23-latek kierował autem bez uprawnień i po narkotykach [FOTO]
policja.pl

Sępoleńscy dzielnicowi zatrzymali 23-letniego kierowcę audi, który będąc pod wpływem substancji psychotropowej przewoził dwóch pasażerów tj. 31-letniego mieszkańca Sępólna Krajeńskiego oraz 19-letnią mieszkankę Złotowa. Podczas przeszukania pasażerów policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka tabletek ekstazy oraz amfetaminę. Teraz o dalszym losie całej trójki rozstrzygnie sąd.

W miniony czwartek, 9 września br. na ulicy Sienkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, dzielnicowi zauważyli osobowy samochód marki audi, w środku którego znajdowały się 3 osoby. Funkcjonariusze dali mu sygnał, aby kierujący zatrzymał auto, wówczas policjanci wylegitymowali wszystkich podróżujących. Za kierownicą audi siedział 23-letni sępolanin, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Dodatkowo funkcjonariuszy zainteresowało nietypowe zachowanie uczestników kontroli drogowej. Postanowili sprawdzić, czy oby nie mają czegoś do ukrycia. Intuicja ich nie zawiodła. W trakcie przeszukania rzeczy 31-letniego sępolanina, w  jego portfelu, natrafili na kilka sztuk tabletek ekstazy, natomiast w torebce należącej do 19-latki, stróże zabezpieczyli zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badania potwierdziły, że to amfetamina. Pasażerowie zostali zatrzymali i trafili do policyjnej celi. Kierowca nie posiadał narkotyków, ale policjanci przebadali go na ich obecność w organizmie. Badanie testem narkotykowym potwierdziło, że w pobranej próbce znajdują się środki odurzające. Od 23-latka pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych. Jeśli potwierdzą się wstępne wyniki, usłyszały on zarzut kierowania pojazdem  pod wpływem substancji psychotropowej. Wówczas kierowcy może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że zabezpieczone podczas kontroli  tabletki ekstazy 31-latek nabył jakiś czas temu za granica, a następnie przewiózł je do Polski. Dodatkowo okazało się, że amfetamina, którą miała jego koleżanka, dostała właśnie od niego. Za popełnienie tych przestępstw, policyjni śledczy przedstawili mu łącznie dwa zarzuty, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanej 19-letniej kobiecie, przedstawiono natomiast zarzut posiadania śladowej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do roku więzienia.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top