KWP Bydgoszcz KWP Bydgoszcz

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy nieetatowy „Zespół kontroli ruchu drogowego” do realizacji zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Stan bezpieczeństwa na drogach woj. kujawsko-pomorskiego od początku roku pogorszył w porównaniu do roku ubiegłego. Właśnie w celu poprawy sytuacji na drogach, decyzją Komendanta Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołany został sześcioosobowy „Zespół kontroli ruchu drogowego”, w skład którego wchodzą specjalnie dobrani policjanci ruchu drogowego.

Policjanci tego zespołu będą pełnić służbę na terenie całego województwa. W ramach służby będą patrolowali szczególnie te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i często łamane są przepisy ruchu drogowego, ale także o dużym natężeniu ruchu.

Funkcjonariusze zostali wyposażeni w radiowozy: oznakowanego opel astra i dwa nieoznakowane BMW z video rejestratorem, a także laserowe mierniki prędkości.

Policjanci  będą podlegać Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy i wspomagać będą policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kontroli ruchu drogowego wyjechał na drogi naszego województwa już dziś (17.06). W tym tygodniu będą w powiecie mogileńskim.

asp. Remigiusz Rakowski - KWP Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top