Kamień Krajeński

W minioną niedzielę, 10 lutego br., z okazji 660-lecia nadania praw miejskich Kamieniowi Krajeńskiemu odbył się koncert Trzech Tenorów w składzie: Paweł Krasulak, Krzysztof Zimny oraz Nazar Kachala.

W miniony weekend na Cmentarzu Parafialnym w Kamieniu Krajeńskim nieznani sprawcy zdewastowali i zbezcześcili miejscu kultu religijnego, uszkadzając 9 nagrobków oraz figurę Chrystusa przy grobach zmarłych kapłanów. O tym haniebnym występku podczas niedzielnej Mszy Świętej poinformował ks. prałat Eugeniusz Pepliński - proboszcz parafii p.w. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim:

Policjanci patrolujący Kamień Krajeński zatrzymali kierowcę Mazdy, który w kieszeni bluzy schował po woreczku amfetaminy oraz marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. O dalszym losie 19-letniego kierowcy niebawem zadecyduje sąd.

31 stycznia br. na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się V Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Dwie osoby zostały ranne w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Płociczu w powiecie sępoleńskim. Kierowca oraz pasażerka trafili do szpitali. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informuje mł. asp. Małgorzata Warsińska, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Władze Kamienia Krajeńskiego wraz z mieszkańcami oddali hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Spotkanie to było symbolem tolerancji i otwartości a przez swoją obecność mieszkańcy zamanifestowali swój sprzeciw wobec agresji i przemocy, wyrażając jednocześnie swoją solidarność z Gdańskiem.

W dniu 13 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się XVIII Powiatowe Spotkanie z Kolędą i Pastorałką. W spotkaniu najliczniej udział wzięli reprezentanci gminy Kamień Krajeński ale również gościliśmy gminę Więcbork i miasto Sępólno Krajeńskie.

Od końca ubiegłego roku w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim funkcjonują mieszkania chronione dla seniorów, które pomagają starszym, najczęściej schorowanym osobom uzyskać niezbędne wsparcie oraz zdobyć nowe umiejętności.

Stworzenie długotrwałego i szczęśliwego związku małżeńskiego nie jest łatwe. Udało się to jednak pewnej parze z Kamienia. W minioną sobotę, 5 stycznia 2019 r. państwo Barbara i Franciszek Letka świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przy wspólnym stole, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im rodzina oraz burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.

28 grudnia br. na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się IV Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Top