Powiat Sępoleński

W piątek, 23 października br. odbyła się konferencja prasowa wicestarosty Andrzeja Maracha w sprawie pierwszego w powiecie sępoleńskim mobilnego punktu "DRIVE-THRU" do pobierania wymazów w kierunku testów na koronawirusa. Powiatowy mobilny punkt "DRIVE-THRU" będzie zlokalizowany "na zapleczu" obiektu sportowego MLKS Krajna/CSiR w Sępólnie Krajeńskim (Osiedle Leśne) - wjazd na zaplecze od ul. Chojnickiej i dalej wzdłuż strzelnicy Bractwa Kurkowego. Punkt będzie działał od poniedziałku do niedzieli w godz. 15:00 do 17:00. Wcześniejszej rejestracji, w godzinach pracy punktu, można dokonać pod numerem 664 995 195.

W powiecie sępoleńskim, jaki i w całym kraju przybywa nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z tym wicestarosta sępoleński Andrzej Marach zwołał dziś (08.10) konferencję prasową na której przedstawił aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym powiecie.

Starosta Jarosław Tadych od wczoraj przebywa w szpitalu. Jest zakażony koronawirusem. Wczoraj, na zakończenie zdalnej sesji nadzwyczajnej powiatu, w której uczestniczył będąc w swoim domu, poinformował, że przebywa w nadzorze epidemiologicznym. Miał kaszel i stan podgorączkowy. Po sesji udał się do szpitala celem wykonania testu na obecność wirusa. Ten okazał się pozytywny. Lekarz dyżurny zatrzymał starostę w szpitalu.

W piątek, 25 września br. w trybie zdalnym odbyła się XXVI sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

W poniedziałek, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim, odbyło się spotkanie, podczas którego mówiono o możliwościach przywrócenia połączeń kolejowych w naszym regionie. Inicjatorem spotkania było "Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Koronowie", którego celem jest promowanie transportu publicznego, poszukiwanie rozwiązania problemu wykluczenia komunikacyjnego, wspieranie nauki, edukacji i wychowania w duchu transportu proekologicznego.

W czwartek, 3 września br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim odbyła się konferencja prasowa na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie sępoleńskim.

W piątek, 28 sierpnia br. w trybie zdalnym odbyła się XXIV sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego.

Wojewoda kujawsko-pomorski w porannym komunikacie poinformował o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie naszego województwa. Wśród nich są dwa przypadki z terenu powiatu sępoleńskiego. Jak powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicestarosta Andrzej Marach, nowe przypadki zachorowań dotyczą dwóch starszych osób, które uczestniczyły w prywatnej imprezie nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim.  

We wtorek, 11 sierpnia br. na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim stanęło plenerowe studio Radia Nakło 107,5 FM i KANAŁU 10. Gośćmi prowadzących, Joanny Wronki-Krzemińskiej i Zbigniewa Borka, byli Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki, Grażyna Kędzierska i Łukasz Jakubowski z Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza, burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, wicestarosta powiatu sępoleńskiego Andrzej Marach, Radosław Lipiński - prezes MLKS Krajna, Marek Chart - dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji oraz Sławomir Słomkowski - redaktor naczelny KANAŁU 10.

Mijają trzy lata od jednej z najbardziej dramatycznych nocy, jaką przeżyli mieszkańcy Kujaw i Pomorza. Z 11 na 12 sierpnia 2017 roku przez Polskę przeszła nawałnica. Wiatr zniszczył domy, gospodarstwa i lasy. Do największej tragedii doszło na terenie Nadleśnictwa Rytel. Na obozie harcerskim zginęły dwie dziewczynki.

Top