Reklama

Reklama

Reklama

Więcbork

Prywatny monitoring kamieniarza z Więcborka zarejestrował na nagraniu osobę, która wznieca ogień i podpala jego samochód dostawczy. Policja szuka sprawcy, a swoje prywatne śledztwo prowadzi też sam poszkodowany. Przedsiębiorca wyznaczył nagrodę za ujęcie podpalacza bo to już drugi taki pożar na jego posesji.

Policjanci ustalili, kto odpowiada za kradzieżami rowerów, które zostały skradzione z Domów Dziecka w Więcborku. Zatrzymany złodziej to 18 - letni wiecborszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Sępólna Krajeńskiego zatrzymali 24-latka, który w mieszkaniu swojej znajomej przechowywał narkotyki. Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.04) w Wituni dzielnicowy zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę. 39-latek zdecydował się na podróż jednośladem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz za jazdę na podwójnym gazie grozi mu do dwóch lat więzienia.

Sępoleńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Zatrzymani posiadali przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Za posiadanie zakazanych substancji psychoaktywnych i psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

VIII Jarmark Krajeński po dwuletniej pandemicznej przerwie powrócił z przytupem i niestety już przeszedł do historii. 21 wystawców zaprezentowało rękodzieło pochodzące z Krajny, Kaszub, Borów Tucholskich i niedalekiej Wielkopolski. Na stołach oprócz świetnych potraw, miodów, chleba, ogórków kiszonych znaleźć można było kartki robione ręcznie, maskotki, makramy, odlewy gipsowe, obrazy, świece sojowe, mydełka, decoupage, broszki z recyklinkgu, tekstylia dziecięce i ozdoby z papieru. Na chętnie odwiedzających Jarmark  mieszkańców, gości i turystów czekała strefa animacji dla najmłodszych, sielankowa knajpka, smaczne jedzonko wystawców i występy artystyczne, które niejedną nóżkę wprawiły w zachwyt i podrygiwania.

W piątkowy poranek w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku gościła międzynarodowa treserka baniek - Maja Chorzępa. Cały pokaz powstał na podstawie szkolenia u finalistek Mam Talent Inna Bialiewa i Rosjanina Aleksy Kletkovska. Naukę bańkowych trików pobierała nie tylko w Polsce, ale również w Rosji i we Włoszech. Panią Majkę mogliśmy również oglądać podczas wywiadu i pokazu w Dzień Dobry TVN. 

W okresie ferii przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku udały się na ekspozycję zdjęć wyłonionych w konkursie fotograficznym pt. “Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo w obiektywie”. Głównym celem konkursu była promocja przyrody, walorów kulturowych i historycznych Krajny.

W środę, 5 stycznia 2022 r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Więcborku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu „Świąteczne nutki”. Organizatorami całego przedsięwzięcia była Barbara Jelińska oraz Marietta Bettin-Wielgus - nauczycielki pracujące w oddziale więcborskiego przedszkola. Celem była popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek oraz piosenek związanych z Bożym Narodzeniem.

Top