Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Więcbork

Od wielu już lat w pierwszą niedzielę września w kaplicy na karolewskim cmentarzu mieszkańcy gminy Więcbork, powiatu sępoleńskiego a także rodziny ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego modlą się podczas mszy świętej za wszystkich pomordowanych w okolicznych lasach przez niemieckich nazistów. Dzisiejsze uroczystości na cmentarzu zbiegły się z obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

Dzielnicowi z Więcborka zatrzymali 48-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł pod tym, jak funkcjonariusze przyłapali go na jeździe samochodem po pijanemu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Teraz jego dalszy los zależy od prokuratora.

Zanim Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, w niedzielę, 18 sierpnia br. oficjalnie zamknął tegoroczne obchody Dni Więcborka, na Stadionie Miejskim przez blisko dwie godziny więcborska publiczność bawiła się na koncercie gwiazdy wieczoru - Dawida Kwiatkowskiego z zespołem. Jak było? Było gorąco i głośno!

W środę, 14 sierpnia br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miała miejsce wystawa fotografii Andrzeja Ossowskiego pt. „Dźwięki zapisane światłem”. Ekspozycja odbyła się w ramach tegorocznych „Dni Więcborka”.

Jarmarkiem Krajeńskim i Biesiadą Śląską rozpoczęły się w niedzielę 11 sierpnia br. tegoroczne obchody Dni Więcborka. Z roku na rok impreza przyciąga do Więcborka coraz większą liczbę wystawców. Nie inaczej było podczas wczorajszego, siódmego już Jarmarku Krajeńskiego. Rekordowa ilość wystawców, niezawodna więcborska publiczność, występy rodzimych artystów i zespołów ludowych, spora dawka humoru rodem z śląskich familoków no i piękna, letnia pogoda - to wszystko sprawiło, że inauguracja Dni Więcborka 2019 wypadła na piątkę z plusem.

W sobotnie popołudnie na zaproszenie burmistrza Więcborka mieszkańcy oraz turyści licznie zgromadzili się na Placu Jana Pawła II przy więcborskiej promenadzie, by wspólnie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu nowej atrakcji turystycznej - mola spacerowego.

Lato w Więcborku to nie tylko piękna okolica, jeziora, lasy i urokliwe zakątki przyciągające turystów z całej Polski. To także ciekawe propozycje Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, wakacyjnych spotkań z muzyką. Jedną z nich, był niedzielny koncert Sławka Uniatowskiego, promującego swój debiutancki album Metamorphosis.

W piątek, 12 lipca br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Więcborku miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Jowity Niemczyk i rzeźby Piotra Aleksandra Grodzkiego pt. ”Nieobecność zastana”.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Więcborku w dniach od 1 do 5 lipca br. zorganizowała półkolonie letnie dla dzieci pod hasłem „Podróżuj z książką po świecie”. Codziennie na najmłodszych czekało mnóstwo pozytywnych wrażeń - bo przecież biblioteka to miejsce przyjazne dla czytelników w każdym wieku.

Ile piosenek, tyle kreacji aktorskich, z mopem, z pomarańczą czy z chustką na głowie, byliśmy w Peru, na rodzinnej imprezie, wysłuchaliśmy historii oszukanej Ziuty z Pęperzyna, poznaliśmy tajniki udanego małżeństwa zawarte w piosence "Filozofia małżeńska", wszyscy śpiewaliśmy, niektórzy tańczyli, a inni pili... Ach co to był za wieczór...!!!

Top