Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz

Na spotkaniu z mieszkańcami miasta marszałek województwa Piotr Całbecki oraz Iwona Kozłowska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu - poinformowali o trwającym przetargu. Wyłoni on firmę, która przygotuje plan budowy drogi.

Do 7 października bodajże jest termin składania ofert. Mamy na ten etap zarezerwowane pieniądze i potrwa on myślę do około roku” - informuje marszałek Całbecki.

„ Więcbork jest w takiej sytuacji, że za chwilę nie będzie nawet objazdu dla tych ciężkich dużych samochodów. Za chwilę już i ta droga, którą teraz tiry objeżdżają centrum miasta, się posypie. I co dalej?” - podkreśla Iwona Kozłowska, kandydatka KKW Koalicja Obywatelska w wyborach do Sejmu.

„Dzisiaj już wiemy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji, tzw. STEŚ. Dokonał się ten pierwszy niezbędny krok, żeby zrealizować tę ważną inwestycję, czyli obwodnicę dla Więcborka” - mówi Waldemar Kuszewski, burmistrz Więcborka.

Budowa obwodnicy rozpocznie się najszybciej za 2,5 roku.

red

Komentarze

+5 #5 obiecanek 2019-10-06 16:54
ile kosztowały dotychczas podatników mrzonki o sępoleńsko-kamieńskiej autostradzie ?, najweselsze jest to że wiochy pod Człuchowem i Tucholą mają lub będą miały obwodnice, a Sępólno i Kamień na mapach drogowych myszy wygryzły
+7 #4 ciekawy 2019-10-05 17:53
Pani Kozłowska, a jak pani dostała się na stołek dyrektora DPSu i co potem działo się z pani poprzednikiem, bardzo uczciwym i lubianym niestety już nieżyjącym śp. Panem Bąkowskim?
+2 #3 ??? 2019-10-05 16:13
Stefanio a czemu nie, Kopaczowa przecież przekopała na metr w głąb ziemię smoleńską.W PO są bardzo robocze kobiety więc czemu p. Kozłowska nie miałaby temu podołać?
+5 #2 gość 2019-10-05 13:46
Oj jak p. Kozłowska ubolewa,. Niesamowite Szkoda,że jak była pani posłanką nie interesowała się powiatowymi drogami . Dopiero teraz na potrzeby własnej kampanii porusza temat dróg, których naprawą cały czas zajmuje się PiS.Pani partii nie można powierzyć władzy, bo wszystko co dobrego partia premiera Morawieckiego zrobiła wy byście zaprzepaścili , a poza tym ta kultura i słownictwo polityków pani partii jest wielce niestosowne i oburzające wręcz naganne.
+7 #1 Stefania 2019-10-05 10:36
Pani Kozłowska wypowiedziała się z "ogromną troską" jakby to ona miała tę obwodnicę wykonać własnymi rękami.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top