Reklama

Reklama

Reklama

Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana jest przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

W tym roku wyjątkowe obchody Dnia Dziecka odbyły się na stadionie CSiR w Sępólnie Krajeńskim, który przekształcił się w krainę bajkowych postaci a główną bohaterką tego dnia była uwielbiana przez wszystkie małe damy lalka Barbie. To właśnie ona punktualnie o godzinie 14:00 przyjechała do nas kabrioletem a później z gracją przesiadała się na różowy rower, którym dotarła do Sępólna Krajeńskiego.

Zajęcia kulinarne, krawieckie, wspólne malowanie, czy majsterkowanie - pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi nie brakuje w Sępólnie Krajeńskim. Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” zachęca do wspólnych aktywności, których celem jest budowanie relacji w rodzinie od najmłodszych lat. Przypominają także o tym, że warto wspólnie spędzać czas każdego dnia, nie tylko od święta.

W środę, 29 maja 2024 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W czwartek, 23 maja 2024 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia, awanse na wyższy stopień służbowy oraz nagrody za szczególne zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Mundurowi zatrzymali 26-latka, który kierował volkswagenem passatem będąc pod wpływem środków odurzających. Jego zachowanie oceni sąd. Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

„Szczęście jest tak bardzo blisko. Jeśli tego chcesz. Marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los…” tak wspólnie z zespołem Pectus zaśpiewała publiczność, podczas koncertu, który odbył się w niedzielne popołudnie 19 maja 2024 roku w sali widowisko-kinowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

We wtorek, 7 maja 2024 roku odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Podczas sesji burmistrz Waldemar Stupałkowski i nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowane. Nowym przewodniczącym sępoleńskiej Rady Miejskiej został Artur Juhnke a prezydium uzupełnili Anna Miczko-Gierakowska i Robert Czerechowski.

W dniach 3-5 maja 2024 roku w hali Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim najlepsi Polscy młodzicy i młodziczki walczyli o medale Mistrzostw Polski w grze drużynowej, podwójnej i indywidualnej. Po sępoleńskich mistrzostwach ogłoszona zostanie kadra Polski U13 na Mistrzostwa Europy.

W sobotnie popołudnie, 27 kwietnia 2024 roku na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki wystąpił jeden z najbardziej kultowych kabaretów w Polsce - Kabaret Ani Mru Mru ze swoim najnowszym programem pt: „Mniej więcej”. Występ wyprzedał się do ostatniego miejsca, co niezmiernie nas cieszy. Przezabawne trio artystów w składzie: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek zdobyło serca zgromadzonej publiczności. Charakterystyczny sposób bycia połączony z charyzmą każdego z artystów sprawił, iż dwugodzinne wydarzenie było iście komediową ucztą i dało tym samym gwarancję na wieczór pełen śmiechu i niezapomnianych wrażeń.
Top