Reklama

Powiat Sępoleński

Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim ogłasza nabór na stanowisko starszego inspektora Zespołu Administracyjno-Gospodarczego. Szczegółowe informacje na stronie BIP KPP w Sępólnie Krajeńskim w zakładce - Wolne stanowiska w SC. Ogłoszenie jest aktywne do 4 lutego 2021 r. 

W piątek, 18 grudnia br. odbyła się XXX sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego. W związku ze stanem epidemii COVID-19 posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym. 

W związku z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 294 z późn. zm.) Starosta Sępoleński sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępną dla mieszkańców powiatu sępoleńskiego. Lista ta zawiera dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa uporządkowane według tematyki poradnictwa, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych działających na zlecenie, którym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odrębnych przepisów.

W piątek, 27 listopada br. odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim. W związku ze stanem epidemii COVID-19 posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym.

W niedzielę, 22 listopada br. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim poinformowało o kolejnych osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w naszym powiecie. Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim ostatniej doby przybyło ich 78. Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną takiej ilości zachorowań jest powstanie dużego ogniska zakażeń w Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim, informuje, że od dnia 16 listopada br. uruchomiona została usługa w ramach projektu centralnego „Rezerwacja wizyty w urzędzie”, na podstawie której sprawy w urzędzie będzie można załatwić po uprzednim umówieniu się na wizytę osobiście, telefonicznie (052 388 83 38) oraz elektronicznie poprzez system „Rezerwacja wizyty w urzędzie”, dostępny na stronie internetowej https://wizyta.podatki.gov.pl 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sępólnie Krajeńskim, informuje, że od dnia 16 listopada br. uruchomiona zostaje usługa w ramach projektu centralnego „Rezerwacja wizyty w urzędzie”, na podstawie której można będzie załatwić sprawy w urzędzie po uprzednim umówieniu się na wizytę osobiście lub telefonicznie, zaś od dnia 17 listopada br. – elektronicznie poprzez system „Rezerwacja wizyty w urzędzie”, dostępny na stronach internetowych izb i urzędów skarbowych.

Poszukiwany jest dawca osocza ozdrowieńców dla Krzysztofa Naściuka, 33-letniego mieszkańca powiatu sępoleńskiego.

W czwartek, 5 listopada br. odbyła się konferencja prasowa starosty sępoleńskiego Jarosława Tadycha.

Blisko 3 promile alkoholu miał kierujący Renault, którego ujął 65-letni obywatel po tym, jak uderzył w przydrożne drzewo. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego uprawnienia do kierowania. Za jazdę na podwójnym gazie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Top