Kamień Krajeński

W piątek, 14 czerwca br. nieopodal Kamienia Krajeńskiego nad rzeką Kamionka odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa powodziowego pod kryptonimem “Woda - Kamionka 2019”. W ćwiczeniach udział brały zastępy z KP PSP w Sępólnie Krajeńskim, a także zastępy jednostek OSP z terenu  powiatu sępoleńskiego. Jednym z elementów ćwiczeń była organizacja przepompowania wody z rozlewiska rzeki Kamionki do pobliskiego starorzecza przy pomocy pomp szlamowych. Kolejny element ćwiczeń zakładał budowę wałów przeciwpowodziowych w celu zabezpieczenia budynku mieszkalnego znajdującego się przy rzece. Dodatkowo, w ramach doskonalenia, ratownicy z OSP KSRG Więcbork udzielali jednej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, która jak zakładał scenariusz straciła przytomność i doszło u niej do zatrzymania krążenia.

Jak co roku, tak i w tym, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim zorganizował Piknik Rodzinny dla swoich podopiecznych, ich rodzin oraz zaproszonych gości.

W poniedziałek (03.06) na drodze krajowej nr 25 w Płociczu doszło do kolejnego w tym roku wypadku drogowego. Na skutek zdarzenia czworo pasażerów trafiło do szpitali. Policja będzie wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W minioną sobotę, 1 czerwca br., przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim powstał wielki plac zabaw, w którym dzieci do dyspozycji miały darmowe atrakcje: kącik malucha, a tam łowienie rybek, rzuty ringo i inne zabawy. Kocyki i namiot również okazały się przydatne by schować się przez upałem lub odpocząć.

Do dwóch lat więzienia grozi 19-latkowi z powiatu chojnickiego za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Młody mężczyzna wpadł po tym, jak spowodował zdarzenie drogowe w Obkasie (gm. Kamień Krajeński). Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W czwartek, 30 maja br, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się VIII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W sobotę, 25 maja br., w Orzełku odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 100-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzełku.

W środę, 1 maja br. nad j. Mochel w Kamieniu Krajeńskim odbyła się pierwsza "Majówka", której głównym organizatorem był Zarząd Samorządu Mieszkańców Miasta Kamień Krajeński. O oprawę muzyczną imprezy zadbał zespół Fairly Local, Paulina Leda oraz Paulina Brewka.

W minioną sobotę, 27 kwietnia 2019 r. Państwo Maria i Marian Wiese z Dużej Cerkwicy świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci swoje świętowanie rozpoczęli Mszą Świętą. Przy wspólnym stole, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą. Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W miniony piątek tj., 26 kwietnia 2019 r. Państwo Janina i Konrad Małek z Zamartego świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Przy wspólnej modlitwie, w uroczystej atmosferze towarzyszyła im zarówno rodzina jak i goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny Dostojni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Top