Więcbork

Po licznych perturbacjach i kolejnym, trzecim już przetargu na "Budowę mola przy promenadzie, fontanny pływającej na Jeziorze Więcborskim oraz infrastruktury towarzyszącej - ławek z oparciem, stojaków na rowery, lunety widokowej, koszy na odpady zmieszane", który w lutym tego roku wyłonił wykonawcę zadania, przyszła wreszcie kolej na jego realizację. 

Dnia 5 kwietnia br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie z panem Ryszardem Budnikiem. Opowiadał on o swojej podróży przez Szwajcarię Ekspresem Lodowcowym.

29 marca 2019 roku o godzinie 11.00 na scenie Więcborskiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera spektaklu “Tango” wg Sławomira Mrożka w reżyserii pani Barbary Wojtasik oraz pani Bożeny Chatłas. W spektaklu wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Więcborku. Dramat Sławomira Mrożka to utwór mówiący o ważnych problemach współczesnego świata, w którym komizm i tragizm przeplatają się, budzą śmiech i jednocześnie grozę.

Więcborscy policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę Hondy, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jak co roku 8 marca to dzień niezwykle uroczysty. Bowiem wówczas swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku oraz Urząd Miejski w Więcborku przygotowały niespodziankę. Była nią gawęda Małgorzaty Jarocińskiej pt. „Niezwykłe Kobiety II Rzeczypospolitej”. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski. W temat gawędy wprowadziła słuchaczki Pani Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel Dyrektor Biblioteki.

Czy istnieje taki mężczyzna? A jeśli nie to czy można takiego stworzyć? Czy można przeszczepić osobowość?

Dnia 4 marca więcborska biblioteka zorganizowała niezwykle interesujące spotkanie dla młodzieży. W poniedziałkowe przedpołudnie przybyła do nas Pani Małgorzata Jarocińska z gawędą pt. „Zachowałam się jak trzeba” – o Danusi Siedzikównie „Ince”. Przedsięwzięcie ściśle wiązało się z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jako pierwsi gawędy wysłuchali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Następnie taką sposobność otrzymała również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku. 

Dnia 1 marca br. w całej Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O Niezłomnych pamiętano również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku.

Mundurowi zatrzymali 25-latka, który kierował Volkswagenem Golfem będąc pod wpływem środków odurzających. Jego zachowanie oceni sąd. Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas piątkowej (22.02) V sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego, radni po długiej dyskusji podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Internatu mieszczącego się przy Al. 600-lecia 9 wchodzącego w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku.

Top