Kamień Krajeński

W czwartek, 23 stycznia br. policjantka z komendy powiatowej w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska wspólnie z kamieńskim dzielnicowym asp. Dariuszem Warnke spotkali się z grupą ,,Słoneczek” z kamieńskiego przedszkola. Nazwa grupy idealnie pasuje do osobowości przedszkolaków. Było miło, ciepło i radośnie.

W niedzielę, 19 stycznia br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyła się Wiedeńska Gala Operetki w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych.

W poniedziałek, 6 stycznia br. w Kamieniu Krajeńskim odbył się pierwszy Orszak Trzech Króli pod hasłem: "Cuda, cuda ogłaszają".

Już 12 stycznia br. odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak osobiście zaprasza mieszkańców Kamienia Krajeńskiego i opowiada co się będzie działo.

W poniedziałek, 30 grudnia br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XIII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

We wtorek, 24 grudnia br. odbyła się uroczystość jubileuszowa ,,Złote Gody” - 50 rocznica zawarcia związku małżeńskiego Państwa Anieli i Józefa Giblewskich z Obkasu. W tym uroczystym wydarzeniu brała udział rodzina, a także przedstawiciele władz samorządowych.

W środę, 18 grudnia 2019 roku na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XVI Gminny Konkurs Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych pt. "Świeć Nam Gwiazdo". W konkursie wzięło udział łącznie 9 grup teatralnych ze szkół i przedszkoli w Kamieniu, Dużej Cerkwicy, Dąbrówki, Zamartego, Płocicza i Wiejskiego Domów Kultury Płociczu .Na scenie zaprezentowało się pond 180 wykonawców.

W minioną sobotę, 14 grudnia br. gmina Kamień Krajeński i KGW w Dąbrówce były gospodarzem tegorocznej Powiatowej Wystawy Stołów Wigilijnych. Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego mieli okazję posmakować tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy (gmina Więcbork), Skarpy (gmina Sępólno Krajeńskie), Tuszkowa (gmina Sośno) i Dąbrówki (gmina Kamień Krajeński), a także przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Świąteczne dania zaprezentowało również Stowarzyszenie LGD Nasza Krajna.

W czwartek, 28 listopada br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

50-rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Anna i Bolesław Radziejewscy z Kamienia Krajeńskiego. Z tej okazji w piątek, 15 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym burmistrz Kamienia Krajeńskiego z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego odznaczyli Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 8 listopada 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mysłakowicach (woj. dolnośląskie).

Top