Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomości

W środę, 28 kwietnia br. został uruchomiony Powiatowy Punktu Szczepień Powszechnych w Sępólnie Krajeńskim. Punkt ów, utworzony został decyzją Wojewody kujawsko-pomorskiego z dnia 22 kwietnia br. i jest elementem Narodowego programu Szczepień Powszechnych. Na siedzibę punktu wybrany został Inkubator Przedsiębiorczości, mieszczący się w Sępólnie Krajeńskim, przy ulicy Przemysłowej.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 28 kwietnia br. zwołał XXXI sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbyła się w trybie zdalnym.

W sobotę, 24 kwietnia na antenie telewizyjnej dwójki wyemitowany został kolejny odcinek teleturnieju "Postaw na milion", w którym udział wzięło dwóch kuzynów z Kamienia Krajeńskiego - Marek i Dawid Betin. Co tam się wydarzyło - zobaczcie sami.

Od poniedziałku, 26 kwietnia br. złagodzone zostaną obostrzenia w 11 województwach - otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz częściowy powrót dzieci do szkół. W 5 województwach wszystkie dotychczasowe ograniczenia pozostają bez zmian. Szczegóły zmian na slajdach poniżej.

Egzaminy ósmoklasisty i maturalne, w 2021 roku, odbędą się w zaplanowanym terminie - poinformował minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej przedstawił również zmiany w egzaminach w latach 2022 i 2023.

Dziś (20.04) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa szefa KPRM Michała Dworczyka na której przedstawiono nowy harmonogram szczepień.

Już w maju 70-metrowe lokum przy ul. Krótkiej w Sępólnie Krajeńskim zostanie otwarte dla osób samotnych, starszych i w trudnej sytuacji życiowej. Treningi gospodarcze, kulinarne, higieniczne i terapeutyczne oraz bezpieczny azyl- takie wsparcie otrzyma blisko 48 rodzin. To już trzecie takie mieszkanie treningowe na terenie Sępólna Krajeńskiego.

Punktualnie w południe w Warszawie zawyły syreny na znak upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W stolicy rozpoczęły się też uroczystości związane ze zrywem. Trwa też akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”. Polega ona na rozdawaniu żółtych papierowych kwiatów, symbolizujących powstańczy zryw z kwietnia 1943 roku. W ramach obchodów przy Pomniku Bohaterów Getta zostały złożone wieńce.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej dziś (14 kwietnia) konferencji prasowej poinformował o częściowym przedłużeniu obostrzeń do 5 maja. Jakie zasady będą obowiązywały? 

Dziś (14.04) Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji poświęconej bezpieczeństwu sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Top