do dachowania samochodu osobowego marki Dacia. Na czas akcji na miejscu prowadzony był ruch wahadłowy. Okoliczności tego wypadku badać będą teraz funkcjonariusze sępoleńskiej policji.

W środę, 25 września br. odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W środę, 25 września br. podczas XII Sesji Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim wręczono uczniom stypendia, nagrody oraz wyróżnienia.

Policjanci sępoleńskiej drogówki zatrzymali 44-latka, który kierując mercedesem nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Po brawurowej jeździe, kiedy mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy okazało się, że posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jeszcze tego samego dnia pirat drogowy usłyszał zarzuty i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku były one realizowane pod hasłem „Polski Splot”. Wydarzenia tematycznie nawiązujące do motywu przewodniego odbywały się na terenie całej gminy w świetlicach wiejskich i Wiejskich Ośrodkach Kultury. Jak zwykle program obfitował w pokazy, warsztaty, wystawy i koncerty.

Jarmark św. Mateusza jest wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz imprez gminy Sępólno Krajeńskim. W tym roku odbyła się już XI edycja tej imprezy, przypadająca na tydzień obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

W środę, 18 września br. w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Dzień z Czystym Powietrzem. W wydarzeniu, które odbyło się na sępoleńskim Placu Wolności uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z prezesem Ireneusz Stachowiakiem na czele oraz zastępca burmistrza Sępólna Krajeńskiego Marek Zieńko.

W związku z początkiem roku szkolnego policjanci odwiedzają uczniów w miejscowych szkołach, by porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa. Tym razem, policjanci odwiedzili młodzież szkolną z sępoleńskiej ,,Jedynki”. W spotkaniu uczestniczyło łącznie około 70 dzieci.

Top