Kamień Krajeński

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Porządek nabożeństw w kamieńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:30, 9:30, 11:00 (suma), 18:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00. W związku z pandemią koronawirusa zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego bezpośredniego przekazu i do pozostania w domu.

W czwartek, 27 lutego br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza na V Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w sobotę 28 marca br. w godz. 13:00 - 16:00 w parku miejskim przed MGOK.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Państwo Barbara i Paweł Chmill z Orzełka zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji medalami dokonał burmistrz Kamienia Krajeńskiego oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim. W piątek 14 lutego 2020 r. ze swoją rodziną i gośćmi świętowali Jubileusz Złotych Godów.

W czwartek, 30 stycznia br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XIV Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W czwartek, 30 stycznia br. ok. godz. 6:30 na ul. Dworcowej w Kamieniu Krajeńskim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault i Opel . W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały przetransportowane przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Jest akt oskarżenia w sprawie dzieciobójstwa w Witkowie koło Kamienia Krajeńskiego. Oskarżone to matka dziecka oraz jej teściowa. Młodszej z kobiet Prokuratura Rejonowa w Tucholi postawiła zarzut dzieciobójstwa, starszej pomocnictwa w zabójstwie. Obydwie kobiety nadal przebywają w areszcie. 

Policjanci z Kamienia Krajeńskiego zatrzymali 22-latka, który wraz z dwoma wspólnikami okradł sklep w Sępólnie Krajeńskim. Podobny skok sprawcy chcieli powtórzyć w Kamieniu Krajeńskim, ale powstrzymali ich miejscowi mundurowi. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Ustalenie i zatrzymanie jego kompanów to tylko kwestia czasu.

W czwartek, 23 stycznia br. policjantka z komendy powiatowej w Sępólnie Krajeńskim asp. Małgorzata Warsińska wspólnie z kamieńskim dzielnicowym asp. Dariuszem Warnke spotkali się z grupą ,,Słoneczek” z kamieńskiego przedszkola. Nazwa grupy idealnie pasuje do osobowości przedszkolaków. Było miło, ciepło i radośnie.

W niedzielę, 19 stycznia br. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyła się Wiedeńska Gala Operetki w wykonaniu zespołu śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych.

Top