Przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju zamknięte do odwołania!

Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego poinformował, że od jutra, 25 marca br. na dwa tygodnie wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju z powodu rozprzestrzeniania się koronawriusa zostaną zamknięte. Zamknięte zostaną również kina, muzea i placówki kulturalne. W Polsce potwierdzono już 25 przypadków zakażeń.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że okres ten będzie biegł od poniedziałku, ale już od jutra placówki oświatowe będą niedostępne dla „procesu edukacyjnego”. Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dzieci do końca tygodnia będą mogły zostać pod opieką nauczycieli – tam, gdzie jest to konieczne. 

– Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych; to zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków – mówił. 

Premier informował we wtorek, że zespół zarządzania kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Według informacji podanych przez resort zdrowia, w Polsce dotąd potwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem.  Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Lublinie.

TVP Info

Komentarze

0 #2 xd 2020-03-12 08:59
Kala, pisze o 12:50, więc sama pewnie nie pracuje , ale płacze nad losem pracujących :)
-1 #1 Kala 2020-03-11 12:50
A ciekawe co teraz rodzice pracujacy maja zrobic z dziecmi? ?? Zwoknuc sie z pracy? To z czego zyc?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top