Więcbork

Prawie 800 metrów trasy wyremontowano w Więcborku na ulicy Wojska Polskiego. Stało się to dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja kosztowała 2,6 mln zł - połowa to pieniądze Funduszu. Przez ostatnie 4 lata w regionie zrealizowano w ten sposób prawie 800 inwestycji drogowych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5 - 13 lat na półkolonie letnie, które odbędą się w terminach:

W piątek, 17 kwietnia br., ok. godz. 2:30 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Jastrzębiec (gm. Więcbork). Kierujący samochodem osobowym marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca został zabrany do szpitala na dalsze badania. Na miejsce zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcborka oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Sępólna Krajeńskiego. Ruch na miejscu odbywał się wahadłowo.

We wtorek, 24 marca br. w Centrum Aktywności Seniora odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Więcborku.

Więcborscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do mieszkania. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Włamywacze usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo, a o ich przyszłości zadecyduje sąd.

W sobotę, 8 lutego br. odbył się, po raz czwarty w nowej edycji, więcborski Bal Sportu i Kultury, podczas którego burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wręczył nagrody oraz wyróżnienia "Rycerz" za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu w 2019 roku.

Wybór wariantu budowy nowej drogi – obwodnicy Więcborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, będzie przedmiotem konsultacji społecznych, które zaplanowano na środę 12 lutego br.

Policjanci z Posterunku Policji w Więcborku poszukują mężczyzn, którzy mają związek z kradzieżą pieniędzy i biżuterii metodą „na hydraulika”. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, które pozwolą ustalić sprawców przestępstwa proszone są o kontakt z miejscowymi policjantami.

Sezon studniówek w powiecie sępoleńskim zakończył bal uczniów klasy IV Technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Przyszli absolwenci wraz z dyrektorem szkoły Marianem Basą i wychowawcą klasy panią Lucyną Małek tradycyjnym polonezem otworzyli swoją Studniówkę 2020. Bal tegorocznych maturzystów ZSCKR odbył się w sobotę 25 stycznia, w sypniewskim pałacu.

W całym regionie trwają obchody stulecia powrotu tych ziem do Macierzy. W niedzielę, 19 stycznia br. uroczystości rocznicowe odbyły się m.in. w Więcborku. Wśród uczestników więcborskich obchodów byli parlamentarzyści - Iwona Kozłowska i Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, partii politycznych oraz mieszkańcy Więcborka.

Top