KANAŁ 10

Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) zostali zwycięzcami Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Sępólnie Krajeńskim.

KAMERA 2

Rozstawiony z „jedynką” Miłosz Redzimski w spotkaniu finałowym pokonał rewelację turnieju – Maksymiliana Miastowskiego (Ostródzianka Ostróda) 4:1 (11:7, 11:8, 11:7, 5:11, 11:8). Najtrudniejszy mecz zawodnik Bogorii Grodzisk Mazowiecki stoczył jednak w półfinale, pokonując Patryka Bieleckiego (Dekorglass Działdowo) 4:3 (11:9, 9:11, 6:11, 11:6, 11:8, 11:13, 11:2).

Znakomite zawody w Sępólnie Krajeńskim obok Redzimskiego rozegrał Maksymilian Miastowski. Rozstawiony z numerem jedenastym zawodnik klubu z Warmii i Mazur w Grand Prix Polski juniorów pokonał m.in. Szymona Kolasę (Politechnika Rzeszów) czy Miłosza Sawczaka (Politechnika Rzeszów), który w pierwszej rundzie turnieju głównego wyeliminował jednego z faworytów – Patryka Pyśka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Wśród juniorek na najwyższym stopniu podium zmagania zakończyła Wiktoria Wróbel. Tenisistka stołowa MRKS-u Gdańsk w finałowej grze minimalnie okazała się lepsza od Anny Brzyskiej (Kolping Frac Jarosław), wygrywając 4:3 (9:11, 9:11, 9:11, 11:5, 11:8, 11:3, 11:8).

Poza strefą medalową udział w Grand Prix Polski juniorek zakończyła rewelacja ostatniego Grand Prix Polski seniorek – Ilona Sztwiertnia. Reprezentantka Bronowianki Kraków w ćwierćfinale uległa Zuzannie Wielgos (Politechnika Rzeszów) 3:4 (10:12, 10:12, 9:11, 11:5, 11:7, 11:6, 6:11) i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Na najniższym stopniu podium start w Sępólnie Krajeńskim wśród juniorek zakończyły wspomniana Zuzanna Wielgos oraz rozstawiona z „jedynką” Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry), a w gronie juniorów Patryk Bielecki (Dekorglass Działdowo) i Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów)