Więcbork

Pracownicy Szpitala Powiatowego w Więcborku uhonorowani odznakami ministra zdrowia za pracę w czasie pandemii. Przybyli na uroczystość goście mieli okazję zobaczyć postępy w pracach remontowych szpitala. Placówka jest rozbudowywana i doposażana w nowy sprzęt medyczny.

Dziś (25.08) przed południem na ul. Gdańskiej w Więcborku doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen. Mimo szybkiej reakcji strażaków, pojazd uległ całkowitemu spaleniu. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych. Na czas akcji służb ratunkowych droga wojewódzka nr 241 na trasie Więcbork - Sępólno Krajeńskie była zablokowana.

Do niebezpiecznego wypadku motocyklowego doszło dziś (22.08) na drodze wojewódzkiej nr 189 w miejscowości Witunia Wybudowanie (trasa Więcbork - Sypniewo). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący motocyklem, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i się przewrócił.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim prowadzą poszukiwania opiekuńcze za 16-letnim Wiktorem Grabowskim, podopiecznym Domu Dziecka w Więcborku. Chłopak nie powrócił z wypisu do placówki. Małoletni ostatni raz widziany był 30 lipca 2021 roku o godzinie 18:00. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z opiekunem. Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu chłopaka proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sępólnie Krajeńskim pod nr telefonu 47 75 22 200, bądź z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 112!

25-letnia kierująca motorowerem została zatrzymana za posiadanie amfetaminy. Jeśli się potwierdzi, że miała zabroniony środek w organizmie, odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków. Kryminalni do sprawy zatrzymali także dwóch mieszkańców gminy Więcbork, od których zatrzymana kobieta nabyła narkotyki. Cała trójka za popełnione przestępstwa usłyszała zarzutu.

W środę, 28 kwietnia br. odbyło się posiedzenie XXXIII sesji Rady Miejskiej w Więcborku.

22-letni mieszkaniec gminy Więcbork stracił panowanie nad samochodem i zakończył podróż uderzając w drzewo. Policyjna kontrola wykazała, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, który będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W niedzielę, 15 listopada br. ok. godz. 15:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Hallera w Więcborku. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z OSP w Więcborku. Na miejscu okazało się, że w jednym z mieszkań doszło do wybuchu gazu w pomieszczeniu kuchennym. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagała hospitalizacji. Na czas akcji na ul. Hallera występowały utrudnienia w ruchu.

Za nami druga runda motocrossowych mistrzostw Polski, które przez weekend odbywały się na torze Plebanka w Więcborku. Zawodnicy walczyli o punkty liczone do klasyfikacji generalnej sezonu.

Top