Reklama

Więcbork

VIII Jarmark Krajeński po dwuletniej pandemicznej przerwie powrócił z przytupem i niestety już przeszedł do historii. 21 wystawców zaprezentowało rękodzieło pochodzące z Krajny, Kaszub, Borów Tucholskich i niedalekiej Wielkopolski. Na stołach oprócz świetnych potraw, miodów, chleba, ogórków kiszonych znaleźć można było kartki robione ręcznie, maskotki, makramy, odlewy gipsowe, obrazy, świece sojowe, mydełka, decoupage, broszki z recyklinkgu, tekstylia dziecięce i ozdoby z papieru. Na chętnie odwiedzających Jarmark  mieszkańców, gości i turystów czekała strefa animacji dla najmłodszych, sielankowa knajpka, smaczne jedzonko wystawców i występy artystyczne, które niejedną nóżkę wprawiły w zachwyt i podrygiwania.

W piątkowy poranek w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku gościła międzynarodowa treserka baniek - Maja Chorzępa. Cały pokaz powstał na podstawie szkolenia u finalistek Mam Talent Inna Bialiewa i Rosjanina Aleksy Kletkovska. Naukę bańkowych trików pobierała nie tylko w Polsce, ale również w Rosji i we Włoszech. Panią Majkę mogliśmy również oglądać podczas wywiadu i pokazu w Dzień Dobry TVN. 

W okresie ferii przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku udały się na ekspozycję zdjęć wyłonionych w konkursie fotograficznym pt. “Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo w obiektywie”. Głównym celem konkursu była promocja przyrody, walorów kulturowych i historycznych Krajny.

W środę, 5 stycznia 2022 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu „Świąteczne nutki”. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Barbara Jelińska oraz Marietta Bettin-Wielgus - nauczycielki pracujące w oddziale więcborskiego przedszkola. Celem była popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek związanych z Bożym Narodzeniem.

Okres około świąteczny jest czasem kiedy w przedszkolach przebywa mniej dzieci. Pomimo to w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 Więcborku obchodzono Sylwestra. Była to miła niespodzianka dla maluchów. Poprzez liczne zabawy integracyjne milusińscy pożegnali kończący się rok, a tanecznym krokiem weszli w rok 2022. Dzieci nie miały czasu na nudę. Czekało na nich wiele niespodzianek m.in. zabawy z chustą animacyjną, malowanie buziek, tunel, przechodzenie pod i po linie, przeciąganie liny, zabawy z balonami, sesja zdjęciowa i wiele innych atrakcji. Opiekunowie grupy, Barbara Jelińska i Agata Gulka, dziękują za wspaniałą zabawę i życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

To praca i hobby w jednym. Od 75 lat w Więcborku działa Koło Pszczelarzy. Jego członkowie zajmują się nie tylko hodowlą pszczół ale też popularyzują wiedzę o tych pożytecznych owadach. Podczas jubileuszowych uroczystości wyróżniono najbardziej zasłużonych pszczelarzy.

W czwartek, 28 października przed południem policja w Sępólnie Krajeńskim otrzymała informację o znalezieniu zwłok młodej kobiety w kompleksie leśnym w Lubczy (gm. Więcbork). Są już wstępne założenia prokuratury.

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Więcborku uhonorowani odznakami ministra zdrowia za pracę w czasie pandemii. Przybyli na uroczystość goście mieli okazję zobaczyć postępy w pracach remontowych szpitala. Placówka jest rozbudowywana i doposażana w nowy sprzęt medyczny.

Dziś (25.08) przed południem na ul. Gdańskiej w Więcborku doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen. Mimo szybkiej reakcji strażaków, pojazd uległ całkowitemu spaleniu. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Na czas akcji służb ratunkowych droga wojewódzka nr 241 na trasie Więcbork - Sępólno Krajeńskie była zablokowana.

Top