Powiat Sępoleński

8 czerwca na Molo Spacerowym w Sępólnie Krajeńskim  pod nazwą  „Sercem z muzyką” odbył się galowy koncert I Powiatowego Konkursu Wokalnego. Sam konkurs odbył się kilka dni wcześniej dla szkół podstawowych i gimnazjów w Szkole Podstawowej w Wałdowie, a dla przedszkolaków w Przedszkolu nr 1 w Sępólnie.  Konkurs w Wałdowie i Koncert Galowy prowadził Sebastian Skaja.

Sępoleńscy policjanci w celu wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, cyklicznie powtarzają różnego rodzaju akcje policyjne. Tym razem, w ręce mundurowych wpadło dwóch kierowców, którzy stworzyli potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policjanci apelują, jeśli „PIŁEŚ - NIE JEDŹ !”.

Sępoleńscy policjanci prowadzili poszukiwania 21-letniej mieszkanki powiatu. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na szczęście, dzięki właściwej reakcji rodziny i miejscowych mundurowych, kobieta w porę została odnaleziona i przekazana pod opiekę lekarzy.

We wtorek, 28 maja br., w Lutowie odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Matki. Samorządowcy z gmin z terenu powiatu oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu sępoleńskiego, złożyli Mamom z tej okazji najserdeczniejsze życzenia.

W poniedziałek, 27 maja br., w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się IX sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Prawo i Sprawiedliwość w trzech gminach powiatu sępoleńskiego, tj. w Kamieniu Krajeńskim, w Więcborku i w Sośnie wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Europejska wygrała wybory do PE w Sępólnie Krajeńskim.

We wtorek, 21 maja br., w powiecie sępoleńskim przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. “Krajeński Gaj 2019“, które zostały zorganizowane prze KP PSP w Sępólnie Krajeńskim w Nadleśnictwie Lutówko. W manewrach wzięło udział łącznie 25 zastępów straży pożarnych, 115 strażaków i 6 leśników. Ćwiczenia obserwowali strażacy z wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Komendant Powiatowy PSP, Nadleśniczy z Lutówka Marek Gackowski, przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego Irena Miczko oraz Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski.

W piątek, 17 maja br., w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z rolnikami w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF). W spotkaniu wziął udział Jerzy Dymek - Kujawsko-Pomorski Lekarz Weterynarii oraz Magdalena Czerkawska-Tyborska z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sępólnie Krajeńskim. 

Pomimo niezachęcającej, pochmurnej  pogody na starcie IX Krajeńskiego Rajdu Rowerowego stawiło się blisko 40 uczestników. Pozytywne nastawienie, dobre humory oraz  słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Orzełek rozgoniły chmury.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko zaopatrzeniowca Zespołu Administracyjno-Gospodarczego. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej, na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce - Praca w Policji oraz telefonicznie pod numerem 052 389 02 09.

Top