Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wiadomości

W piątek, 30 października br. o godz. 9.00 odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu Sępoleńskiego. W związku ze stanem epidemii COVID-19 posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym. 

W czwartek, 29 października br. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz dr n. med. Artur Zaczyński.

Dziś (28.10) przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy Wojciecha Kopra oraz konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego dra Pawła Rajewskiego, nt. aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Gościem Dariusza Korbala w Radiu Nakło 107,5 FM był Paweł Wiśniewski - przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią.

Przewodniczący Franciszek Lesinski na środę, 28 października br. zwołał XXV sesję Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 sesja odbędzie się w trybie zdalnym. 

Origami zawitało również w WOK w Wałdowie. Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Podobno nawet, aby dostać się na jakąkolwiek japońską uczelnię artystyczną, należy wykazać się znajomością Origami. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii.

Pod wpływem złego humoru i posępnego nastroju postanowiliśmy stworzyć coś w co zapakujemy naszą posępną energię. Z wikliny papierowej i szmatek powstały więc pająki. Ktokolwiek je zobaczy to zaraz zapomina o czymkolwiek. Chyba pomogło, bo w czasie pracy i na jej zakończenie wszystkim powrócił  uśmiech.

W poniedziałek, 26 października br. w Sępólnie Krajeńskim odbył się drugi dzień strajku kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. 

Trwa budowa pierwszego w powiecie sępoleńskim mobilnego punktu "DRIVE THRU" do pobierania wymazów w kierunku testów na koronawirusa. Punkt miał działać od dziś (26.10) ale jak informuje wicestarosta Andrzej Marach, ze względu na pewne kwestie techniczne, niezależne od Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim i Szpitala Powiatowego w Więcborku, rejestracji na badania będzie można najprawdopodobniej dokonywać dopiero od wtorku, 27 października. 

Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego i okolic, w niedzielę 25 października, spotkali się na "spontanicznym spacerze" na Placu Wolności pod biurem poselskim posłów PiS. Tam, głównie kobiety, zapaliły znicze. To forma sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego zakaz aborcji.

Top