Sępólno Krajeńskie

Kolejna studniówka w powiecie sępoleńskim. W sypniewskim pałacu bawili się w piątek, 24 stycznia br. uczniowie klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego, wychowankowie pani Gabrieli Przybyłka.

25-letni mężczyzna przy pomocy fałszywego dowodu osobistego próbował założyć konto bankowe przez internet. Niecny plan jednak się nie powiódł, ponieważ został zatrzymany przez sępoleńskich kryminalnych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gościem pierwszego w tym roku spotkania w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był Marek Piekarczyk. Wokalista znany głównie z występów z grupą TSA, artysta wszechstronny, który dowodzi, że sukces niejedno ma imię i że popularność może iść w parze ze zdrowym rozsądkiem oraz niezachwianą normalnością.

W sobotę, 18 stycznia br. krótko po godz. 17 na trasie Sępólno Krajeńskie - Więcbork (droga wojewódzka nr 241) dostawczy Fiat Ducato potrącił 48-letniego mężczyznę. Mimo przeprowadzonej reanimacji, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas pracy służb - trzech zastępów straży pożarnej oraz policji, droga była całkowicie zablokowana.

W czwartek, 16 stycznia br. w godzinach przedpołudniowych w jednym z mieszkań na ul. Hallera w Sępólnie Krajeńskim znaleziono zwłoki 61-letniego mężczyzny.

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach bada okoliczności pożaru, który wybuchł w miejscowym hospicjum w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mężczyzna z Sępólna Krajeńskiego jest jedną z ofiar pożaru w Chojnicach. Był podopiecznym hospicjum. W wyniku pożaru zginęły cztery osoby w wieku od 64 do 72 lat, a ranne zostały 24 osoby.

Według rankingu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, wśród najlepiej rozwijających się miast w naszym regionie znalazły się: Świecie, Barcin, Radzyń Chełmiński i Sępólno Krajeńskie. To właśnie one zostały wskazane przez swoich mieszkańców jako miejsca dobrego życia. - Sępólno Krajeńskie to miasto do którego dobrze się wraca. To ciche i spokojne miejsce - przekonuje Agata Zabrocka. - Myślę też, że i ci, którzy do nas przyjeżdżają, mogą zobaczyć Sępólno Krajeńskie jako dobrze zorganizowaną strukturę miejską, w której można znaleźć ofertę i kulturalną, i sportową – uważa Waldemar Stupałkowski, burmistrz Sępólna Krajeńskiego. 
 

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie już drugi rok z rzędu zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do tej placówki uczęszcza zaledwie 120 dzieci! Sportowego bakcyla zaszczepił w uczniach Bartosz Burkiewicz, piłkarz i trener pobliskiej Krajny Sępólno Krajeńskie, ale przede wszystkim nauczyciel i wychowawca oraz - co podkreślają inni - pasjonat.

Przywitaliśmy Nowy Rok. Rok 2020. I jeśli wierzyć, że ten pierwszy dzień nowego roku jest małym zwiastunem nadchodzących dwunastu miesięcy, to zaliczyliśmy naprawdę obiecujący początek. Gale noworoczne w naszym mieście cieszą się ogromną popularnością, nic więc dziwnego, że bilety na tegoroczny koncert rozeszły się błyskawicznie. Dzięki temu sala widowiskowa sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki wypełniła się do ostatniego miejsca.

W poniedziałek, 30 grudnia br. w sali Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Top