Reklama

Reklama

Reklama

Kamień Krajeński

W dniach 25, 29 i 31 stycznia 2024 roku służby wojewody kujawsko-pomorskiego przeprowadziły kontrolę doraźną w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Kamieniu Krajeńskim. Wojewoda ocenił kontrolowany wycinek działalności DPS negatywnie i stwierdził, że "nieprawidłowości i uchybienia w kontrolowanych obszarach wynikają w dużej mierze z braku wiedzy merytorycznej oraz postawy dyrektora. Siostra Sylwia Blok, która w sposób niezrozumiały interpretuje stanowiska przedstawione przez zespół inspektorów, nie uwzględniając przy tym uwag mających na celu rozwiązanie problemów [...] Niewątpliwe niepokojącym jest, iż dyrektor jednostki, osoba z wieloletnim doświadczeniem zawodowym wykazała się nieznajomością przepisów ustawy o pomocy społecznej i jej błędną interpretacją w kontrolowanym zakresie. Pełnienie obowiązków dyrektora Domu przez siostrę Sylwię Blok skutkuje niewłaściwym wykonywaniem powierzonych zadań i wpływa znacząco na słabą jakość i nadzór na funkcjonowaniem Domu".

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim odbyło się ogólne zebranie mieszkańców miasta Kamień Krajeński. Głównym punktem zebrania był wybór nowego składu Zarządu Samorządu Mieszkańców Kamienia Krajeńskiego.

W poniedziałek, 3 czerwca 2024 roku burmistrz Kamienia Krajeńskiego Natalia Marciniak powołała na swojego zastępcę Martę Husarek. Do najważniejszych obowiązków zastępcy burmistrza będą należały działania zwiększające przedsiębiorczość w gminie, nadzór nad wdrażaniem strategii rozwoju, zastępstwo burmistrza w czasie jej nieobecności i wsparcie w codziennych obowiązkach.

W środę, 29 maja 2024 roku w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się III sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W poniedziałek, 20 maja 2024 roku ok. godz. 16:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego w Dużej Cerkwicy (gmina Kamień Krajeński). Przyczyną powstania groźnie wyglądającego pożaru było uderzenie pioruna. 

​​​​​​​Do 2 lat więzienia grozi 54-latkowi, którego zatrzymali dzielnicowi z Kamienia Krajeńskiego. Mężczyzna kierował jeepem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

We wtorek, 14 maja 2024 roku w sali narad Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim. Na bieżącej sesji wybrano składy osobowe poszczególnych komisji Rady Miejskiej oraz radni zdecydowali o wysokości miesięcznego wynagrodzenia burmistrza Kamienia Krajeńskiego.

W niedzielę, 12 maja 2024 roku przed godziną 9 doszło do wybuchu gazu w kuchence gazowej w budynku jednorodzinnym przy ulicy Dworcowej w Kamieniu Krajeńskim. W wyniku wybuchu poszkodowana została jedna osoba, którą przewieziono do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy JRG z Sępólna Krajeńskiego oraz dwa zastępy OSP z Kamienia Krajeńskiego.

We wtorek, 7 maja 2024 roku po raz pierwszy po wyborach samorządowych obradowała Rada Miejska w Kamieniu Krajeńskim. Podczas inauguracyjnej sesji ślubowanie złożyli radni oraz nowa burmistrz Kamienia Krajeńskiego Natalia Marciniak. Przewodniczącą kamieńskiej Rady Miejskiej została Anna Hałasowska a prezydium uzupełnili Jacek Kucharski i Kazimierz Warylak z Przymierza Społecznego dla Krajny.

Trwają prace nad dokumentacją projektowo-kosztorysową kamieńskiego żłobka. Usługę realizuje firma K-BUD Zbigniew Klinicki z Tucholi. W nowej instytucji utworzone zostaną 32 miejsca opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Budynek powstanie na działce nr 554/55 tj. przy ul. Topolowej (część obecnego boiska).

Top