Wiadomości

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane ze 100% komisji obwodowych z których wynika, że w okręgu bydgoskim Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 5 mandatów, Koalicja Obywatelska - 4 mandaty, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2 mandaty, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 1 mandat

Powiat sępoleński, po 4 latach przerwy ma ponownie swojego przedstawiciela w Sejmie. Iwona Kozłowska, startująca w okręgu nr 4 z listy Koalicji Obywatelskiej zdobyła 9 325 głosów (2,03%) i tym samym w nowej kadencji Sejmu RP na lata 2019-2023 obejmie mandat posła. 

Prawo i Sprawiedliwość w powiecie sępoleńskim w wyborach do Sejmu uzyskało ponad 42% głosów. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 procent. Podium uzupełnia Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskując 12,54 procent.

Według sondażu IPSOS, w wyborach parlamentarnych na Kujawach i Pomorzu 38,5 proc. głosów oddano na Prawo i Sprawiedliwość.

W czwartek, 10 października br. Marek Witkowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu podsumował kampanię wyborczą do parlamentu i zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu.

Gościem programu "Rozmowa Dnia" na antenie TVP3 Bydgoszcz była Iwona Kozłowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim i kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska w wyborach do Sejmu.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W niedzielę, 6 października 2019 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim - Krajna Arena odbył się VIII Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego 2019.

We wtorek, 8 października br. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz przekazał Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim promesę o wartości 500 tys. zł z przeznaczeniem na modernizację obiektu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Środki z przekazanej promesy pochodzą ze składek firm ubezpieczeniowych.

Służby ratunkowe, policja i pracownicy zarządzania kryzysowego powiatu sępoleńskiego wzięli udział w ćwiczeniach obronnych „Kobra-19”. Sprawdzano reakcję i umiejętności służb na wypadek zdarzeń losowych, wypadków komunikacyjnych czy zamachu terrorystycznego.

Top