Reklama

Kamień Krajeński

W czwartek, 30 grudnia br. w trybie zdalnym odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim. Podczas sesji uchwalono budżet Gminy Kamień Krajeński na 2021 rok.

Od 13 grudnia br. w Kamieniu Krajeńskim odbywają się rozgrywki halowe w ramach X Edycji Gminnej Ligi Futsalu 2020/2021. Obostrzenia sanitarne spowodowały, że wydarzenie odbywa się bez udziału publiczności. W związku z tymi ograniczeniami, dla wszystkich fanów lokalnego futsalu przygotowaliśmy relację na żywo z tych rozgrywek.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zaprasza do obejrzenia recitalu świątecznego Izabeli Ziółek i Wojciecha Madajskiego pt. "Nadziei to czas". Premiera: 25 grudnia, godz. 19:00.

Nie odbędą się wizyty duszpasterskie zwane kolędą, tradycyjnie składane po Świętach Bożego Narodzenia. To decyzja ks. Eugeniusza Peplińskiego, proboszcza parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim, związana z pandemią koronawirusa. Zamiast tego ksiądz proboszcz zaprasza poszczególne rodziny do kościoła na wieczorną Mszę Świętą.

Świąteczna bajka dla dzieci "Chochlikowe psoty" w wykonaniu pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

W ubiegłą niedzielę (13.12) w Kamieniu Krajeńskim wystartowała X Edycja Gminnej Ligi Futsalu 2020/2021. W ramach turnieju, do którego zgłosiło się łącznie 8 drużyn, zaplanowano 5 kolejek po 4 spotkania meczowe. Obostrzenia sanitarne spowodowały, że wydarzenie odbywa się bez udziału publiczności. W związku z tymi ograniczeniami, dla wszystkich fanów lokalnego futsalu przygotowaliśmy relację na żywo z tych rozgrywek.

W niedzielę, 13 grudnia br. w Kamieniu Krajeńskim wystartowała X Edycja Gminnej Ligi Futsalu 2020/2021. W ramach turnieju, do którego zgłosiło się łącznie 8 drużyn, zaplanowano 5 kolejek po 4 spotkania meczowe. Obostrzenia sanitarne spowodowały, że wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. W związku z tymi ograniczeniami, dla wszystkich fanów lokalnego futsalu przygotowaliśmy relację na żywo z tych rozgrywek. Transmisja live dostępna będzie jak zwykle na naszym portalu oraz w telewizji kablowej KANAŁU 10 w Sępólnie Krajeńskim i Kamieniu Krajeńskim.  

We wtorek, 8 grudnia br. krótko przed godz. 6 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Kamień Krajeński - Zamarte, droga krajowa nr 25. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Kamieniu Krajeńskim oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z Małej Cerkwicy. Na miejscu okazało się, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Golf  z dwoma samochodami ciężarowymi. Autem osobowym podróżowały dwie osoby, które na skutek zderzenia zostały zakleszczone w pojeździe. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych ewakuowali pasażerów samochodu i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Mimo szybko udzielonej pomocy medycznej, 30-letni kierowca Volkswagena Golfa w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń zmarł w chojnickim szpitalu.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim zrealizował w dniu 6 grudnia br. projekt objazdowego Świętego Mikołaja ulicami miasta. Takim sposobem dotarliśmy do wielu małych dzieci.
Top