Wiadomości

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Porządek nabożeństw w sępoleńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:15, 8:30, 11:30, 13:00, 17:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00.

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że od 16 czerwca br. całodobowa transmisja na żywo z kamieńskiej kolegiaty dostępna będzie wyłącznie w sieci kablowej na terenie Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego oraz w nowej usłudze telewizji kablowej Jambox Lajt. Nowa usługa działa w każdym miejscu, w którym możliwe jest połączenie z internetem. Do odbioru usługi otrzymują Państwo dekoder, który łączy się z internetem bezprzewodowo po WiFi lub standardowo za pośrednictwem tradycyjnego kabla Ethernet. Wspomniany dekoder podłączamy następnie do odbiornika telewizyjnego kablem HDMI (podobnie jak dekoder do odbioru telewizji naziemnej, Cyfrowego Polsatu itd.) a sterowanie nim odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota, który otrzymuje się w zestawie z dekoderem. W ramach usługi do wyboru są atrakcyjne cyfrowe pakiety programowe, których ceny zaczynają się już od 19 złotych. W pakiecie za 19 zł START HD dostępnych jest ponad 60 programów, w tym wszystkie nasze programy lokalne tj. KOŚCIÓŁ KAMIEŃ KRAJEŃSKI HD, KOŚCIÓŁ SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE HD, KANAŁ 10 HD, KANAŁ 10 NA ŻYWO HD, KANAŁ 10 KAMIEŃ HD, KANAŁ 10 SĘPÓLNO HD, KANAŁ 10 WIĘCBORK HD, KANAŁ 10 POWIAT HD oraz KANAŁ 10 SPORT HD.  

W sobotę, 8 sierpnia br. o godz. 15:00 w II kolejce ligi okręgowej drużyna MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie zmierzy się na wyjeździe z zespołem Cyklon Kończewice.

Festiwal „What the Folk” zainaugurował tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego. Zaadaptowany do pandemicznej rzeczywistości miał on, rzecz jasna, formę on-line. Na dwa dni sala widowiskowa sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki zamieniła się w studio festiwalu, z którego transmitowano występy kolejnych artystów, reprezentujących różne formy sztuki ludowej.

Pierwszy koncert tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego, i przy okazji pierwszy plenerowy koncert w warunkach zaadaptowanych do sytuacji epidemiologicznej, za nami. Na amfiteatrze przy sępoleńskim molo wystąpiła Teresa Werner.

W sobotę, 1 sierpnia w pierwszej, inauguracyjnej kolejce sezonu 2020/2021 nie zabrakło emocji. Krajna podejmowała na własnym boisku gości z Kowalewa Pomorskiego. Gospodarze chcieli za wszelką cenę wymazać niepowodzenie z rundy jesiennej 2019/2020, gdzie przy Chojnickiej zremisowali zaledwie 1:1.

Kolegiata Kamieńska pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim z lotu ptaka.

Wracamy do sprawy byłego wikariusza z Sępólna Krajeńskiego, który miał wysyłać małoletnim wiadomości SMS o zabarwieniu erotycznym. Jesienią Prokuratura Rejonowa w Tucholi umorzyła śledztwo ale to nie koniec sprawy bo Kongregacja Nauki i Wiary w Watykanie wydała decyzję na mocy której diecezja bydgoska ma wszcząć wobec księdza postępowanie karno-administracyjne.

Słoneczna i upalna niedziela, bodajże pierwsza taka tego lata, przyciągnęła do Więcborka tłumy turystów. Perła Pojezierza Krajeńskiego odżyła jak dawniej, turystycznie i kulturalnie. Nasza nowa pandemiczna rzeczywistość na długi czas zamroziła działalność wszelkich instytucji kultury, jednak nieco już oswojeni z sytuacją, zachowując ostrożność, powoli wracają one do życia i wychodzą do ludzi. Na zorganizowanie w tej nowej rzeczywistości, pierwszej w powiecie sępoleńskim imprezy plenerowej zdecydował się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Koncertem "Operowe cztery strony świata" zainaugurował tegoroczną edycję Więcborskiej Sceny Letniej. Muzycznemu wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystaw plenerowych "Gmina Więcbork pośród natury" oraz "Więcbork kulturalnie".

Wracają duże imprezy plenerowe. Od piątku w wydarzeniach artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni będzie mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób, pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego i reżimu sanitarnego.

Top