Kamień Krajeński

W czwartek, 26 września br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W piątek, 13 września br. Państwo Marianna i Jan Drogosz z Obkasu obchodzili Jubileusz Diamentowych Godów – 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W poniedziałek, 16 września br. Jubilaci w otoczeniu rodziny przybyli do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, gdzie władze gminy złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Jubilaci otrzymali też bukiet pięknych róż i list gratulacyjny. Podniosłą uroczystość uczczono symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

W czwartek, 5 września br. w Kamieniu Krajeńskim odbył się IV Kapeluszowy Marsz Seniorów, w którym udział wzięło ok. 200 uczestników z powiatu sępoleńskiego i zaprzyjaźnionych instytucji z sąsiednich województw.

Hania została zamordowana tuż po domowym porodzie. Rodzina, która była w domu twierdzi, że nic nie widziała i nic nie słyszała. Jedyną podejrzaną o popełnienie zbrodni jest matka dziecka.

W czwartek, 8 sierpnia br. ok. godz. 23 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Nowa Wieś doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Honda i Nissan. Do uwolnienia jednego z kierowców strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Na czas akcji droga krajowa była zablokowana.

W ostatnich dniach doszło do zatrzymania kolejnej osoby w sprawie zabójstwa nowo narodzonego dziecka z Witkowie. Zarzut nakłaniania do zbrodni zabójstwa dziecka, tj. o czyn z art. 18 par. 2 Kodeksu Karnego w związku z art. 148 par. 1 KK usłyszała Barbara G., matka konkubenta Natalii Z. Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego oraz po złożonych przez Barbarę G. wyjaśnień w sprawie, na wniosek tucholskiej prokuratury Sąd Rejonowy w Tucholi zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.

Tragedia w Witkowie niedaleko Kamienia Krajeńskiego. W sobotę policja otrzymała informację o śmierci noworodka. 30-letnia matka dziecka została zatrzymana. W poniedziałek usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Tucholi zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla kobiety.

W środę, 17 lipca br., w kamieńskim kościele parafialnym odbyła się ceremonia pogrzebowa za duszę śp. Kazimierza Fiałkowskiego byłego, wieloletniego burmistrza Kamienia Krajeńskiego.

Po długiej walce z chorobą dziś (13.07) rano o godz. 4:20 w wieku 81 lat zmarł Kazimierz Fiałkowski, były wieloletni naczelnik a później burmistrz Kamienia Krajeńskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą środę, 17 lipca br. o godz. 11:00 w kościele parafialnym p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

W czwartek, 27 czerwca br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Top