Prawo i Sprawiedliwość PiS

Polacy są głęboko przekonani, że należy się im takie życie, jak na zachodzie Europy. Chcemy te słuszne aspiracje zaspokoić. Teraz jest szansa – powiedział prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w sobotę na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, na której zaprezentowano Polski Ład. Jak podkreślił, kluczową kwestią będzie zwiększenie wydatków na służbę zdrowia. Co jeszcze znalazło się w Polskim Ładzie?

– Przypadł mi dzisiaj zaszczyt przedstawienia wstępu do omówienia programu Polski Ład: programu obszernego, wielkiego, programu, który został sformułowany niedawno i dzisiaj po różnego rodzaju przygodach ma być przedstawiony Polakom – mówił prezes PiS, który jako pierwszy pojawił się na scenie sobotniej konwencji.

– Ktoś zapyta, dlaczego dzisiaj, teraz. Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Oczywiście nie jesteśmy tego pewni i ciągle musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez dogaszenia pandemii, jeśli się będzie ona dalej szerzyć, a od czasu do czasu wybuchać jak ognisko, to wtedy wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu – dodał Kaczyński.

Jako pierwszy z punktów programu przedstawił szczegóły zwiększenia wydatków i zmian w służbie zdrowia:

• zwiększenie wydatków na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB (w 2027 roku) – w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB;

• ustawa o jakości świadczeń lekarskich;

• stworzenie Funduszu Modernizacji Szpitali; • 24-godzinne dyżury, które będą udzielały pierwszej pomocy;

– Stworzymy mechanizm koordynacji leczenia najcięższych chorób. Sieć onkologiczna, której pilotaż już ruszył, sieć kardiologiczna. Chodzi o to, aby leczyć w sposób skoordynowany, sprawny, żeby była pełna wiedza o tym, co się dzieje – mówił prezes PiS.

12133.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

12.jpg

TVP INFO / PAP / PiS

Komentarze

0 #2 Pamiętający 2021-05-21 11:13
Nareszcie po latach polskiego NIEŁADU wraca normalność. Zarobki za rządów PO były bardzo bardzo niskie ( 5 zł na godz.) i nawet wielu Polakom nie starczyły na miskę ryżu , w zamian za to oferowano Polakom , szczaw i mirabelki,Bieda z roku na rok kwitła, doganialiśmy Rumunię., dzieci głodne chodziły do szkoły, a ich rodzice kupowali towary w sklepach na tzw. zeszyt. Pamiętamy też jak było z waloryzacją rent i emerytur , roczna waloryzacja wynosiła wówczas aż 5 zł. Pamiętamy też jak Kopacz i Tusk chcieli sprowadzić do kraju islamistów aby wspomóc Merkel ale na szczęście mamy teraz mądry rząd i możemy czuć się bezpiecznie we własnym kraju czego mogą pozazdrościć mieszkańcy , np. Francji , Hiszpanii czy Niemiec, którzy boją się wychodzić na ulice .Tego nie sposób zapomnieć.
-1 #1 Ostatni Mohikanin 2021-05-16 09:54
'Polski Lad' to nic innego jak czesc swiatowego planu kontroli Polakow. Pod przykrywka tego wszystkiego znajduje sie totalna inwigilacja i posluszenstwo 'polskiemu rzadowi'. Pewnie zaraz zostane tutaj zlinczowany, ze szerze herezje ale prosze wglebic sie w temat i wlaczyc myslenie. Komu zyje sie dobrze? Ludzie na stanowiskach Panstwowych- bo mowia jak im rzad kaze, korporacje. Firmy upadaja lub ograniczaja produkcje i pracownikow. Brak opieki lekarskiej. To wszystko naprawde jest troche jak 'Mis' tylko, ze niedlugo bedzie jeszcze gorzej. PISZE TO DZISIAJ- ZA NIEDLUGO CZWARTA FALA. I tak bedzie w kolko Macieju, az 'Polacy beda zapier...... dalac za miske ryzu', jak to ujal nasz POLSKI premier. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top