Więcbork

W środę, 5 stycznia 2022 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu „Świąteczne nutki”. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Barbara Jelińska oraz Marietta Bettin-Wielgus - nauczycielki pracujące w oddziale więcborskiego przedszkola. Celem była popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek związanych z Bożym Narodzeniem.

Okres około świąteczny jest czasem kiedy w przedszkolach przebywa mniej dzieci. Pomimo to w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 Więcborku obchodzono Sylwestra. Była to miła niespodzianka dla maluchów. Poprzez liczne zabawy integracyjne milusińscy pożegnali kończący się rok, a tanecznym krokiem weszli w rok 2022. Dzieci nie miały czasu na nudę. Czekało na nich wiele niespodzianek m.in. zabawy z chustą animacyjną, malowanie buziek, tunel, przechodzenie pod i po linie, przeciąganie liny, zabawy z balonami, sesja zdjęciowa i wiele innych atrakcji. Opiekunowie grupy, Barbara Jelińska i Agata Gulka, dziękują za wspaniałą zabawę i życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

To praca i hobby w jednym. Od 75 lat w Więcborku działa Koło Pszczelarzy. Jego członkowie zajmują się nie tylko hodowlą pszczół ale też popularyzują wiedzę o tych pożytecznych owadach. Podczas jubileuszowych uroczystości wyróżniono najbardziej zasłużonych pszczelarzy.

W czwartek, 28 października przed południem policja w Sępólnie Krajeńskim otrzymała informację o znalezieniu zwłok młodej kobiety w kompleksie leśnym w Lubczy (gm. Więcbork). Są już wstępne założenia prokuratury.

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Więcborku uhonorowani odznakami ministra zdrowia za pracę w czasie pandemii. Przybyli na uroczystość goście mieli okazję zobaczyć postępy w pracach remontowych szpitala. Placówka jest rozbudowywana i doposażana w nowy sprzęt medyczny.

Dziś (25.08) przed południem na ul. Gdańskiej w Więcborku doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen. Mimo szybkiej reakcji strażaków, pojazd uległ całkowitemu spaleniu. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Na czas akcji służb ratunkowych droga wojewódzka nr 241 na trasie Więcbork - Sępólno Krajeńskie była zablokowana.

Do niebezpiecznego wypadku motocyklowego doszło dziś (22.08) na drodze wojewódzkiej nr 189 w miejscowości Witunia Wybudowanie (trasa Więcbork - Sypniewo). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motocyklem, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i się przewrócił.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim prowadzą poszukiwania opiekuńcze za 16-letnim Wiktorem Grabowskim, podopiecznym Domu Dziecka w Więcborku. Chłopak nie powrócił z wypisu do placówki. Małoletni ostatni raz widziany był 30 lipca 2021 roku o godzinie 18:00. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z opiekunem. Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu chłopaka proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim pod nr telefonu 47 75 22 200, bądź z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 112!

25-letnia kierująca motorowerem została zatrzymana za posiadanie amfetaminy. Jeśli się potwierdzi, że miała zabroniony środek w organizmie, odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków. Kryminalni do sprawy zatrzymali także dwóch mieszkańców gminy Więcbork, od których zatrzymana kobieta nabyła narkotyki. Cała trójka za popełnione przestępstwa usłyszała zarzutu.

Top