Więcborscy stróże prawa zatrzymali amatorkę cudzego mienia
zdjęcie poglądowe

Policjanci z Więcborka zatrzymali 30-letnią mieszkankę gminy, która wielokrotne kradła różnego rodzaju wyposażenie z ogródków w Wituni. Na trop kobiety policjanci wpadli dzięki współpracy z miejscowymi działkowcami. Kobieta usłyszała już łącznie 10 zarzutów kradzieży mienia. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Do więcborskich policjantów od jakiegoś czasu napływały niepokojące sygnały od właścicieli ogródków o kradzieżach mienia z terenu ich działek. Ginęły m.in. różnego rodzaju figurki, donice, a także rośliny ozdobne. Pracujący nad sprawami kradzieży funkcjonariusze, przy pomocy informacji uzyskanych od samych pokrzywdzonych wpadli na trop grasującego po działkach złodzieja. Okazała się nim 30-letnia mieszkanka gminy Więcbork. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalono, od października ubiegłego roku do sierpnia tego roku przywłaszczyła sobie mienie na łączną sumę około 7 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału śledczy przedstawili sprawczyni łącznie 10 zarzutów kradzieży. Grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia.

Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów, które trafiły do prawowitych właścicieli.

Jedność sąsiedzka oraz troska o wspólne dobro połączona z zaangażowaniem miejscowych policjantów przyczyniła się do ujawnienia sprawczyni i przerwania jej przestępczej działalność. Powyższy przykład pokazuje, że relacje z sąsiadami są niezwykle istotnym elementem w budowaniu wspólnego bezpieczeństwa, niejednokrotnie pozwalającym zapobiec kolejnym nieprzyjemnym sytuacjom.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top