Powiat Sępoleński

W sobotę, 13 kwietnia br., w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Koła Gospodyń Wiejskich z czterech gmin powiatu sępoleńskiego zaprezentowały tradycyjne potrawy goszczące na wielkanocnych stołach w naszym regionie. Świąteczne potrawy do degustacji dla mieszkańców powiatu przygotowała także Lokalna Grupa Działania "Nasza Krajna". Zabrakło niestety przedstawicieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Sypniewa oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Więcborka, którzy z powodu strajku nauczycieli nie zaprezentowali swoich kulinarnych umiejętności podczas tegorocznej wystawy.

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko zaopatrzeniowca Zespołu Administracyjno-Gospodarczego. Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej, na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce - Praca w Policji oraz telefonicznie pod numerem 052 389 02 09.

Podczas VII Sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego, która odbyła się 29 marca br. radni większością głosów uchwalili budżet powiatu sępoleńskiego na rok 2019. Poza uchwałą budżetową radni powiatowi zapoznali się z informacjami w zakresie realizacji zadań przez Komendę Powiatową Policji oraz Państwową Powiatową Strażą Pożarną w Sępólnie Krajeńskim a także wysłuchali sprawozdania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sępólnie w zakresie stanu sanitarnego w powiecie sępoleńskim za 2018 rok.

W środę, 20 marca br., w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie z cyklu "Razem dla Kujaw i Pomorza". Głównymi tematami spotkania wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z rolnikami i mieszkańcami wsi z terenu powiatu sępoleńskiego były m.in. susza, ASF oraz sytuacja na rynku trzody chlewnej. 

Od początku tygodnia na terenie powiatu sępoleńskiego miało miejsce 20 prób oszustwa osób starszych. Niestety jedną z osób udało się oszukać, w wyniku czego 80-latek stracił kilkanaście tysięcy złotych.

W środę, 13 marca br., w Sępólnie Krajeńskim odbyła się IV edycja Targów Pracy i Edukacji w powiecie sępoleńskim pod hasłem "Twoja przyszłość w Twoim Regionie", na których pojawiło się w sumie 58 wystawców. Organizatorami tegorocznych targów było Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Gmina Sępólno Krajeńskie, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu.

[AKTUALIZACJA] WYNIKI NABORU NA STANOWISKO SEKRETARKI ZESPOŁU DS. KADR I SZKOLENIA I PREZYDIALNEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Na stanowisko sekretarki Zespołu ds. Kadr i Szkolenia i Prezydialnego w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim została wybrana:  Kamila Pankanin, zam. Więcbork

Około 250 mln zł środków rządowych dotychczas przekazano na tereny ponawałnicowe w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś (06.03) w powiecie sępoleńskim wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z posłem na Sejm RP Bartoszem Kownackim spotkali się z samorządowcami i podsumowali dotychczasowe prace związane z odbudową po nawałnicy przede wszystkim infrastruktury.

1 marca to Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia.

W środę, 27 lutego br., odbyła się VI Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego podczas której radni uchwalili program postępowania naprawczego dla powiatu sępoleńskiego na lata 2019-2021. Za przyjęciem programu naprawczego głosowało 12 radnych a 4 wstrzymało się od głosu.

Top