Projekt: KRAJEŃSKIE PRZYSMAKI - Stwórz z nami kulinarne dziedzictwo regionu [FOTO]
CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Europejskie Dni Dziedzictwa są największym w Europie projektem społeczno- edukacyjnym zainicjowanym przez Radę Europy oraz Unię Europejską. W projekcie tym uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy łącznie z naszym krajem, który przyłączył się do inicjatywy w 1993 roku. Nadrzędnym założeniem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa.

Tegoroczna edycja wydarzenia, odbywająca się pod hasłem ,,Smaki Dziedzictwa", tym razem przeniesie nas w podróż kulinarną, upowszechniającą wiedzę o przekazywanej z pokolenia na pokolenie, pełnej zapachów i smaków tradycji. Rok 2021 w Europejskich Dniach Dziedzictwa skupia się nie tylko na materialnych tradycjach ale także na prastarych obrzędach, zwyczajach czy też recepturach. Poprzez kulinaria zdecydowano podejść do tematu dziedzictwa w nowatorski, mniej oczywisty sposób.

Jako, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, stojąc na straży lokalnej tożsamości od lat z zaangażowaniem koordynuje wydarzenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa, tak i tym razem zapraszamy do udziału w wydarzeniu ,,KRAJEŃSKIE PRZYSMAKI- Stwórz z nami kulinarne dziedzictwo regionu."

Naszym nadrzędnym celem jest zachęcenie do poznawania tradycyjnych produktów regionalnych, pielęgnowanie obyczajów kulinarnych jakie panowały na polskich stołach naszego regionu oraz przypomnienie o tradycyjnej kuchni ukazującej naszą różnorodność.

W związku z powyższym prosimy Państwa o nadsyłanie na adres e-mail Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , osobiście (sekretariat CKiS pon-pt w godz. 7.00-15.00) lub za pośrednictwem poczty (na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie) w nieprzekraczalnym terminie do 13 września 2021 roku, znanych Państwu przepisów kulinarnych sprzed lat.

Mamy nadzieję, że dzięki aktywności i zaangażowaniu społeczności lokalnej Krajny, uda nam się wprowadzić w obieg niepowtarzalny informator kulinarny Państwa autorstwa, składający się z przepisów naszych dziadków a nawet pradziadków.

Pragniemy aby tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa przypomniała nam nie tylko o kulturze jedzenia ale także o celebrowaniu ulotnych chwil przy wspólnym stole.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie www.ckissepolno.com.pl lub odbioru w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

BĄDŹCIE PAŃSTWO Z NAMI!

ZAPRASZAMY!

Ewa Quiring- Korczak - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top