Wiadomości

Hania została zamordowana tuż po domowym porodzie. Rodzina, która była w domu twierdzi, że nic nie widziała i nic nie słyszała. Jedyną podejrzaną o popełnienie zbrodni jest matka dziecka.

Zanim Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, w niedzielę, 18 sierpnia br. oficjalnie zamknął tegoroczne obchody Dni Więcborka, na Stadionie Miejskim przez blisko dwie godziny więcborska publiczność bawiła się na koncercie gwiazdy wieczoru - Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. Jak było? Było gorąco i głośno!

„Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny” to tytuł wystawy przygotowanej przez Ośrodek KARTA we współpracy z bibliotekami w Sępólnie i Hrubieszowie. Od ubiegłego piątku wystawę można oglądać w Sępólnie.

W środę, 14 sierpnia br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa fotografii Andrzeja Ossowskiego pt. „Dźwięki zapisane światłem”. Ekspozycja odbyła się w ramach tegorocznych „Dni Więcborka”.

W ubiegłą środę, 7 sierpnia br. kilkunastu uczestników sprawdzało swoją wiedzę w III Edycji Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego. Zwyciężczynią pojedynku została Anna Paprocka. Drugie miejsce zajął Paweł Kwasigroch, natomiast trzecie – Marzena Hippler.

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja ruszyła również w powiecie sępoleńskim, więc masz szanse stać się SuperW  i pomóc osobom w Twojej okolicy!

Jarmarkiem Krajeńskim i Biesiadą Śląską rozpoczęły się w niedzielę 11 sierpnia br. tegoroczne obchody Dni Więcborka. Z roku na rok impreza przyciąga do Więcborka coraz większą liczbę wystawców. Nie inaczej było podczas wczorajszego, siódmego już Jarmarku Krajeńskiego. Rekordowa ilość wystawców, niezawodna więcborska publiczność, występy rodzimych artystów i zespołów ludowych, spora dawka humoru rodem z śląskich familoków no i piękna, letnia pogoda - to wszystko sprawiło, że inauguracja Dni Więcborka 2019 wypadła na piątkę z plusem.

W sobotnie popołudnie na zaproszenie burmistrza Więcborka mieszkańcy oraz turyści licznie zgromadzili się na Placu Jana Pawła II przy więcborskiej promenadzie, by wspólnie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowej atrakcji turystycznej - mola spacerowego.

Gwiazdą tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego był zespół Golec uOrkiestra. Na koncercie w Sępólnie Krajeńskim nie zabrakło największych hitów Golec uOrkiestra, takich jak: „Ściernisko”, „Lornetka” czy „Crazy is my life”. Usłyszeć było można też ich najnowszy hit pt. „Górą Ty” nagrany we współpracy z Gromee i Bedoesem, który ma już ponad 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

W sobotę, 10 sierpnia br. na boiskach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyła się VI edycja cyklicznego turnieju w siatkówce plażowej mężczyzn. Tegoroczny turniej rozegrany został pod hasłem "100 lat dziedzictwa historyczno-kulturowego powiatu sępoleńskiego".

Top