39-letni mieszkaniec gminy Więcbork wpadł podczas kontroli drogowej. Okazało się, że prowadził auto z promilami i z zakazem sądowym
KPP Sępólno Krajeńskie

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazał się 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, który będąc w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę auta. Podczas kontroli drogowej okazało się również, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Już wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W piątek, 20 listopada przed godziną 2.00 w nocy, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego sępoleńskiej komendy, patrolując ulicę Wyzwolenia w Więcborku, zatrzymali do kontroli drogowej przejeżdżającą tamtędy audi. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec gminy Więcbork, a wraz z nim podróżował 40-letni pasażer. Podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. 39-latek miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany i posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do października 2024 roku. Teraz nieodpowiedzialnym postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2, z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować pozbawieniem wolności do lat 5.

KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top