Powiat Sępoleński

W piątek, 27 stycznia 2023 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się LIII sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Sępoleńscy policjanci otrzymali nowy, nieoznakowany radiowóz marki KIA Sportage. Pojazd został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz z Funduszu Wsparcia Policji Gminy Sępólno Krajeńskie.

W piątek, 16 grudnia 2022 roku w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się LII sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Prawie 400 kg tytoniu i ponad 660 tysięcy papierosów przejęli w ubiegły poniedziałek (21.11) w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki i Krajowej Administracji Skarbowej. Łączną wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na blisko 764 tysięcy złotych.

W piątek, 25 listopada 2022 roku w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się LI sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W piątek, 28 października 2022 roku w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się L sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W związku z realizacją zadań prewencyjnych dotyczących ewentualnej i na przyszłość dystrybucji tabletek jodku potasu, przedstawiamy Państwu sieć punktów wydawania Tabletek Jodku Potasu w gminach (Kamień Kraj. Sępólno Kraj. Więcbork, Sośno) na terenie Powiatu Sępoleńskiego. Działania realizowane mają charakter przygotowawczy i są zgodne z procedurami Zarządzania Kryzysowego. Punkty zostaną uruchomione, tylko i wyłącznie jeżeli zajdzie taka konieczność.

Kilkunastomiesięczna Zosia z Wałdowa oraz jej rodzice toczą walkę z czasem. Szansą na normalne życie i spowolnienie choroby jest terapia genowa wartą 9,5 miliona złotych. Policjanci i pracownicy sępoleńskiej komendy podjęli rzucone im wyzwanie i wsparli zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczynki.

W piątek, 30 września 2022 roku w sali im. Lucjana Prądzyńskiego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XLIX sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W piątek, 16 września 2022 roku na terenie Nadleśnictwa Lutówko w leśnictwie Kamionka przeprowadzono manewry taktyczno-bojowe dla sił i środków z terenu powiatu sępoleńskiego na obszarach leśnych pod kryptonimem "Krajeńskie Niwy 2022". Założenie do ćwiczeń zakładało pożar w oddziale 43 powstały na skutek porzucenia i podpalenia samochodu osobowego na terenie kompleksu leśnego. Do działań skierowano zastępy OSP z terenu powiatu sępoleńskiego sformowane w kompanię gaśniczą "Krajna". Dodatkowo do działań skierowano zastęp z JRG Szubin z kontenerem wężowym. W działaniach brały udział następujące zastępy:
Top