Kamień Krajeński

W czwartek, 28 listopada br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

50-rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodzili Państwo Anna i Bolesław Radziejewscy z Kamienia Krajeńskiego. Z tej okazji w piątek, 15 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym burmistrz Kamienia Krajeńskiego z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego odznaczyli Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 8 listopada 1969 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mysłakowicach (woj. dolnośląskie).

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo Irena i Józef Binger z Orzełka. Uroczystość odbyła się w piątkowe popołudnie, 8 listopada 2019 r. W tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyła rodzina oraz goście na czele z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego Wojciechem Głomskim i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Lebodą, którzy z tej okazji wręczył im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny.

We wtorek, 5 listopada br. o godz. 15:15 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Obkas (gm. Kamień Krajeński) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jeden z samochodów ciężarowych najechał na tył naczepy drugiego pojazdu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana do szpitala. Na miejscu wypadku prowadzony był ruch wahadłowy.

W dniach 29 i 30 października 2019 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbył się XXV Gminny Przegląd Twórczości Teatralnej „MIM”. W Przeglądzie wzięło udział 10 teatrów, w których łącznie na scenie prezentowało się 120 młodych aktorów z miasta i gminy Kamień Krajeński.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo Zdzisława i Henryk Żubka z Małej Cerkwicy. Uroczystość odbyła się w sobotę, 12 października 2019 r. W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyła rodzina oraz goście wraz z burmistrzem Kamienia Krajeńskiego i kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, którzy wręczyli im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP za zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swojej rodziny.

W czwartek, 26 września br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W piątek, 13 września br. Państwo Marianna i Jan Drogosz z Obkasu obchodzili Jubileusz Diamentowych Godów – 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W poniedziałek, 16 września br. Jubilaci w otoczeniu rodziny przybyli do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, gdzie władze gminy złożyli Jubilatom najserdeczniejsze życzenia. Jubilaci otrzymali też bukiet pięknych róż i list gratulacyjny. Podniosłą uroczystość uczczono symboliczną lampką szampana i słodkim poczęstunkiem.

W czwartek, 5 września br. w Kamieniu Krajeńskim odbył się IV Kapeluszowy Marsz Seniorów, w którym udział wzięło ok. 200 uczestników z powiatu sępoleńskiego i zaprzyjaźnionych instytucji z sąsiednich województw.

Hania została zamordowana tuż po domowym porodzie. Rodzina, która była w domu twierdzi, że nic nie widziała i nic nie słyszała. Jedyną podejrzaną o popełnienie zbrodni jest matka dziecka.

Top