Dni Więcborka 2019 rozpoczęte! VII Jarmark Krajeński i Biesiada Śląska (FOTO)
Ewa Szydeł

Jarmarkiem Krajeńskim i Biesiadą Śląską rozpoczęły się w niedzielę 11 sierpnia br. tegoroczne obchody Dni Więcborka. Z roku na rok impreza przyciąga do Więcborka coraz większą liczbę wystawców. Nie inaczej było podczas wczorajszego, siódmego już Jarmarku Krajeńskiego. Rekordowa ilość wystawców, niezawodna więcborska publiczność, występy rodzimych artystów i zespołów ludowych, spora dawka humoru rodem z śląskich familoków no i piękna, letnia pogoda - to wszystko sprawiło, że inauguracja Dni Więcborka 2019 wypadła na piątkę z plusem.

Tradycją Jarmarków Krajeńskich stał się konkurs na Produkt Lokalny i Potrawę Regionalną. Twórcy ludowi prezentujący na stoiskach swoje rękodzieło oraz lokalni mistrzowie sztuki kulinarnej zgłosili autorskie dzieła pod ocenę jury a także publiczności. Laureatką konkursu na Produkt Lokalny została pani Teresa Kruczyńska, autorka Zegara wykonanego haftem krzyżykowym z motywem krajeńskim. Za najlepszą Potrawę Regionalną jury uznało Pyrę Wituńską, znakomite danie pań z KGW w Wituni. Publiczność swoją nagrodę przyznała panu Władysławowi Ogórkowi, który od lat idealnie trafia w jej gusta. Tym razem na najwyższe laury i uznanie publiczności zasłużyła jego Nalewka miodowa na spirytusie - czeremchowa.

Spośród osób, które brały udział w głosowaniu na najlepszy produkt, sympatyczna Maja wylosowała panią Bogusławę Kleist, w ręce której trafiła Nagroda dla Publiczności.

Zwieńczeniem pierwszego z Dni Więcborka 2019 była Biesiada Śląska z Grzegorzem Poloczkiem. Ze sceny popłynęły melodyjne, nastrojowe piosenki w wykonaniu zespołu oraz sporo dobrego humoru, którym raczył słuchaczy Grzegorz Poloczek.

Ewa Szydeł

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top