Jedna kolizja i pięciu nieodpowiedzialnych kierowców - sępoleńscy policjanci podsumowali akcję "Znicz 2019"
policja.pl

Tegoroczna akcja "Znicz" rozpoczęła się 31 października i trwała do 3 listopada br. W tych dniach na drogach naszego powiatu trwały wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i zmotoryzowanym uczestnikom ruchu, którzy odwiedzali groby swoich najbliższych. W trakcie trwania działań doszło do jednej kolizji drogowej oraz zatrzymano pięciu kierujących, którzy nie powinni siadać za kierownica swoich pojazdów.

W powiecie sępoleńskim działania policyjne „Znicz” upłynęły spokojnie. W rejonie cmentarzy na ternie całego powiatu służbę pełnili policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci, korzystanie z pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli, policjanci zwracali też szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” zatrzymano pięciu kierujących, którzy nie powinni kierować pojazdami.

Serie niechlubnych kierujących rozpoczął w czwartek, 31 października br. 64-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych w Szynwałdzie, po tym jak kierował pojazdem marki Skoda wbrew orzeczonemu zakazowi sądowemu.

Następnego dnia, w piątek, 1 listopada br. dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Wielowicz 46-letniego rowerzystę. Jak się okazało, mężczyzna nie dość tego, że kierował rowerem mimo zakazu sądowego, to jeszcze był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tucholi do odbycia kary pozbawienia wolności.

Jeszcze tego samego dnia po godzinie 22:00 na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim, policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkaniec pow. sępoleńskiego, który kierując citroenem miał w organizmie 2,88 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W sobotę, 2 listopada br. dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kierującej cinquecento na ul. Strzeleckiej w Kamieniu Krajeńskim. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że 35-letnia mieszkanka powiatu tucholskiego ma w organizmie alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 2,56 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się,  że kobieta posiada aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Listę niechlubnych kierujących zamknął 20-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Młody kierowca seata został przyłapany przez policjantów na jeździe pod wpływem środków odurzających na ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim. 20-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnej celi.

Teraz o losie całej piątki zadecyduje sąd.

Towarzyszący długi weekend nie przyniósł poważniejszych zdarzeń na terenie działania sępoleńskiej komendy. Na drogach powiatu doszło do  jednej kolizji drogowej z udziałem zwierzyny leśnej.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top