Kamień Krajeński

Kościół parafialny pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim - transmisja na żywo.

W czwartek, 6 października 2022 roku odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W niedzielę, 2 października br. przed godz. 18 otrzymaliśmy informację od osoby z personelu Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu Krajeńskim o wyczuwalnym zapachu spalenizny w pomieszczeniach w piwnicy. Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG Sępólno Krajeńskie i OSP Kamień Krajeński nie stwierdzono zagrożenia dla osób przebywających w budynku.

W czwartek, 8 września 2022 roku w Kamieniu Krajeńskim odbyła się V edycja Kapeluszowego Marszu Seniorów. Uczestnicy marszu w barwnym korowodzie przeszli ze stadionu miejskiego w Kamieniu Krajeńskim na dziedziniec Domu Pomocy Społecznej. Na miejscu czekał ich piknik wraz z atrakcjami, m.in. loteria fantowa, zabawa taneczna, występy artystyczne, poczęstunek oraz upominki dla wszystkich.

W środę, 31 sierpnia 2022 roku na terenie kompleksu turystycznego nad jeziorem Mochel odbyła się XLI sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W środę, 29 czerwca br. przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to główna uroczystość odpustowa parafii w Kamieniu Krajeńskim, a także święto całej Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej. Sumie odpustowej  wraz z procesją eucharystyczną wokół Kolegiaty przewodniczył ksiądz biskup diecezjalny dr Ryszard Kasyna.

W niedzielę, 19 czerwca 2022 roku na boisku w Orzełku odbył się festyn związany z zakończeniem rozgrywek Powiatowej Ligi Piłki Nożnej Powiatu Sępoleńskiego w sezonie 2021/2022. Mistrzem ligi, po raz czwarty, została drużyna LZS Płocicz. Podczas festynu wspomóc było można małą Zosię Szcześniewską z Wałdowa, która choruje  na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice Zosi proszą o pomoc w zbiórce pieniędzy na najdroższy lek świata, nierefundowany w Polsce. Zebrać trzeba aż ponad 10 milionów złotych!

We wtorek, 14 czerwca 2022 r. w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim udzielono sakramentu bierzmowania 78-osobowej grupie młodzieży z trzech parafii - z Kamienia Krajeńskiego, Zamartego i Obkasu. Szafarzem sakramentu był biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej dr Arkadiusz Okroj.

W niedzielę, 12 czerwca 2022 roku w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim odbyła się uroczystość przyjęcia dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.

W czwartek, 26 maja 2022 roku, w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XXXIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Top