Wiadomości

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy nieetatowy „Zespół kontroli ruchu drogowego” do realizacji zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

W piątek, 14 czerwca br. nieopodal Kamienia Krajeńskiego nad rzeką Kamionka odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa powodziowego pod kryptonimem “Woda - Kamionka 2019”. W ćwiczeniach udział brały zastępy z KP PSP w Sępólnie Krajeńskim, a także zastępy jednostek OSP z terenu  powiatu sępoleńskiego. Jednym z elementów ćwiczeń była organizacja przepompowania wody z rozlewiska rzeki Kamionki do pobliskiego starorzecza przy pomocy pomp szlamowych. Kolejny element ćwiczeń zakładał budowę wałów przeciwpowodziowych w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego znajdującego się przy rzece. Dodatkowo, w ramach doskonalenia, ratownicy z OSP KSRG Więcbork udzielali jednej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, która jak zakładał scenariusz straciła przytomność i doszło u niej do zatrzymania krążenia.

W roku szkolnym 2018/2019 przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Wiśniewie realizowały projekt edukacyjno-informacyjny „Dzieciaki Mleczaki”, którego celem było pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka.

Dnia 4 czerwca 2019 roku pierwszoklasiści i drugoklasiści z Wiśniewy brali udział w bardzo interesującej lekcji dydaktycznej pt. ,,Sekretne znaki” w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Obejmowała ona zajęcia artystyczne poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata, symbolom i ich znaczeniom oraz zajęcia związane ze zwiedzaniem wystawy archeologicznej.

Policjanci zatrzymali 56-latka, który dzień po dniu kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wtorkowe badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W ubiegły piątek, 7 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa rysunków Magdaleny Duszka.

W sobotę, 8 czerwca 2019 roku z naszymi rodzinami i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym wyruszyliśmy z placu przy remizie na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Leśnictwa Dąbie, która liczyła ok. 18 km.

8 czerwca na Molo Spacerowym w Sępólnie Krajeńskim  pod nazwą  „Sercem z muzyką” odbył się galowy koncert I Powiatowego Konkursu Wokalnego. Sam konkurs odbył się kilka dni wcześniej dla szkół podstawowych i gimnazjów w Szkole Podstawowej w Wałdowie, a dla przedszkolaków w Przedszkolu nr 1 w Sępólnie.  Konkurs w Wałdowie i Koncert Galowy prowadził Sebastian Skaja.

W piątek, 7 czerwca br., ok. godz. 16:30 dyżurny sępoleńskiej komendy policji otrzymał informację, że agresywny 29-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego wdarł się do jednego z oddziałów banku i przy użyciu nożyczek groził popełnieniem samobójstwa. Na miejsce skierowano policjantów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. W trakcie negocjacji mężczyzna zażądał rozmowy z rodzicami, którzy chwilę później pojawili się na miejscu zdarzenia. Po godzinie 18-tej, w celu udaremnienia zamiarów mężczyzny policjanci zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego, co skutkowało obezwładnieniem 29-latka. Mężczyzna ostatecznie został przetransportowany do szpitala.

Top