Telewizja Polska S.A. / KANAŁ 10

Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ujawnił, że rząd wprowadza też nowe obostrzenia. W miejsca, w których obowiązywał limit 50 proc. obłożenia, zmniejszony zostanie do 30 proc. Zostanie też wprowadzona nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 5 stycznia.

Dla kogo obowiązkowe szczepienia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że „będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych”.

– Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie, są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza to są medycy, druga to nauczyciele, trzecia grupa to służby mundurowe – powiedział Niedzielski.

Wskazał, że „perspektywa marca jest tym okresem, w którym szczepienia powinny być wykonane, bo potem oczywiście, jak wejdziemy w okres od 1 marca, będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy”.

Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Jakie?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że od 15 grudnia w transporcie zbiorowym wprowadzony zostanie limit do 75 proc. – Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę – wskazał.

Ponadto od połowy grudnia wprowadzone zostaną obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzana zostanie nauka zdalna w szkołach podstawowych i w średnich; po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

FGAYWj_XMAEB7ss (1).jpg

FGAY0-EXMAETGPO.jpg

FGAY3GHXoAAaxzQ.jpg

FGAY4YkWQAE2xUE.jpg

FGAY6h6XMAALoau.jpg

FGAZiKKWYAQk_L0.jpg

FGAacyIWQAEiMAv.jpg

FGAbNiIX0AUhRdk.jpg

TVP Info / red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top