Wiadomości

Sezon studniówek w powiecie sępoleńskim zakończył bal uczniów klasy IV Technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Przyszli absolwenci wraz z dyrektorem szkoły Marianem Basą i wychowawcą klasy panią Lucyną Małek tradycyjnym polonezem otworzyli swoją Studniówkę 2020. Bal tegorocznych maturzystów ZSCKR odbył się w sobotę 25 stycznia, w sypniewskim pałacu.

Kolejna studniówka w powiecie sępoleńskim. W sypniewskim pałacu bawili się w piątek, 24 stycznia br. uczniowie klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego, wychowankowie pani Gabrieli Przybyłka.

W piątek, 24 stycznia br. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego.

25-letni mężczyzna przy pomocy fałszywego dowodu osobistego próbował założyć konto bankowe przez internet. Niecny plan jednak się nie powiódł, ponieważ został zatrzymany przez sępoleńskich kryminalnych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 24 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim zorganizowana z okazji 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego.

W czwartek, 23 stycznia br. policjantka z komendy powiatowej w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska wspólnie z kamieńskim dzielnicowym asp. Dariuszem Warnke spotkali się z grupą ,,Słoneczek” z kamieńskiego przedszkola. Nazwa grupy idealnie pasuje do osobowości przedszkolaków. Było miło, ciepło i radośnie.

W niedzielę, 19 stycznia br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyła się Wiedeńska Gala Operetki w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych.

Gościem pierwszego w tym roku spotkania w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był Marek Piekarczyk. Wokalista znany głównie z występów z grupą TSA, artysta wszechstronny, który dowodzi, że sukces niejedno ma imię i że popularność może iść w parze ze zdrowym rozsądkiem oraz niezachwianą normalnością.

W całym regionie trwają obchody stulecia powrotu tych ziem do Macierzy. W niedzielę, 19 stycznia br. uroczystości rocznicowe odbyły się m.in. w Więcborku. Wśród uczestników więcborskich obchodów byli parlamentarzyści - Iwona Kozłowska i Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, partii politycznych oraz mieszkańcy Więcborka.

W sobotę, 18 stycznia br. krótko po godz. 17 na trasie Sępólno Krajeńskie - Więcbork (droga wojewódzka nr 241) dostawczy Fiat Ducato potrącił 48-letniego mężczyznę. Mimo przeprowadzonej reanimacji, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas pracy służb - trzech zastępów straży pożarnej oraz policji, droga była całkowicie zablokowana.

Top