Sępólno Krajeńskie

Lileczka Szalska urodziła się w 2016 roku z ciężką wadą wrodzoną – rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi przez to na wiele powikłań: wodogłowie, wadę nerek, jelit, pęcherza, skrzywienie kręgosłupa, padaczka. Jej stan wymaga wielu operacji w najbliższym czasie. Przeszła już 12 seps, 5 operacji i prawie 20 długich hospitalizacji. Zbieramy nakrętki, by pomóc jej w opłaceniu kosztów dojazdu na wizyty kontrolne oraz na dojazdy do szpitali, ponieważ Lilka leczy się na terenie całego kraju.

W czwartek, 28 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie miały miejsce warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poprowadził je w dwóch grupach wiekowych Sławomir Tumanik.

40 lat działalności artystycznej to imponujący wynik, będący nie tylko okazją do wspomnień, ale przede wszystkim zaświadczający o doświadczeniu i artystycznym sukcesie, których nie sposób odmówić naszemu gościowi. Mowa, rzecz jasna, o Felicjanie Andrzejczaku, który w minioną sobotę wystąpił wraz ze swoim zespołem w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W Sępólnie Krajeńskim zakończyło się 2. Grand Prix Polski Kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) oraz Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra). Dla tego drugiego to powtórzenie sukcesu z Krakowa, gdzie również zdystansował rywali.

W miniony weekend sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. 42 i 59-letni mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego za jazdę ,,na podwójnym gazie” stracili prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę, 27 listopada br. w sali Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XIV Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Centrum Kultury i Sztuki przygotowało, specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, okolicznościową akcję.

Dzięki właściwej reakcji obywatela, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierującego. 40-latek stracił prawo jazdy po tym, jak wydmuchał w alkomat ponad 0,7 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 38-latkowi, który przed komendę policji przyjechał samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna chciał zgłosić kolizję, w której brał udział kilka godzin wcześniej. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

„Maluch w krainie muzyki klasycznej” to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Duże Różowe Słońce” we współpracy z Gminnym Przedszkolem Nr 2 „Bajka” w Sępólnie Krajeńskim, finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie. Uczestnikami projektu były dzieci 5,6-letnie. Celem przedsięwzięcia  było  ukazanie dzieciom piękna dźwięków muzyki klasycznej, rozbudzenie zainteresowania muzyką klasyczną poprzez realizację zajęć  według programu „ZOO w Filharmonii” I. Klebańskiej, udział w audycjach muzycznych, a także uczestnictwo w wycieczce do Filharmonii Pomorskiej.                                           

Top