Powiat Sępoleński

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja ruszyła również w powiecie sępoleńskim, więc masz szanse stać się SuperW  i pomóc osobom w Twojej okolicy!

W sobotę, 10 sierpnia br. na boiskach Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyła się VI edycja cyklicznego turnieju w siatkówce plażowej mężczyzn. Tegoroczny turniej rozegrany został pod hasłem "100 lat dziedzictwa historyczno-kulturowego powiatu sępoleńskiego".

W środę, 7 sierpnia br. w Bydgoszczy na terenie Oddziału Prewencji Policji, zajezdni MZK oraz Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji.

W środę, 7 sierpnia br. na wniosek Zarządu Powiatu Sępoleńskiego odbyła się XI Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim. Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawach: określenia przystanków komunikacyjnych na terenie powiatu sępoleńskiego, wyrażenia zgody na podpisanie przez powiat sępoleński umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych o charakterze użyteczności publicznej, uchwalenia zamian w budżecie na 2019 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej powiatu sępoleńskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko starszego inspektora Zespołu ds. Kadr i Szkolenia Prezydialnego. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej, na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce - Praca w Policji oraz telefonicznie pod numerem 052 389 02 09.

Kolejne promesy w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wręczył dziś (26.07) przedstawicielom samorządów wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Łącznie na sześć inwestycji przyznano blisko 10 mln zł rządowego dofinansowania. Powiat sępoleński otrzymał promesę w kwocie 3 milionów 400 tysięcy złotych na przebudowę drogi powiatowej relacji Obodowo - Sośno - Wierzchucin Królewski. Promesę z rąk wojewody osobiście odebrał starosta sępoleński Jarosław Tadych.

W naszym województwie od dzisiaj (19.07) zaczęła działać policyjna grupa "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

Kilkunastu funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim. Na uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury i Sztuki, oprócz mundurowych, zebrali się zaproszeni goście oraz przedstawiciele samorządów i wielu instytucji. Nie obyło się bez gratulacji oraz składania wspólnych życzeń.

W środę, 10 lipca br., wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz odwiedził powiat sępoleński. Na początku swojej wizyty wojewoda spotkał się z samorządowcami podczas którego rozmawiano m.in. o transporcie publicznym, funkcjonowaniu Szpitala Powiatowego w Więcborku, Funduszu Dróg Samorządowych, suszy oraz o obwodnicach dla Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego.

W sobotę, 29 czerwca br., na stadionie miejskim w Sępólnie Krajeńskim zostały przeprowadzone powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu sępoleńskiego.

Top