Więcbork

25-letnia kierująca motorowerem została zatrzymana za posiadanie amfetaminy. Jeśli się potwierdzi, że miała zabroniony środek w organizmie, odpowie także za jazdę pod wpływem narkotyków. Kryminalni do sprawy zatrzymali także dwóch mieszkańców gminy Więcbork, od których zatrzymana kobieta nabyła narkotyki. Cała trójka za popełnione przestępstwa usłyszała zarzutu.

W środę, 28 kwietnia br. odbyło się posiedzenie XXXIII sesji Rady Miejskiej w Więcborku.

22-letni mieszkaniec gminy Więcbork stracił panowanie nad samochodem i zakończył podróż uderzając w drzewo. Policyjna kontrola wykazała, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, który będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W niedzielę, 15 listopada br. ok. godz. 15:15 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Hallera w Więcborku. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z OSP w Więcborku. Na miejscu okazało się, że w jednym z mieszkań doszło do wybuchu gazu w pomieszczeniu kuchennym. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagała hospitalizacji. Na czas akcji na ul. Hallera występowały utrudnienia w ruchu.

Za nami druga runda motocrossowych mistrzostw Polski, które przez weekend odbywały się na torze Plebanka w Więcborku. Zawodnicy walczyli o punkty liczone do klasyfikacji generalnej sezonu.

Jesienią 1939 roku niedaleko Więcborka hitlerowcy w brutalny sposób zabili co najmniej 1700 osób. Wcześniej byli głodzeni i zmuszani do ciężkiej pracy. W tym roku mija 81. rocznica utworzenia obozu w Karolewie.

Słoneczna i upalna niedziela, bodajże pierwsza taka tego lata, przyciągnęła do Więcborka tłumy turystów. Perła Pojezierza Krajeńskiego odżyła jak dawniej, turystycznie i kulturalnie. Nasza nowa pandemiczna rzeczywistość na długi czas zamroziła działalność wszelkich instytucji kultury, jednak nieco już oswojeni z sytuacją, zachowując ostrożność, powoli wracają one do życia i wychodzą do ludzi. Na zorganizowanie w tej nowej rzeczywistości, pierwszej w powiecie sępoleńskim imprezy plenerowej zdecydował się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku. Koncertem "Operowe cztery strony świata" zainaugurował tegoroczną edycję Więcborskiej Sceny Letniej. Muzycznemu wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystaw plenerowych "Gmina Więcbork pośród natury" oraz "Więcbork kulturalnie".

W ramach realizacji projektu „Ożywienie lokalnej kultury”, realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Więcborku, Chór „Lutnia” z Więcborka, zgłosił się do współpracy, w ramach przedsięwzięcia i miał możliwość zaprezentowania wyników swojej pracy podczas wspaniałej trasy koncertowej. Pierwszy koncert odbył się dnia 11 lipca, w sobotę rano, w Kaplicy pw. Wieczystego Kapłana w Domu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Drugi koncert chóru miał miejsce, jeszcze tego samego dnia wieczorem, w bazylice kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas koncertów Chór „Lutnia” pod dyrekcją dyrygenta Karola Szmidta zaprezentował pieśni religijne oraz regionalne.

W niedzielę, 12 lipca br. chór "Lutnia" z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku zaśpiewał podczas Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Msza Święta transmitowana była na antenie telewizyjnej "Jedynki".

Top