Powiat Sępoleński

W piątek, 24 stycznia br. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego.

W piątek, 24 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim zorganizowana z okazji 100-lecia powstania Powiatu Sępoleńskiego.

Cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie sępoleńskim zebrały łącznie 115.913,86 zł. Wyniki dla poszczególnych sztabów przedstawiają się następująco:

Sępoleńscy policjanci prowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”.

W czwartek, 19 grudnia br., w sali sesyjnej UM im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim uprzejmie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacą Państwo do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).

Rok 2019 to czas wielu korzystnych zmian dla polskich podatników, takich jak obniżenie PIT z 18 na 17 proc. i zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia oraz obniżka CIT dla przedsiębiorców do zaledwie 9 procent. Oznacza to więcej pieniędzy w portfelach polskich rodzin zarówno na codzienne wydatki, jak też w zbliżającym się okresie świątecznym. Przypominamy na czym polegały dobre zmiany w podatkach i pokazujemy korzyści z nich - na konkretnych przykładach.

W piątek, 30 listopada br., w sali sesyjnej UM im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XV Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W czwartek, 21 listopada br. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z seniorami pn. „Aktywny senior to bezpieczny senior.” Organizatorami spotkania dla seniorów z terenu powiatu sępoleńskiego i części sąsiedniego tucholskiego była Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Spotkanie swoim patronatem objął Wojewoda Kujawsko – Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz.

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się 31 października i trwała do 3 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło do jednej kolizji drogowej oraz zatrzymano pięciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kierownica swoich pojazdów.

Top