Powiat Sępoleński

W związku z zapytaniem radnej Danuty Zalewskiej (PiS), zadanym podczas styczniowej (25.01) sesji Rady Powiatu, w dniu dzisiejszym (15.02) na stronach Biuletynu Informacji Publicznej sępoleńskiego starostwa opublikowano dane dotyczące wynagrodzeń oraz wykształcenia poszczególnych pracowników Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim na koniec grudnia 2018 roku. Dane te publikujemy również w czytelniejszy sposób w poniższej galerii.

W piątek 25 stycznia 2019 roku na sali Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim im. L. Prądzyńskiego odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego. Chwilę po rozpoczęciu sesji, radni powiatowi minutą ciszy uczcili pamięć bestialsko zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W ostatnim pożegnaniu uczestniczyli włodarze największych miast regionu, jak i również mieszkańcy Kujaw i Pomorza. Zabójstwo prezydenta okryło żałobą Gdańsk, ale i całą Polskę.

Grupa rolników m.in. z powiatu sępoleńskiego, tucholskiego, bydgoskiego i człuchowskiego protestowała dzisiaj (16.01) przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim przeciwko niskim cenom skupu i coraz wyższym kosztom produkcji. Jak sami mówią, sytuacja jest dramatyczna. Rolnicy chcą m.in. ustabilizowania cen oraz zrównania wysokości dopłat z tymi, które otrzymują rolnicy na zachodzie Unii Europejskiej. Na końcu protestu, za pośrednictwem zebranych mediów, rolnicy zaprosili ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego na spotkanie by porozmawiać o trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”, wśród których są uczniowie ze szkół z terenu powiatu sępoleńskiego. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

Paweł Adamowicz zmarł po kilkunastu godzinach od bestialskiego ataku nożownika w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parlamentarzyści i samorządowcy z Kujaw i Pomorza w mediach społecznościowych przekazują wyrazy współczucia rodzinie i bliskim prezydenta Gdańska.

Policjanci ruchu drogowego sępoleńskiej policji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało w jego organizmie 1,4 promila, natomiast kierowcy osobówki 1,6 promila. Przypominamy, że za to przestępstwo grozi kara więzienia do dwóch lat, jednocześnie apelujemy do kierujących o rozsądek! Każdy, kto wsiądzie za kółko pod wpływem alkoholu, bądź innego środka odurzającego stanowi zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

Przedwczoraj powołaniami do służby na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęły się pierwsze szkolenia ochotników w ramach projektu „Ferie z WOT”.

W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj feriami zimowymi, w naszym regionie startuje policyjna akcja „Dojedź bezpiecznie do celu”. Funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole, zwrócą uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież, a także poprowadzą spotkania edukacyjne.

Rada Powiatu Sępoleńskiego na ostatniej sesji w 2018 roku (28.12) wyraziła zgodę na obciążenie hipoteką kolejnych nieruchomości stanowiących własność Powiatu Sępoleńskiego. Zgoda na obciążenie hipoteką do 9 milionów złotych obejmuje dwie nieruchomości powiatu, tj. nieruchomość gruntową zabudowaną w Suchorączku (gm. Więcbork) składającą się z 2 działek nr 121/6 i 121/11 o łącznej powierzchni 3,9630 ha oraz nieruchomość gruntową zabudowaną przy ul. Podgórnej 2 w Kamieniu Krajeńskim składającą się z działki nr 548/4 o powierzchni 1,6018 ha.

Top