Wiadomości

W związku z zapytaniem radnej Danuty Zalewskiej (PiS), zadanym podczas styczniowej (25.01) sesji Rady Powiatu, w dniu dzisiejszym (15.02) na stronach Biuletynu Informacji Publicznej sępoleńskiego starostwa opublikowano dane dotyczące wynagrodzeń oraz wykształcenia poszczególnych pracowników Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim na koniec grudnia 2018 roku. Dane te publikujemy również w czytelniejszy sposób w poniższej galerii.

Policjanci z sępoleńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu sandomierskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 37-latek stracił uprawnienia na 3 miesiące.

W minioną niedzielę, 10 lutego br., z okazji 660-lecia nadania praw miejskich Kamieniowi Krajeńskiemu odbył się koncert Trzech Tenorów w składzie: Paweł Krasulak, Krzysztof Zimny oraz Nazar Kachala.

Nastolatka z Więcborka, która miała grozić swojej koleżance i spalić jej zdjęcie usłyszała prokuratorskie zarzuty. 17-latka odpowie za groźby karalne. Grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia.

W miniony weekend na Cmentarzu Parafialnym w Kamieniu Krajeńskim nieznani sprawcy zdewastowali i zbezcześcili miejscu kultu religijnego, uszkadzając 9 nagrobków oraz figurę Chrystusa przy grobach zmarłych kapłanów. O tym haniebnym występku podczas niedzielnej Mszy Świętej poinformował ks. prałat Eugeniusz Pepliński - proboszcz parafii p.w. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim:

Podczas dorocznego Balu Sportu i Kultury, który odbył się 9 lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku, burmistrz Waldemar Kuszewski wręczył swoje nagrody w dziedzinie kultury i sportu "Rycerz 2018".

Nagana dla uczennic z Więcborka, które spaliły zdjęcie swojej koleżanki, używały wobec niej wulgarnych słów i umieściły w sieci kontrowersyjne zdjęcie. Decyzję podjęła rada pedagogiczna szkoły, do której uczęszczają nastolatki. Tymczasem, czy doszło do popełniania przestępstwa, sprawdza Prokuratura Rejonowa w Tucholi, która nie wyklucza postawienia zarzutów jednej z dziewczyn.

30 stycznia uczniowie klas V i VIII Szkoły Podstawowej w Wiśniewie z wychowawcą Hanną Wojtalewicz wybrali się na przedstawienie baletowe pt. „Magiczne zabawki” do Opery Nova do Bydgoszczy.

[AKTUALIZACJA z dnia 06.02.2019 r., godz. 14:20] Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Więcborku informuje, że z powodu awarii w dniu dzisiejszym tj. 6 luty 2019 r. do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody dla następujących miejscowości: Więcbork - os. Piastowskie, os. BOWiD, Suchorączek, Dalkowo, Nowy Dwór. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań aby usunąć awarię najszybciej jak to możliwe.

29 stycznia w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbyło się „Święto Pokoleń”.

Top