W Borach i na Krajnie - TVP3 Bydgoszcz www.wiecbork.pl

W niedzielę, 8 grudnia br. na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” w Więcborku po raz szósty odbył się Jarmark Mikołajkowy zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, Urząd Miejski w Więcborku, Bibliotekę Publiczną w Więcborku, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, Świetlicę Środowiskową „UŚMIECH”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku, Stowarzyszenie Kierunek Więcbork oraz Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

Jarmark Mikołajkowy, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez w Więcborku był okazją do zakupu przepięknych, ręcznie robionych ozdób świątecznych, aniołków, bombek, zabawek, ozdób do wystroju domu, poduszek, słoików na słodkości, zimowych lalek, lampionów i wielu innych. Nie zabrakło także atrakcji dla smakoszy, wystawcy oferowali miody, syropy z buraka, sosny czy mniszka lekarskiego, pierogi, krokiety, swojskie wędliny.

Oprawę muzyczną oraz montaż słowno – muzyczny zapewnili wykonawcy zespołów 11 zespołów w tym działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku, Środowiskowy Dom Samopomocy, Seniorzy z Klubu SENIOR +, artyści z zespołu Rym Cym Cym oraz uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Więcborku, Szkoły Podstawowej w Pęperzynie, Szkoły Podstawowej w Sypniewie, Szkoły Podstawowej w Zakrzewku, Szkoły Podstawowej w Jastrzębcu oraz LO Więcbork.

Przez cały czas trwania Jarmarku rozbrzmiewała nastrojowa muzyka wprowadzająca wszystkich w świąteczny nastrój. Dla najmłodszych milusińskich MGOK przygotował paczki ze słodkościami wręczane przez Mikołaja.

Za sprawą członków Stowarzyszenia Kierunek Więcbork w trakcie Jarmarku nie tylko dzieci, ale i nieco starsi mogły zrobić sobie zdjęcia z Mikołajem oraz z sympatycznymi alpakoreniferami. Elfy, Mikołaje i Aniołki zapraszające mieszkańców do odwiedzenia Jarmarku Mikołajkowego częstowały własnoręcznie przygotowanymi pierniczkami.

Stoisko Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a to za sprawą pysznego poczęstunku przygotowanego przez jego członków. Paszteciki i barszczyk nie miały sobie różnych.Na stoisku Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku można było nabyć pamiątki z Więcborka.

Bardzo łaskawa aura towarzysząca nam przez cały dzień sprawiła, że był to najprawdopodobniej najliczniej odwiedzany z dotychczasowych Jarmarków Mikołajkowych w Więcborku.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top