Reklama

Powiat Sępoleński

W piątek, 26 maja 2023 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się LVII sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W piątek, 28 kwietnia 2023 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się LVI sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

​​​​​​​Dostałeś propozycję skorzystania z niepowtarzalnej usługi finansowej, ktoś proponuje ci łatwy i szybki zysk oraz namawia do inwestowania pieniędzy w kryptowaluty - uważaj! Możesz paść ofiarą przestępstwa. Przekonał się o tym, mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, który stracił ponad 150 tysięcy złotych.

​​​​​​​Tymczasowym aresztem oraz dozorem policyjnym zakończyły się działania sępoleńskich kryminalnych przeciwko parze złodziei, którzy wielokrotnie okradli sklepy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Łupem ich padły głównie wyroby tytoniowe oraz alkohol. Oskarżeni usłyszeli łącznie 15 zarzutów.

W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców powiatu sępoleńskiego z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej: marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, senatorem RP Januszem Gromkiem, posłami RP: Iwoną Kozłowską, Markiem Hok i Piotrem Zientarskim.

Gospodarzem tegorocznej Powiatowej Wystawy Stołów Wielkanocnych był Więcbork. W sobotę 1 kwietnia 2023 roku, Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu sępoleńskiego oraz uczniowie dwóch szkół zaprezentowali mieszkańcom, którzy odwiedzili wystawę, tradycyjny wielkanocny poczęstunek. W sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Więcborku oprócz stołów z świątecznymi potrawami podziwiać można było wyroby lokalnych rękodzielników.

W piątek, 31 marca 2023 roku w sali UM im. L. Prądzyńskiego odbyła się LV sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Sępoleńscy i więcborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. 19 i 24- latek wpadli podczas legitymowania. Obaj usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, a  o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W sobotę, 25 marca 2023 roku na boisku Victorii w Orzełku odbył się mecz charytatywny pomiędzy Reprezentacją Ligi Powiatu Sępoleńskiego a niemiecką drużyną SC Paderborn 07 Fanproject Team. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla gospodarzy. Podczas całego meczu zbierane były fundusze dla podopiecznych Stowarzyszenia "Szansa" w Więcborku.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim przypomina, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogą składać dokumenty u starszego inspektora ds. Kadr i Szkolenia i Prezydialnego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Top