Wiadomości

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH Mariola Florczak.

Dziś (20.04) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka na której przedstawiono nowy harmonogram szczepień.

Już w maju 70-metrowe lokum przy ul. Krótkiej w Sępólnie Krajeńskim zostanie otwarte dla osób samotnych, starszych i w trudnej sytuacji życiowej. Treningi gospodarcze, kulinarne, higieniczne i terapeutyczne oraz bezpieczny azyl- takie wsparcie otrzyma blisko 48 rodzin. To już trzecie takie mieszkanie treningowe na terenie Sępólna Krajeńskiego.

Punktualnie w południe w Warszawie zawyły syreny na znak upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W stolicy rozpoczęły się też uroczystości związane ze zrywem. Trwa też akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”. Polega ona na rozdawaniu żółtych papierowych kwiatów, symbolizujących powstańczy zryw z kwietnia 1943 roku. W ramach obchodów przy Pomniku Bohaterów Getta zostały złożone wieńce.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej dziś (14 kwietnia) konferencji prasowej poinformował o częściowym przedłużeniu obostrzeń do 5 maja. Jakie zasady będą obowiązywały? 

Dziś (14.04) Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji poświęconej bezpieczeństwu sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Mam nadzieję, że na przełomie maja i czerwca ruszymy ze szczepieniami w firmach i zakładach pracy – powiedział na dzisiejszej (12.04) konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W rękach policji jest dwóch mężczyzn, którzy w internecie nawiązywali kontakty z nastolatkami. To efekt działań jednej z organizacji tropiącej dorosłe osoby namawiające małoletnich do seksu. Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

W Łodzi odbyły się dziś (10.04) uroczystości pogrzebowe zmarłego w poniedziałek Krzysztofa Krawczyka. W południe w archikatedrze łódzkiej odbyła się msza żałobna, później trumna z ciałem artysty została złożona na cmentarzu parafialnym w Grotnikach pod Łodzią, gdzie muzyk mieszkał.

Top