Wiadomości

Lileczka Szalska urodziła się w 2016 roku z ciężką wadą wrodzoną – rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi przez to na wiele powikłań: wodogłowie, wadę nerek, jelit, pęcherza, skrzywienie kręgosłupa, padaczka. Jej stan wymaga wielu operacji w najbliższym czasie. Przeszła już 12 seps, 5 operacji i prawie 20 długich hospitalizacji. Zbieramy nakrętki, by pomóc jej w opłaceniu kosztów dojazdu na wizyty kontrolne oraz na dojazdy do szpitali, ponieważ Lilka leczy się na terenie całego kraju.

W czwartek, 28 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Wiśniewie miały miejsce warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poprowadził je w dwóch grupach wiekowych Sławomir Tumanik.

40 lat działalności artystycznej to imponujący wynik, będący nie tylko okazją do wspomnień, ale przede wszystkim zaświadczający o doświadczeniu i artystycznym sukcesie, których nie sposób odmówić naszemu gościowi. Mowa, rzecz jasna, o Felicjanie Andrzejczaku, który w minioną sobotę wystąpił wraz ze swoim zespołem w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

W Sępólnie Krajeńskim zakończyło się 2. Grand Prix Polski Kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) oraz Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra). Dla tego drugiego to powtórzenie sukcesu z Krakowa, gdzie również zdystansował rywali.

W miniony weekend sępoleńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. 42 i 59-letni mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego za jazdę ,,na podwójnym gazie” stracili prawo jazdy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek, 30 listopada br., w sali sesyjnej UM im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XV Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W sobotę, 30 listopada br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku uroczyście przywitali swoje fabrycznie nowe auto marki VOLVO FL 280 4×4 zbudowane przez firmę Bocar Sp. z o.o.

W czwartek, 28 listopada br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W środę, 27 listopada br. w Centrum Aktywności Seniora odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Więcborku.

W środę, 27 listopada br. w sali Urzędu Miejskiego im. L. Prądzyńskiego odbyła się XIV Sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

Top