Kamień Krajeński

Całodobowa internetowa transmisja on-line z kościoła parafialnego p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Porządek nabożeństw w kamieńskiej kolegiacie: niedziela - godz. 7:30, 9:30, 11:00 (suma), 18:00;  dni powszednie - godz. 9:00, 18:00. Wieczorny różaniec - codziennie o godz. 20:30. 

W czwartek, 28 maja br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XVIII Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W niedzielę, 24 maja br. Ks. Neoprezbiter Szymon Orzech odprawił w rodzinnej parafii w Kamieniu Krajeńskim swoją pierwszą Mszę Świętą, tzw. Prymicję.

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy po pijaku zadecydowali, że jeden będzie holował drugiego. Pomimo, podjętej próby ucieczki, mężczyźni oddali się w ręce stróżów prawa. Teraz o ich losie niebawem zadecyduje sąd.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uchylił areszt kobietom oskarżonym o zabójstwo noworodka w Witkowie w gminie Kamień Krajeński. Na zmianę środka zapobiegawczego ma wpływ aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i związane z tym opóźnienia w procesach. Decyzję sądu zamierza zaskarżyć Prokuratura Rejonowa w Tucholi.

Prokuratura przedstawiła zarzuty kolejnym czterem osobom, które zostały zatrzymane w związku z zabójstwem połączonym z rozbojem 32-latka w Dąbrówce koło Tucholi - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska.

Sąd Rejonowy w Tucholi przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego Krzysztofa S. środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Według śledczych Krzysztof S. miał dokonać zbrodni zabójstwa na swoim 32-letnim koledze - mieszkańcu Dąbrówki w gminie Kamień Krajeński. Prokurator postawił Krzysztofowi S. zarzuty z art. 148 par. 2 pkt. 2 Kodeksu Karnego, tj. zbrodni zabójstwa połączonej z rozbojem oraz podżegania do zabójstwa, zagrożonej karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Rano informowaliśmy, że do sprawy piątkowego zabójstwa 32-latka z Dąbrówki zatrzymano 6 osób. Jak powiedział nam prokurator Marcin Przytarski z Prokuratury Rejonowej w Tucholi jednej z zatrzymanych osób postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 par. 2 pkt. 2 Kodeksu Karnego, tj. zbrodni zabójstwa połączonej z rozbojem, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Dąbrówki (gm. Kamień Krajeński) został zamordowany na swojej posesji. 32-latek miał na ciele liczne rany kłuto-cięte. Od kilku godzin na miejscu tego tragicznego wydarzenia pracują biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Tucholi.

We wtorek, 24 marca br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XVI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

Top