Wiadomości

Wielki Piątek to dla chrześcijan czas zadumy i refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. Tradycyjnie w tym dniu nie sprawowano Mszy Świętej a wieczorem wierni uczestniczyli w uroczystej Liturgii Męki Pańskiej.

Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody triduum paschalnego. Będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Liturgia w tym czasie wspomina ostatnią wieczerzę Chrystusa z uczniami, ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa.

Wielki Czwartek jest w Kościele katolickim pamiątką Ostatniej Wieczerzy i rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Przed południem w bydgoskiej farze odprawiono Mszę Krzyżma, z udziałem księży z diecezji bydgoskiej. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Kapłański, podczas którego duchowni i wierni dziękują za ustanowienie sakramentów Eucharystii oraz kapłaństwa.

Po zebraniu przez sępoleńskich kryminalnych materiałów dowodowych i decyzją Prokuratury Rejonowej w Tucholi zostało wszczęte postępowanie w sprawie, które prowadzone jest pod kątem art. 200a par. 2 Kodeksu Karnego, w którym czytamy: „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Radosław Kantak - dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - od wtorku pełni także obowiązki dyrektora bydgoskiego oddziału Dyrekcji. Nowy szef drogowców był zaangażowany m.in. w budowę drogi ekspresowej S3 oraz autostrad A1 i A4 przed nim kolejne poważne zadanie: nadzór nad budową S5 w regionie.

Dzisiaj rano (16.04) przedstawiciel KANAŁU 10 dostarczył sępoleńskiej policji wiadomości z popularnego komunikatora internetowego, które kapłan miał rzekomo wysyłać do młodych ludzi. Dostarczone organom ścigania materiały redakcja KANAŁU 10 otrzymała od swoich Widzów.  

Don Vasyl to bez wątpienia najbardziej popularna postać związana z folklorem i muzyką romską. Nie bez powodu nazywany jest „Cygańskim Królem”. Potwierdzenie tej popularności przyszło wraz ze sprzedażą biletów na sępoleński koncert artysty. Wejściówki rozeszły się w okamgnieniu, na długo przed planowanym występem.

Wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim zwolniony ze swoich obowiązków - dowiedziała się redakcja TVP3 Bydgoszcz. Ksiądz nie pełni już posługi w parafii. Informację o odwołaniu potwierdza nam rzecznik Diecezji Bydgoskiej. W tej sprawie otrzymaliśmy oświadczenie.

W niedzielę, 14 kwietnia br., krótko przed godziną 8:00 na ulicy Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem fokusem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kierowcą samochodu okazał się 53-letni mieszkaniec Więcborka. Podczas kontroli uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie kierującego. Jak się po chwili okazało, miał się czego obawiać. Badanie stanu trzeźwości 53-latka wykazało, że znajduje się on w stanie niepozwalającym mu na kierowanie pojazdem. Alkomat wykazał w jego organizmie 0,52 promila alkoholu. Nietrzeźwemu kierowcy natychmiast zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Top