Reklama

18-letni sprawca kradzieży rowerów z Domów Dziecka w Więcborku usłyszał zarzuty [FOTO]
KPP Sępólno Krajeńskie

Policjanci ustalili, kto odpowiada za kradzieżami rowerów, które zostały skradzione z Domów Dziecka w Więcborku. Zatrzymany złodziej to 18 - letni wiecborszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 16 lipca 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży rowerów z terenu Domów Dziecka w Więcborku. Nieznani sprawcy ze znajdującej się tam altany w okresie od 14 do 16 lipca dokonali kradzieży 5 rowerów różnych marek, gdzie łączna suma strat wyniosła 3500 złotych.

Sprawami kradzieży jednośladów zajęli się kryminalni z Więcborka. Wczoraj (18.07), w efekcie podjętych działań oraz na podstawie zgromadzonych materiałów mundurowi ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Więcborka. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rowerów, do którego się przyznał. Policjanci do tej pory odzyskali jeden ze skradzionych rowerów o wartości 1000 złotych. O dalszym losie 18-latka zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu kryminalni będą pracować nad ustaleniem pozostałych sprawców oraz nad odzyskaniem całości utraconego mienia.

st. asp. Małgorzata Warsińska - oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top