KANAŁ 10

XIV Sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego była wyjątkową okazją uhonorowania laureatów nagród starosty sępoleńskiego "Krajeński Anioł" i "Krajeńska Iskierka". Warto przypomnieć, że nagroda "Krajeński Anioł" ustanowiona została w celu uhonorowania tych, którzy w różny sposób niosą pomoc osobom niepełnosprawnym. Zaś "Krajeńska Iskierka" dedykowana jest dzieciom i młodzieży do lat 18, którzy przez swą działalność niosą pomoc drugiemu człowiekowi, krzewiąc ideę wolontariatu.

Tegoroczną laureatką nagrody starosty sępoleńskiego „Krajeński Anioł” w kategorii osoba indywidualna została Hanna Korthals - Jacuńska, prezes Krajeńskiego Stowarzyszenia Chorych Na Stwardnienie Rozsiane „Silni Duchem”. Nagroda została przyznana za całokształt działań pani Hanny. Z inicjatywy Hanny Korthals-Jacuńskiej udało się:

- zorganizować spotkania integracyjne dla członków stowarzyszenia i ich rodzin oraz zaproszonych gości,

- zorganizować spotkania opłatkowe dla chorych i ich rodzin,

- zorganizować spotkanie ze specjalistą rehabilitantem ze szpitala w Bydgoszczy wraz z indywidualną nauką rehabilitacji, którą chorzy mogą wykonywać samodzielne w warunkach domowych,

- nawiązać współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Więcborku oraz Zakładem Rehabilitacji IZOMED w Sępólnie Krajeńskim odnośnie rehabilitacji osób niepełnosprawnych,

- zorganizować rehabilitację 12 osób ze środków pochodzących z darowizn w wysokości 6.000 zł,

- nawiązać współpracę ze Szpitalem Powiatowym w Więcborku - objęcie opieką neurologiczną chorych członków stowarzyszenia.

Inicjowane przez laureatkę przedsięwzięcia ukierunkowane są na działania na rzecz osób chorych na SM. Nieustannie rozwija swoją wiedzę z zakresu aplikowania o środki zewnętrzne. Dzięki jej inicjatywie i pomysłowości stowarzyszenie otrzymuje dotacje. Na koncie stowarzyszenia pojawiły się granty ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak również Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Nagrodę starosty sępoleńskiego „Krajeńska Iskierka” za 2018 rok w kategorii grupa wolontariuszy otrzymała Gromada Zuchowa „Czarne Jagódki” działająca przy Gminnym Przedszkolu nr 2 „BAJKA” w Sępólnie Krajeńskim. Zuchy z gromady „Czarne Jagódki” wzięły czynny udział w przeprowadzeniu kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem  „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.

Akcja charytatywna UNICEF -  Zuchy wzięły aktywny udział  w światowym  projekcie edukacyjno - pomocowym „UNICEF” pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”.

Szlachetna Paczka - Celem była pomoc materialna i mentalna osobom w potrzebie. Adresatem szlachetnej paczki była pani Mirka, której zuchy podarowały zeszyty "Uczę się na nowo" do nauki mowy po przebytym udarze.  

Akcja charytatywna „Ile waży Święty Mikołaj?” - Udział w konkursie charytatywnym, zorganizowanym przez Fundację  „Szczęśliwe Dzieciństwo”.

Zuchy „Czarne Jagódki” zorganizowały na terenie przedszkola zbiórkę karmy dla zwierząt z terenu naszego powiatu,  przekazały zebraną karmę Fundacji  „Psie nadzieje” w Sępólnie Krajeńskim oraz „Psy do adopcji – Więcbork”.

Akcja „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” - Zuchy z gromady „Czarne Jagódki” przeprowadziły na terenie przedszkola akcję charytatywną pod hasłem „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” - zebrane przez zuchy pieniądze, uzyskane ze sprzedaży makulatury zostały w całości przekazane na konto Klubu Gaja z przeznaczeniem na utrzymanie i leczenie wykupionych koni.

red / powiat-sepolno.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top