Kiedy warto rozpocząć nowoczesne leczenie implantologiczne
www.centrum-ortodontyczne.pl

"Rozpocznij dzień z uśmiechem" - mimo wypadku, uszkodzenia zębów czy niekorzystnych czynników spowodowanych chorobą nie trzeba już skrywać uśmiechu za nienaturalną mimiką twarzy. Warto zapoznać się już dziś z zasadami nowoczesnego leczenia implantologicznego.

Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany z tytanu. To on tworzy podstawę dla korony, czyli widocznej części zęba. Ponieważ można dopasować kolor, kształt czy kontur korony do sąsiadujących zębów, wszczepienie implantu jest najbardziej skuteczną metodą odbudowy brakujących zębów. Braki zębowe mogą być spowodowane wieloma czynnikami: ząb po prostu nie wyrósł, utraciliśmy go w wypadku lub - w przypadku pacjentów dorosłych - nie udało się uratować zęba uszkodzonego. Niezależnie od powodu, brak chociażby jednego zęba ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i odpowiednie uszeregowanie pozostałych zębów. Dzięki wszczepieniu implantu, specjaliści Centrum Ortodontycznego "Rock Your Smile" (centrum-ortodontyczne.pl), mają znacznie większe możliwości odbudowy pięknego, pełnego uśmiechu.

Regularna dbałość o zęby i dziąsła ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia. Niedostateczna higiena jamy ustnej może prowadzić do problemów, takich jak powstanie płytki nazębnej, kamienia, ubytków oraz zapalenia dziąseł. Konsekwencją tego może być również nieświeży oddech. Istnieją badania naukowe, które sugerują, że zły stan zębów może przyczyniać się do rozwoju choroby serca, udaru mózgu, problemów w ciąży oraz wielu innych schorzeń. Chociażby z tego względu warto dbać o higienę jamy ustnej każdego dnia. Nie każdy wie, że zęby mogą być przyczyną groźnych chorób, zakażeń organizmu, gorączki, czy nawet sepsy bardzo często prowadzącej po prostu do śmierci. Bakterie, które mogą w chorych zębach się gromadzić, mogą rozprzestrzenić się po organizmie powodując wiele groźnych schorzeń. Warto więc dbać o swoje uzębienie. Idealnym sposobem jest wyleczenie wszystkich zębów do końca i troska o to, by ich stan się nie pogarszał. Każdy oczywiście może bać się dentysty, leczenie u stomatologa nie jest bowiem żadną przyjemnością, jednak, jeśli wyleczymy całe uzębienie, kolejne wizyty będą tylko formalnością i nawet, jeśli zajdzie konieczność założenia plomby czy wdrożenia innego leczenia, będzie to leczenie mało bolesne, szybkie i skuteczne.

Centrum Ortodontyczne "Rock Your Smile" jest dedykowane wyłącznie ortodoncji dlatego zatrudniamy wyłącznie lekarzy specjalizujących się w ortodoncji. Dzięki temu jesteśmy w stanie skoncentrować się na Twoim wyjątkowym uśmiechu, oferując najwyższe standardy obsługi oraz dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych form leczenia ortodontycznego. Cały zespół Centrum Ortodontycznego "Rock Your Smile" jest odpowiednio wyszkolony i posiada niezbędne doświadczenie w zakresie leczenia ortodontycznego. Dzięki temu jesteśmy specjalistami w dziedzinie ortodoncji, a Ty masz pewność, że jesteś w najlepszych rękach.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top