Kierowali z promilami, po narkotykach i mimo sądowego zakazu - sępoleńska policja podsumowała miniony weekend
red

Miniony weekend pokazał, że na drogach powiatu sępoleńskiego nie brakuje piratów drogowych, którzy za nic mają obowiązujące prawo. Policjanci zatrzymali łącznie pięć osób, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę.

Serię niechlubnych kierowców rozpoczął w sobotę, 26 października br. 59-letni mieszkaniec gminy Więcbork. Kierując audi na ul. Gdańskiej w Więcborku krótko po godzinie 8:00 został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol drogówki. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on sądowy zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych.

Po kilku godzinach w miejscowości Wielowicz dzielnicowi zatrzymali drugiego nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem, 43-letni mieszkaniec gminy Sośno jechał motorowerem  mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, krótko przed godziną 23:00 na ul. Mickiewicza w Więcborku policjanci miejscowej patrolówki zauważyli kierującego pojazdem marki Suzuki, który na ich widok zdecydowanie przyspieszył, a następnie zatrzymał się na pobliskim parkingu. Mundurowi mając podejrzenie, że kierowca może mieć coś na sumieniu postanowili to sprawdzić. Szybko poznali przyczynę  zachowania 20-letniego mieszkańca gminy. Wstępne badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że ma on w organizmie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W niedzielę, 27 października br. wczesnym rankiem, na ul. Sienkiewicza w Sępólnie Krajeńskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem, 22-letni mieszkaniec miasta, kierował pojazdem marki Audi mając w organizmie  ponad 0,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Na niechlubną listę piratów drogowych trafił również 20-letni sępolanin. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Kościuszki przez patrol drogówki gdy jechał oplem vectrą. Policjanci w trakcie kontroli drogowej kierowcy opla, widząc jego nieadekwatne do zaistniałej sytuacji zdenerwowanie postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie ma w organizmie zabronionych substancji. Wstępne badanie potwierdziło obecność marihuany. 20-latkowi została pobrana krew do dalszych badań oraz zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Teraz o dalszych losach wszystkich zatrzymanych zadecyduje sąd.

Kodeks karny za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za naruszenie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat więzienia.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top