Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH Mariola Florczak.

Tegoroczne obchody Dnia Krajobrazu odbywały się  pod hasłem „Otwarte Krajobrazy”. Znajdowaliśmy się na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego i to właśnie tam mieliśmy szczególną możliwość docenienia wartości przestrzeni przyrodniczych. Już po raz trzeci Gminne Przedszkole Nr 2 „Bajka” zgłosiło swój udział w obchodach Dnia Krajobrazu, które inicjuje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

W miniony piątek mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Mistrzynię Polskiej Piosenki Literackiej Magdę Umer.

Międzynarodowy Dzień kobiet Wiejskich o zapachu świeżego chleba odbył się 15 października w WOK Lutowo. Spotkanie miało charakter warsztatów wielopokoleniowych podczas których uczestnicy mieli możliwość zobaczenia jak przygotować i upiec chleb, a także skosztować go ze świeżym masełkiem.

Czas dożynek to czas podziękowań za tegoroczne plony i urodzaj. W tym roku podobnie jak w ubiegłym rolnicy, sadownicy oraz działkowicze dziękowali za zebrane plony w kościele parafialnym w Lutowie. Mszę w ich intencji sprawował Ks. Tomasz Kasprzak. Po uroczystej mszy św. uczestnicy przeszli na salę Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie, aby przy słodkim poczęstunku jaki przygotowały gospodynie z Lutowa i Radońska świętować zakończenie zebranych plonów.

Nowe obwodnice coraz bliżej, są już decyzje środowiskowe dotyczące inwestycji w Sępólnie Krajeńskim i w Kamieniu Krajeńskim. Mają one powstać w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.

Mateusz O., któremu grozi do 15 lat więzienia, nie jest już radnym Sępólna Krajeńskiego. Przestał także pełnić funkcję przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji w urzędzie miasta.

W środę, 29 września br. w sali posiedzeń UM odbyła się XXXVI sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu drogi krajowej nr 25. Tym samym otwiera się droga do realizacji obwodnicy, która przejmie ruch tranzytowy z miejscowości.

Jolanta Bukolt została nowy prezesem klubu sportowego MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie. Taką decyzję podjęli dziś (23.09) członkowie stowarzyszenia na Walnym Zgromadzeniu.

Top