Reklama

Sępólno Krajeńskie

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

Kryminalni z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali osobę podejrzaną o posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych. W miejscu zamieszkania 24-latka funkcjonariusze znaleźli między innymi marihuanę, tabletki ekstazy oraz grzybki najprawdopodobniej halucynogenne. Teraz mężczyzna ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

W niedzielę, 3 września 2023 roku na boisku sportowym w Piasecznie odbyły się tegoroczne dożynki gminy Sępólno Krajeńskie. Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje. Była wystawa rękodzieła oraz kulinaria przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Niecodzienną atrakcją artystyczną był występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.

Budowa nowego przedszkola w Sępólnie Krajeńskim kosztowała prawie 13 milionów złotych i może przyjąć nawet 200 dzieci. Dziś (31.08) zostało ono oficjalnie otwarte a od najbliższego poniedziałku (04.09) rozpoczną się w nim pierwsze zajęcia.

W środę, 30 sierpnia 2023 roku odbyła się LIX sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Podsumowanie Dni Miasta to wyjątkowy moment, kiedy do Sępólna Krajeńskiego przybywają największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej. Cykl ten zapoczątkował znany nam wszystkim zespół Bajm, później gościliśmy jeszcze m.in. Małgorzatę Ostrowską, Brathanki, Blue Cafe, Feel, Sylwię Grzeszczak, Marylę Rodowicz, Perfect, Golec uOrkiestrę oraz Varius Manx i Kasię Stankiewicz. W tym roku do Sępólna zawitał zespół Kombi Łosowski, stanowiący spektakularne zwieńczenie tegorocznych obchodów Dni Miasta. Tysiące mieszkańców oraz miłośników muzyki zgromadziło się na stadionie miejskim, by wspólnie wyśpiewać takie przeboje jak „Słodkiego miłego życia” , „Black and White”, czy „Nasze Randez Vous”.

Jedną z tradycji Dni Sępólna Krajeńskiego są tematyczne „Śniadania na trawie”. W ubiegłych latach gościliśmy m.in. na dworze króla Artusa, przenosiliśmy się do góralskiej wioski i rozwiązywaliśmy eko-zagadki z Inspektorem Ogórkiem. W tym roku nasze miasto odwiedziły Smerfy!

Koncertową odsłonę tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego zainaugurowaliśmy nietuzinkowym połączeniem muzyki elektronicznej i beatrocka. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się Entfloria oraz Bartas Szymoniak.

W środę, 28 czerwca 2023 roku odbyła się LVIII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W środę, 31 maja 2023 roku odbyła się LVII sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Top