Sępoleński pływak z medalami z USA w CSiR (FOTO)
CSiR Sępólno / GREENstudio

W dniu dzisiejszym tj. 14.02.2018 r. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marek Chart gościł, przybyłego prosto z zawodów w USA, Lecha Kąkola. 10 lutego 2018 r. mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego, reprezentujący Polskę, znakomicie spisał się podczas zawodów "2018 United States Winter Swimming National Championships". Nowy Jork na kilka dni stał się areną sportowych zmagań pływaków ekstremalnych z całego świata.

Znakomitym wynikiem 00:21:96 na dystansie 25m Lech Kąkol potwierdził, że nie ma sobie równych i zdobywając złoty medal dał jasny sygnał konkurentom, że będzie też groźnym przeciwnikiem w kolejnych kategoriach.

Jak się okazało nie był to jedyny medal podczas tych zawodów. Na dystansie 50m stylem dowolnym uplasował się na drugiej pozycji, ulegając jedynie Bracaglia Silverio reprezentującemu klub Brooklyn, NY USA.

Zawody w Nowym Jorku wywarły ogromne wrażenia na uczestnikach. Oprócz sportowej rywalizacji zawodnicy mieli też czas na zwiedzanie tego najludniejszego miasta w Stanach Zjednoczonych. Nadal uważane za "światową stolicę", i nie da się ukryć, że właśnie to miasto jest jednym z głównych źródeł amerykańskiej kultury.

Miasto składa się z pięciu dzielnic, przy czym najbardziej atrakcyjną jest oczywiście słynny Manhattan. Poza tym NYC to również Brooklyn, Queens, Bronx, oraz wyspa Staten Island. Brooklyn oraz Queens są częścią wyspy Long Island, natomiast Bronx jest jedyną dzielnicą położoną na stałym lądzie.

Nawet dziś podczas spotkania z Dyrektorem CSiR Markiem Chartem, można było wyczuć niesamowite emocje, kiedy Pan Lech opowiadał o swoim udanym starcie w "2018 United States Winter Swimming National Championships". Organizator zawodów: United States Winter Swimming Association. Gratulujemy osiągniętych wyników.

CSiR Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top