Wiadomości

Kościół parafialny pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim - transmisja na żywo.

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, realizowana przez KANAŁ 10 we współpracy z firmą FOTECH.

W piątek, 16 września 2022 roku odbyły się pierwsze zawody szkolne w nowym roku 2022/2023. Na „pierwszy ogień” poszły dzieci w kategorii Igrzysk Dzieci, czyli urodzone w latach 2010 i młodsze, które rywalizowały na boisku piłkarskim. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt i 4 chłopców. Obok dwóch sępoleńskich szkół na stadion Centrum Sportu i Rekreacji przybyły ekipy z Wałdowa i Wiśniewy.

W piątek, 16 września 2022 roku na terenie Nadleśnictwa Lutówko w leśnictwie Kamionka przeprowadzono manewry taktyczno-bojowe dla sił i środków z terenu powiatu sępoleńskiego na obszarach leśnych pod kryptonimem "Krajeńskie Niwy 2022". Założenie do ćwiczeń zakładało pożar w oddziale 43 powstały na skutek porzucenia i podpalenia samochodu osobowego na terenie kompleksu leśnego. Do działań skierowano zastępy OSP z terenu powiatu sępoleńskiego sformowane w kompanię gaśniczą "Krajna". Dodatkowo do działań skierowano zastęp z JRG Szubin z kontenerem wężowym. W działaniach brały udział następujące zastępy:

W sobotę, 10 września odbyła się kolejna edycja „Biesiady po Lutowsku”, corocznej imprezy odbywającej się w Lutowie. Tegoroczne wydarzenie zostało połączone z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się na terenie gminy Sępólno pod hasłem „Połączeni Dziedzictwem”.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Wolontariusze odwiedzają Rodziny, a Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W piątek, 9 września 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego oraz zaprezentowanie wyremontowanej sali gimnastycznej.

W czwartek, 8 września 2022 roku w Kamieniu Krajeńskim odbyła się V edycja Kapeluszowego Marszu Seniorów. Uczestnicy marszu w barwnym korowodzie przeszli ze stadionu miejskiego w Kamieniu Krajeńskim na dziedziniec Domu Pomocy Społecznej. Na miejscu czekał ich piknik wraz z atrakcjami, m.in. loteria fantowa, zabawa taneczna, występy artystyczne, poczęstunek oraz upominki dla wszystkich.

W środę, 31 sierpnia 2022 roku na terenie kompleksu turystycznego nad jeziorem Mochel odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W środę, 31 sierpnia 2022 roku w Szpitalu Powiatowym w Więcborku w obecności wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz posła na Sejm RP Bartosza Kownackiego odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego tomografu komputerowego.

Top