Powiat Sępoleński

W piątek, 29 maja br. w trybie zdalnym odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na wolne stanowisko w korpusie służby cywilnej. Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonego naboru można znaleźć na zdjęciach w dolnej części artykułu oraz w załączniku.

We wtorek, 21 kwietnia br. w trybie zdalnym odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W niedzielę, 12 kwietnia br. do Szpitala Powiatowego w Więcborku dotarł transport sprzętu medycznego (środki ochrony osobistej), zorganizowany przez KGHM Polska Miedź i Grupę Lotos na apel premiera Mateusza Morawieckiego. Transport był obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

W Sępólnie Krajeńskim ktoś wybił okno w domu osoby odbywającej kwarantannę. Chuligański wybryk czy niebezpieczne zachowanie, którego w czasie epidemii nie można lekceważyć? Odpowiedzi m.in. na to pytanie w audycji "Rozmowa Dnia" na antenie TVP3 Bydgoszcz udzielił starosta sępoleński Jarosław Tadych.

We wtorek, 24 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XX Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Z uwagi na wprowadzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu Starosta Sępoleński wstrzymuje do odwołania osobiste przyjmowanie interesantów  Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Budynek Starostwa Powiatowego od dnia 16 marca 2020 roku zostanie zamknięty.

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews! Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim w wydanym komunikacie informuje, że ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zdecydował na czasowe ograniczenie dostępu do urzędu. Ograniczenia obowiązywać będą przez dwa tygodnie, od 13 marca br. do 27 marca br.  

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

Top