Więcbork

W ubiegły piątek, 7 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa rysunków Magdaleny Duszka.

W poniedziałek, 3 czerwca br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Wybory czerwcowe 1989”.

W poniedziałek, 3 czerwca br., od wczesnych godzin rannych na terenie gminy i miasta Więcbork, policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego sępoleńskiej komendy prowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący". W wyniku prowadzonej akcji funkcjonariusze skontrolowali łącznie 249 kierowców, z czego trzech odważyło się wsiąść za kierownicę mimo stanu nietrzeźwości.

Kolorowo i gwarno zrobiło się w piątkowe przedpołudnie na Placu Jana Pawła II w Więcborku. Wszystko za sprawą radosnych maluchów z przedszkola i oddziałów przedszkolnych gminnych szkół, które przebrane za najróżniejszych bohaterów bajek i baśni wzięły udział w VI Paradzie Postaci Bajkowych. Imprezę dla najmłodszych mieszkańców otworzyli i do wspólnej zabawy zaprosili organizatorzy czyli Król Lew Simba (Ludmiła Piekałkiewicz-Geruzel dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku) i Królik Bugs (burmistrz Waldemar Kuszewski), który marchewkę pomylił z mikrofonem.

W piątek, 24 maja br., na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich, mamy, mieszkanki gminy Więcbork, a także przedstawiciele władz samorządowych przybyli do sali wiejskiej w Zabartowie, by tam wziąć udział w uroczystości z okazji Dnia Matki.

We wtorek, 21 maja br., w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie z Jackiem Getnerem.

Kiedyś gasili pożary, dziś walczą ze wszystkimi zagrożeniami na lądzie i w wodzie. W ciągu kilku ostatnich tygodni strażacy z regionu wielokrotnie wyjeżdżali do poważnych akcji. 4 maja wszyscy Strażacy obchodzą swoje święto. Regionalne uroczystości odbywały się m.in. w Więcborku, które połączone zostały z 140-leciem działalności Ochotniczej Straży Pożarnej oraz nadaniem jednostce nowego sztandaru.

Więcborscy policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem narkotyków. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą obecność zabronionych środków w jego organizmie, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Po licznych perturbacjach i kolejnym, trzecim już przetargu na "Budowę mola przy promenadzie, fontanny pływającej na Jeziorze Więcborskim oraz infrastruktury towarzyszącej - ławek z oparciem, stojaków na rowery, lunety widokowej, koszy na odpady zmieszane", który w lutym tego roku wyłonił wykonawcę zadania, przyszła wreszcie kolej na jego realizację. 

Dnia 5 kwietnia br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miało miejsce spotkanie z panem Ryszardem Budnikiem. Opowiadał on o swojej podróży przez Szwajcarię Ekspresem Lodowcowym.

Top