Kamień Krajeński

W sobotę, 13 kwietnia br. odbyła się #akcjaBrzuchowo, której celem było uporządkowanie ścieżki wokół jeziora Brzuchowo (gmina Kamień Krajeński). Zadanie nie było łatwe, bo powalonych drzew było bardzo dużo a sama ścieżka była zarośnięta i zaśmiecona.

Były wakacje 2018 roku. Nic nie wskazywało na to, że 1 września do szkoły wróci już inna dziewczynka, dziewczynka po strasznym wypadku...  Na pomoc Wiktorii przy gospodarstwie zawsze mogliśmy liczyć, gdybyśmy jednak wiedzieli, co stanie się tego dnia, nigdy nie zgodzilibyśmy się na to, by tak bardzo się w nią angażowała...  

W czwartek, 28 marca br. w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyła się VI Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W sobotę 16 marca br., ok. godz. 8:30 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wypłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Obkas – Zamarte (droga krajowa nr 25). Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Kamieniu Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku samochodu osobowego marki Mazda. Autem podróżowały cztery osoby (dwie osoby dorosłe i dwójka dzieci). W wyniki zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Dwie z nich zostały zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Więcborku natomiast jedną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Bydgoszczy. Droga krajowa na czas prowadzenia akcji była zablokowana.

Policjant gościł wczoraj (14.03) z wizytą u „Smerfów” z kamieńskiego przedszkola. Podczas spotkania mundurowy przypomniał przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego podróżowania pieszo, a także o obowiązkach pasażera samochodu. Dodatkowo najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować w przypadku spotkania na swojej drodze obcej osoby oraz jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego psa.

W sobotę, 9 marca 2019 r., jubileusz Diamentowych Godów, czyli 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowali państwo Adelajda i Stanisław Kiedrowicz z Obkasu. W tej szczególnej uroczystości małżonkom towarzyszyła zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

W dniu 9 marca br. w MGOK w Kamieniu Krajeńskim odbył się koncert charytatywny pn. "Artyści dla Wiktorii". Wiktoria to 11-letnia mieszkanka Dąbrowy w gminie Kamień, która straciła rękę i potrzebuje protezy. W koncercie udział wzięli artyści: Jakub Cichocki - iluzjonista, wokaliści – Aleksandra Kazmierczak i Darek Buczek oraz ROOMx & Sebastian Sikorski.

Policjanci z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali 37-latka, który chciał im wręczyć 200 złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Mundurowi nie dali się skusić, a mężczyzna został zatrzymany. Teraz za próbę przekupienia funkcjonariuszy grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Biesiadne klimaty jak zawsze przyciągnęły sporą publiczność do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim, gdzie w dniu świętego Walentego nie tylko dla zakochanych zagrały kapele Jucha z Dąbrówki, kamieńska Znad Mochla, Edek Band z Sośna oraz zespół wokalny działający przy MGOK w Kamieniu Srebrne Nuty.

W minioną niedzielę, 10 lutego br., z okazji 660-lecia nadania praw miejskich Kamieniowi Krajeńskiemu odbył się koncert Trzech Tenorów w składzie: Paweł Krasulak, Krzysztof Zimny oraz Nazar Kachala.

Top