Leczenie zębów kobiet w ciąży - 5 najważniejszych faktów
www.dentsm.pl

Planujesz powiększenie rodziny? Zadbaj o zdrowe zęby! Nie wszystkie zabiegi bowiem da się wykonać w trakcie trwania ciąży, a ta z pozoru błaha sprawa okazuje się być szalenie istotną dla jej przebiegu.

Wbrew panującym opiniom, podczas ciąży można, a nawet trzeba leczyć zęby! Rozwijający się stan zapalny, któremu sprzyja ból może zagrażać dziecku. Przyszłe młode mamy bardzo często (niestety) sięgają po środki przeciwbólowe i nie decydują się na wizytę w gabinecie stomatologicznym - zachowanie takie jest lekkomyślne, bowiem stan zapalny sam nie zniknie, a przeszywający ból będzie narastał z każdą kolejną godziną. Stan zapalny jest groźny dla dziecka, gdyż wszelkie toksyny bakteryjne mają bezpośrednią styczność z płodem. Opieka stomatologiczna nad kobietą ciężarną jest szczególnie ważna ze względu na to, że stan zdrowia jamy ustnej kobiety ma istotny wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży. Szacuje się, że ok. 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami przyzębia i stanami zapalnymi jamy ustnej. Dlatego też szczególne znaczenie przypisuje się prawidłowej profilaktyce i leczeniu chorób przyzębia, które mogą doprowadzić do znacznego obniżenia częstości występowania porodów przedwczesnych. Aby uchronić nienarodzone maleństwo przed jakimikolwiek wadami niezbędna jest profilaktyka oraz wyleczenie wszelkich ubytków przed zajściem w ciąże (o ile jest to możliwe). Należy wiedzieć również, iż w pierwszym trymestrze ciąży większość kobiet cierpi z powodu nawracających nudności (wymiotów), które doprowadzają do uszkodzenia szkliwa i nasilają rozrost istniejących już ubytków próchnicowych. To nasilające się zmiany próchnicze, choroby przyzębia, zwiększona ruchomość zębów, wrażliwość dziąseł na ból i krwawienie, a także przykry zapach z ust są najistotniejszymi problemami skłaniającymi kobietę w ciąży do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Takie zabiegi z profesjonalnym doradztwem oferuje klinika Dent SM z Warszawy www.dentsm.pl.

Klinika Dent SM to przede wszystkim zadowoleni i usatysfakcjonowani pacjenci. Praktykę prowadzimy od kilkunastu lat stale podnosząc swoje kwalifikacje zarówno w kraju, jak i za granicą. Najwyższą jakość świadczonych usług gwarantuje wykwalifikowany personel, ale także ciągle udoskonalany i nowoczesny sprzęt. W naszej ofercie proponujemy między innymi laseroterapie, estetyczną stomatologię zachowawczą, stomatologię dziecięcą, wybielanie zębów. No i oczywiście wszelkiego rodzaju gamę zabiegów, doradztwo i profilaktykę dotyczącą leczenia zębów u kobiet w ciąży.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top