Pijany 22-latek bez prawa jazdy uderzył w drzewo [FOTO]
wiecbork112.pl

22-letni mieszkaniec gminy Więcbork stracił panowanie nad samochodem i zakończył podróż uderzając w drzewo. Policyjna kontrola wykazała, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego doszło dziś (12.03) na ul. Powstańców Wielkopolskich w Więcborku. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że wracający z kierunku Śmiłowa 22-latek na łuku drogi stracił panowanie nad Volkswagenem Passatem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Więcbork ponad 1,6 promila alkoholu. Jak się również okazało mężczyzna nie miał prawa kierować samochodem, ponieważ nie posiada wymaganych uprawnień. Na całe szczęście nikt nie został ranny.

Teraz za swoje postępowanie 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara więzienia nawet do 2 lat, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, o zdecydowaną reakcję zawsze, gdy widzimy, że za kierownicę innego auta wsiada osoba nietrzeźwa. Jak wszyscy wiemy, każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, spowalnia czas reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, zawsze natychmiast poinformujmy o tym policję.

red

Komentarze

0 #2 Tatjana Zakultowaja 2021-03-19 15:52
I rodzi się drodzy i szanowni Państwo pytanie:
TO JE ROZUM???
0 #1 daniel 2021-03-14 10:36
kara więzienia + prace społeczne

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top