Więcbork

Sezon studniówek w powiecie sępoleńskim zakończył bal uczniów klasy IV Technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Przyszli absolwenci wraz z dyrektorem szkoły Marianem Basą i wychowawcą klasy panią Lucyną Małek tradycyjnym polonezem otworzyli swoją Studniówkę 2020. Bal tegorocznych maturzystów ZSCKR odbył się w sobotę 25 stycznia, w sypniewskim pałacu.

W całym regionie trwają obchody stulecia powrotu tych ziem do Macierzy. W niedzielę, 19 stycznia br. uroczystości rocznicowe odbyły się m.in. w Więcborku. Wśród uczestników więcborskich obchodów byli parlamentarzyści - Iwona Kozłowska i Bartosz Kownacki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, partii politycznych oraz mieszkańcy Więcborka.

Tegoroczni maturzyści Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku, jako pierwsi w powiecie sępoleńskim, bawili się w piątek, 17 stycznia br. na swojej studniówce. W sali balowej Pałacu w Sypniewie poloneza zatańczyli uczniowie klasy Technikum Informatycznego i Logistycznego, wychowankowie pana Marka Stasiaka oraz uczniowie pani Agaty Banaszkowskiej z klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Próbował oszukać policjantów, jednak ,,trzynasty” okazał się być dla niego pechowy. 40-latek w trakcie kontroli drogowej chcąc uniknąć odpowiedzialności za złamanie zakazu sądowego podał mundurowym błędne dane osobowe podając się za członka swojej rodziny. Kłamstwo jego wyszło na jaw, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z więcborskiej patrolówki uratowali 23-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Gdy funkcjonariusze go znaleźli wisiał na drzewie i nie dawał znaków życia. Tylko dzięki profesjonalnie przeprowadzonej resuscytacji mężczyzna zaczął oddychać.

Kolędą „Anioł Pasterzom mówił”  Więcborska Orkiestra Dęta pod batutą Dariusza Sobieralskiego przywitała publiczność Koncertu Noworocznego w Więcborku w świąteczną niedzielę. To już tradycja, że mieszkańcy Więcborka wkraczają w Nowy Rok w towarzystwie nieśmiertelnych przebojów muzyki klasycznej, operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej i rozrywkowej. 

W niedzielę, 8 grudnia br. na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” w Więcborku po raz szósty odbył się Jarmark Mikołajkowy zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Urząd Miejski w Więcborku, Bibliotekę Publiczną w Więcborku, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, Świetlicę Środowiskową „UŚMIECH”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku, Stowarzyszenie Kierunek Więcbork oraz Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

W sobotę, 30 listopada br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku uroczyście przywitali swoje fabrycznie nowe auto marki VOLVO FL 280 4×4 zbudowane przez firmę Bocar Sp. z o.o.

W środę, 27 listopada br. w Centrum Aktywności Seniora odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Więcborku.

W piątek, 15 listopada br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbyła się uroczystość nadania szkołom wchodzącym w skład Zespołu imienia ks. dra Szczepana Gracza oraz poświęcenia sztandaru. Wspaniałą uroczystość z udziałem wielu znamienitych gości uwieczniliśmy na fotografiach. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Top