Kamień Krajeński

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że od 16 czerwca br. całodobowa transmisja na żywo z kamieńskiej kolegiaty dostępna będzie wyłącznie w sieci kablowej na terenie Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego oraz w nowej usłudze telewizji kablowej Jambox Lajt. Nowa usługa działa w każdym miejscu, w którym możliwe jest połączenie z internetem. Do odbioru usługi otrzymują Państwo dekoder, który łączy się z internetem bezprzewodowo po WiFi lub standardowo za pośrednictwem tradycyjnego kabla Ethernet. Wspomniany dekoder podłączamy następnie do odbiornika telewizyjnego kablem HDMI (podobnie jak dekoder do odbioru telewizji naziemnej, Cyfrowego Polsatu itd.) a sterowanie nim odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota, który otrzymuje się w zestawie z dekoderem. W ramach usługi do wyboru są atrakcyjne cyfrowe pakiety programowe, których ceny zaczynają się już od 19 złotych. W pakiecie za 19 zł START HD dostępnych jest ponad 60 programów, w tym wszystkie nasze programy lokalne tj. KOŚCIÓŁ KAMIEŃ KRAJEŃSKI HD, KOŚCIÓŁ SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE HD, KANAŁ 10 HD, KANAŁ 10 NA ŻYWO HD, KANAŁ 10 KAMIEŃ HD, KANAŁ 10 SĘPÓLNO HD, KANAŁ 10 WIĘCBORK HD, KANAŁ 10 POWIAT HD oraz KANAŁ 10 SPORT HD.  

Kolegiata Kamieńska pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim z lotu ptaka.

Ponad 100 tys. zł kosztuje proteza, której potrzebuje trzynastoletnia Wiktoria z Dąbrowy (gmina Kamień Krajeński). Dziewczynka dwa lata temu straciła prawą rękę w wyniku wypadku przy pracach polowych. Nastolatka nie chce wracać do trudnych wspomnień, ale jej bliscy i Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" robią wszystko, by Wiktoria mogła wrócić do normalnego życia. Tymczasem, jak podkreślają specjaliści z roku na rok zmniejsza się liczba osób, które ulegają wypadkom podczas prac na wsi.

W piątek, 10 lipca br. na placu Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim odbyła się konferencja prasowa Ewy Kozaneckiej - poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm RP.

Sępoleńscy policjanci, woprowcy i strażacy prowadzili wspólne działania nad Jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim. W trakcie patroli mundurowi dbali o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.

W poniedziałek, 29 czerwca br. przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to główna uroczystość odpustowa parafii w Kamieniu Krajeńskim, a także święto całej Kapituły Kolegiackiej Kamieńskiej. Sumie odpustowej o godz. 12:00 wraz z procesją eucharystyczną wokół Kolegiaty przewodniczył ksiądz biskup dr Arkadiusz Okroj.

Sprawa tajemniczej śmierci noworodka. Dziecko zaraz po porodzie miało zostać uduszone prześcieradłem przez własną matkę. Po morderstwie kobieta ukryła zwłoki w szufladzie w sypialni i poszła spać. Kolejnego dnia, rankiem, odnalazła je teściowa kobiety, która o makabrycznym odkryciu poinformowała swojego syna oraz policję.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim podjęli wyzwanie w ramach akcji #GaszynChallenge.

W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces dotyczący dzieciobójstwa. Oskarżone to matka noworodka oraz jej teściowa. To mieszkanki Witkowa w gminie Kamień Krajeński. Śmierć dziecka miała spowodować młodsza z kobiet, starsza jest oskarżona o pomocnictwo w zbrodni. Obie kobiety przebywają w areszcie - do winy w sądzie się nie przyznały.

W piątek, 19 czerwca br. ok. godz. 20:00 w miejscowości Obkas, gm. Kamień Krajeński doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdów marki VW Polo oraz Citroen C5.

Top