Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomości

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana jest przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

W dniach 25, 29 i 31 stycznia 2024 roku służby wojewody kujawsko-pomorskiego przeprowadziły kontrolę doraźną w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Kamieniu Krajeńskim. Wojewoda ocenił kontrolowany wycinek działalności DPS negatywnie i stwierdził, że "nieprawidłowości i uchybienia w kontrolowanych obszarach wynikają w dużej mierze z braku wiedzy merytorycznej oraz postawy dyrektora. Siostra Sylwia Blok, która w sposób niezrozumiały interpretuje stanowiska przedstawione przez zespół inspektorów, nie uwzględniając przy tym uwag mających na celu rozwiązanie problemów [...] Niewątpliwe niepokojącym jest, iż dyrektor jednostki, osoba z wieloletnim doświadczeniem zawodowym wykazała się nieznajomością przepisów ustawy o pomocy społecznej i jej błędną interpretacją w kontrolowanym zakresie. Pełnienie obowiązków dyrektora Domu przez siostrę Sylwię Blok skutkuje niewłaściwym wykonywaniem powierzonych zadań i wpływa znacząco na słabą jakość i nadzór na funkcjonowaniem Domu".

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się ogólne zebranie mieszkańców miasta Kamień Krajeński. Głównym punktem zebrania był wybór nowego składu Zarządu Samorządu Mieszkańców Kamienia Krajeńskiego.

Na wniosek grupy radnych Koalicji Obywatelskiej, Przymierza Społecznego dla Krajny i jednego radnego PSL: Andrzeja Maracha, Pauliny Wendy, Leszka Maracha, Aleksandra Atamańskiego, Radosława Burdona i Jarosława Dery, przewodniczący Rady Powiatu Marek Chart zwołał na dzień 7 czerwca 2024 roku Nadzwyczajną III sesję Rady Powiatu Sępoleńskiego. Krótko przed obradami sesji odbyła się Komisja Budżetu i Finansów, na której radni dyskutowali nad projektem uchwały dotyczącej zmiany wynagrodzenia dla starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha.

W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku burmistrz Kamienia Krajeńskiego Natalia Marciniak powołała na swojego zastępcę Martę Husarek. Do najważniejszych obowiązków zastępcy burmistrza będą należały działania zwiększające przedsiębiorczość w gminie, nadzór nad wdrażaniem strategii rozwoju, zastępstwo burmistrza w czasie jej nieobecności i wsparcie w codziennych obowiązkach.

W tym roku wyjątkowe obchody Dnia Dziecka odbyły się na stadionie CSiR w Sępólnie Krajeńskim, który przekształcił się w krainę bajkowych postaci a główną bohaterką tego dnia była uwielbiana przez wszystkie małe damy lalka Barbie. To właśnie ona punktualnie o godzinie 14:00 przyjechała do nas kabrioletem a później z gracją przesiadała się na różowy rower, którym dotarła do Sępólna Krajeńskiego.

Zajęcia kulinarne, krawieckie, wspólne malowanie, czy majsterkowanie - pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi nie brakuje w Sępólnie Krajeńskim. Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” zachęca do wspólnych aktywności, których celem jest budowanie relacji w rodzinie od najmłodszych lat. Przypominają także o tym, że warto wspólnie spędzać czas każdego dnia, nie tylko od święta.

W środę, 29 maja 2024 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.

W środę, 29 maja 2024 roku w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się III sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

II Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego była wyjątkową okazją uhonorowania laureatów nagród starosty sępoleńskiego "Krajeński Anioł" i "Krajeńska Iskierka". Nagroda "Krajeński Anioł" ustanowiona została w celu uhonorowania tych, którzy w różny sposób niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Zaś "Krajeńska Iskierka" dedykowana jest dzieciom i młodzieży do lat 18, którzy przez swą działalność niosą pomoc drugiemu człowiekowi, krzewiąc ideę wolontariatu.

Top