5 najważniejszych faktów o cyklinowaniu podłogi
www.parkietymarzen.com.pl

Nawet najlepsza podłoga od czasu do czasu wymaga renowacji. Sposób odnawiania posadzek drewnianych, czyli desek litych, trójwarstwowych czy parkietu, zależy głównie od tego, czym zostały one zaimpregnowane. Powłoki z lakieru wymagają bowiem zupełnie innego postępowania niż olejowane.

Cyklinowanie podłogi ma na celu zdarcie wierzchniej - zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości. Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap szlifowania - polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi. Między operacjami szlifowania stosuje się w razie konieczności wypełnianie szczelin między klepkami podłogi mieszaniną płynu do wypełnień na bazie żywic i pyłu drzewnego z wyszlifowanej podłogi. Proces ten nazywany jest szpachlowaniem parkietu. Zwykle po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie, woskowanie itp. Lakierowanie to 3 lub 4-stopniowy proces. Na wyszlifowaną powierzchnię nanosi się za pomocą wałka lakier podkładowy. Po wyschnięciu przeprowadza się lakierowanie lakierem nawierzchniowym. Wszystkie potrzebne materiały oferuje firma Albinex – parkiety marzeń na www.parkietymarzen.com.pl.

Albinex działa w branży parkieciarskiej i podłogowej już od 30 lat. Satysfakcja naszych klientów jest dla nas priorytetem, dlatego współpracujemy na co dzień z najlepszymi producentami i importerami najwyższej jakości produktów parkieciarskich i podłogowych. W naszej ofercie znajdą Państwo także różnego rodzaju podłogi drewniane, parkiety, panele czy deski tarasowe. Oferta obejmuje między innymi chemię, podłogi, deski tarasowe, blaty i parapety drewniane, bejce, farby, akcesoria, wynajem osuszaczy, urządzenia pneumatyczne, listwy MDF. Oferujemy także usługi parkieciarskie i inne obarczone 8-procentową stawką podatku VAT.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top