Kamień Krajeński

Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że od 16 czerwca br. całodobowa transmisja na żywo z kamieńskiej kolegiaty dostępna będzie wyłącznie w sieci kablowej na terenie Kamienia Krajeńskiego i Sępólna Krajeńskiego oraz w nowej usłudze telewizji kablowej Jambox Lajt. Nowa usługa działa w każdym miejscu, w którym możliwe jest połączenie z internetem. Do odbioru usługi otrzymują Państwo dekoder, który łączy się z internetem bezprzewodowo po WiFi lub standardowo za pośrednictwem tradycyjnego kabla Ethernet. Wspomniany dekoder podłączamy następnie do odbiornika telewizyjnego kablem HDMI (podobnie jak dekoder do odbioru telewizji naziemnej, Cyfrowego Polsatu itd.) a sterowanie nim odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota, który otrzymuje się w zestawie z dekoderem. W ramach usługi do wyboru są atrakcyjne cyfrowe pakiety programowe, których ceny zaczynają się już od 19 złotych. W pakiecie za 19 zł START HD dostępnych jest ponad 60 programów, w tym wszystkie nasze programy lokalne tj. KOŚCIÓŁ KAMIEŃ KRAJEŃSKI HD, KOŚCIÓŁ SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE HD, KANAŁ 10 HD, KANAŁ 10 NA ŻYWO HD, KANAŁ 10 KAMIEŃ HD, KANAŁ 10 SĘPÓLNO HD, KANAŁ 10 WIĘCBORK HD, KANAŁ 10 POWIAT HD oraz KANAŁ 10 SPORT HD.  

Jak poinformował ks. Eugeniusz Pepliński - proboszcz parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim, z dniem 1 listopada 2020 roku upływa termin 3-miesięcznego wypowiedzenia umowy dotyczący dalszej współpracy i usług pogrzebowych realizowanych do tej pory przez Zakład Pogrzebowy Adama i Mileny Grabowskich. 

Dziś (04.10) w Kamieniu Krajeńskim obchodzony jest odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumie odpustowej wraz z procesją wokół Kolegiaty o godz.12:00 przewodniczył nowy proboszcz z Zamartego  - o. Zbigniew Kolka, który jednocześnie wygłosił Słowo Boże.

W środę, 30 września  br., w sali posiedzeń kamieńskiego magistratu odbyła się XXI Sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Krajeńskim.

W niedzielę, 13 września br. w parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim odbyła się uroczystość przyjęcia dzieci do pierwszej Komunii Świętej. W tym roku dzieci komunijne w darach ofiarnych przynieśli przed ołtarz swój „Dar ołtarza” – nowe księgi liturgiczne. 

"Na wstępie pewne, krótkie ogłoszenie. W związku z coraz bardziej rozszerzającą się pandemią koronawirusa w naszym kraju a także ze stwierdzonymi przypadkami zachorowań w naszej parafii, odwołuję się do Waszych sumień i bardzo gorąco proszę o bezwzględne noszenie maseczek lub przyłbic, zakrywających zarówno usta jak i nos w czasie Mszy Świętej w kościele. Nie stosowanie się do tych zaleceń służb sanitarnych jest jednocześnie grzechem przeciwko piątemu przykazaniu Bożemu, które wyraźnie mówi o dbaniu o zdrowie własne i bliźniego swego. Ci wszyscy, którzy nie wykonują powyższych zaleceń, od dnia dzisiejszego powinni modlić się podczas Mszy Świętej wyłącznie tylko przed kościołem na wolnym powietrzu. Zatem proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych. Dotyczy to również całej służby liturgicznej ołtarza, zarówno ministrantów jak i szafarzy” - zaapelował przed Mszą Św. ks. Eugeniusz Pepliński, proboszcz parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

W piątek, 14 sierpnia  br. ok. godz. 18 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, że na jeziorze w Radzimiu w gminie Kamień Krajeński topi się dwóch mężczyzn.

Kolegiata Kamieńska pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim z lotu ptaka.

Ponad 100 tys. zł kosztuje proteza, której potrzebuje trzynastoletnia Wiktoria z Dąbrowy (gmina Kamień Krajeński). Dziewczynka dwa lata temu straciła prawą rękę w wyniku wypadku przy pracach polowych. Nastolatka nie chce wracać do trudnych wspomnień, ale jej bliscy i Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" robią wszystko, by Wiktoria mogła wrócić do normalnego życia. Tymczasem, jak podkreślają specjaliści z roku na rok zmniejsza się liczba osób, które ulegają wypadkom podczas prac na wsi.

W piątek, 10 lipca br. na placu Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim odbyła się konferencja prasowa Ewy Kozaneckiej - poseł Prawa i Sprawiedliwości na Sejm RP.

Top