Powiat Sępoleński

W Sępólnie Krajeńskim ktoś wybił okno w domu osoby odbywającej kwarantannę. Chuligański wybryk czy niebezpieczne zachowanie, którego w czasie epidemii nie można lekceważyć? Odpowiedzi m.in. na to pytanie w audycji "Rozmowa Dnia" na antenie TVP3 Bydgoszcz udzielił starosta sępoleński Jarosław Tadych.

We wtorek, 24 marca br. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XX Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Z uwagi na wprowadzony przez Premiera Mateusza Morawieckiego stan zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu Starosta Sępoleński wstrzymuje do odwołania osobiste przyjmowanie interesantów  Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi. Budynek Starostwa Powiatowego od dnia 16 marca 2020 roku zostanie zamknięty.

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews! Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.

Urząd Skarbowy w Sępólnie Krajeńskim w wydanym komunikacie informuje, że ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa zdecydował na czasowe ograniczenie dostępu do urzędu. Ograniczenia obowiązywać będą przez dwa tygodnie, od 13 marca br. do 27 marca br.  

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

W czwartek, 12 marca br. na sali sesyjnej w Sępólnie Krajeńskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem starosty sępoleńskiego, burmistrzów oraz wójta. Głównym tematem konferencji był koronawirus i możliwe zagrożenia epidemiologiczne związane z tą chorobą oraz zostały przekazane informacje o działaniach podjętych przez lokalne samorządy w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa na terenie powiatu sępoleńskiego.

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację zdrowotną w zakresie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 starosta sępoleński Jarosław Tadych wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sępólnie Krajeńskim apeluje o monitorowanie aktualnych, oficjalnych i wiarygodnych informacji na temat tej jednostki chorobowej.         

W poniedziałek, 24 lutego br., w sali sesyjnej UM im. L. Prądzyńskiego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W poniedziałek, 24 lutego br. podczas XIX Sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego firma Eggersmann z Sępólna Krajeńskiego otrzymała nagrodę starosty sępoleńskiego pn. "Złoty Klucz Przedsiębiorczości".

Top