Huczne powitanie nowego wozu strażackiego w OSP Więcbork (FOTO)
Ewa Szydeł

W sobotę, 30 listopada br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku uroczyście przywitali swoje fabrycznie nowe auto marki VOLVO FL 280 4×4 zbudowane przez firmę Bocar Sp. z o.o.

Operacja sprowadzenia do Więcborka nowego wozu rozpoczęła się wczoraj o północy. Wtedy to grupa druhów udała się w podróż do Korwinowa, gdzie mieści się siedziba producenta. Przed godziną 11 nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo został odebrany pod względem technicznym. W tym samym czasie odbyło się krótkie szkolenie dla kierowców i cała ekipa mogła wyruszyć w długą drogę powrotną do Więcborka. Po godzinie 13 byli już na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, by około 17 dotrzeć do Więcborka, gdzie czekało ich huczne powitanie, jakie zgotowali pozostali strażacy z więcborskiej OSP. Na nowy samochód z niecierpliwością czekali także mieszkańcy, którzy z radością i podziwem oglądali pojazd i jego wyposażenie, a burmistrz Waldemar Kuszewski osobiście sprawdził każdy jego szczegół.

Jak nas poinformowała prezes OSP Więcbork pani Teresa Dropinska, uroczyste przekazanie nowego samochodu oraz jego poświęcenie, w obecności wielu zaproszonych gości, a także sponsorów, nastąpi podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka, 2 maja 2020 roku.

Skąd pieniądze na taki sprzęt?

Wszystko zaczęło się od majowej decyzji o przyznaniu promesy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji /KG PSP w wysokości 300 tys. zł oraz dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej / Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu - 260 tys. zł. Uzbieraną w ten sposób kwotę 560 tys. zł uzupełniło kolejne 200 tys. wyasygnowane z budżetu Gminy Więcbork. Swój udział w sfinansowaniu zakupu mieli też sami strażacy z OSP Więcbork, którzy zabezpieczyli na ten cel wkład własny w wysokości 10 tys. zł.

Ewa Szydeł

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top