Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomości

Jeżeli będziemy mieli do czynienia z przyśpieszeniem dynamiki zakażeń, będą decyzje o obostrzeniach w całym kraju- poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

22-letni mieszkaniec gminy Więcbork stracił panowanie nad samochodem i zakończył podróż uderzając w drzewo. Policyjna kontrola wykazała, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Żałuję, że nie udało się wyjąć epidemii poza nawias sporów politycznych; szpitale rezerwowe były mocno krytykowane przez opozycję; wiele osób z tamtej strony powinno teraz powiedzieć: przepraszam - mówił na konferencji prasowej w Lublinie premier Mateusz Morawiecki. Jak zauważył szef rządu, dziś powinno być dla wszystkich jasne, że „decyzje o szpitalach tymczasowych były właściwe”.

Podjęliśmy decyzję o obostrzeniach w woj. mazowieckim i lubuskim; zamknięte zostaną hotele, ograniczona działalność galerii handlowych; zamknięte instytucje kultury; zamknięte baseny i obiekty sportowe. Obostrzenia od poniedziałku do 28 marca – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Do województw mazowieckiego i lubuskiego będą skierowane maseczki; do obywateli trafi około 25 mln maseczek

Czternaste świadczenie ma być wypłacane w listopadzie w wysokości minimalnej emerytury (1250,88 zł brutto).

Rząd zdecydował ws. dalszych obostrzeń. W większości kraju obowiązujące restrykcje zostały przedłużone. Nowe zasady – na wzór obowiązujących już na Warmii i Mazurach – wprowadzono w województwie pomorskim – powiedział na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest jednak jeden wyjątek: w obu tych województwach zamiast edukacji w trybie zdalnym, od 15 marca wprowadzone zostanie nauczanie hybrydowe.

Zarzut posiadania narkotyków usłyszała zatrzymana 22-letnia mieszkanka gminy Sośno. Kryminalni zabezpieczyli należące do niej narkotyki. Za popełnione przestępstwo ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim można było obejrzeć wystawę pt: „Żołnierze Wyklęci.

Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) zostali zwycięzcami Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Sępólnie Krajeńskim.

Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) bez straty seta awansowała do 1/8 finału rozgrywanego w Sępólnie Krajeńskim Grand Prix Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym. Rozstawiona z „jedynką” zawodniczka ze Śląska w niedzielnym spotkaniu drugiej rundy turnieju głównego zmierzy się z Adrianną Licbarską (MRKS Gdańsk).

Top