Pierwszy mobilny punkt "DRIVE THRU" w Sępólnie Krajeńskim wystartuje z opóźnieniem [FOTO]
KANAŁ 10
Trwa budowa pierwszego w powiecie sępoleńskim mobilnego punktu "DRIVE THRU" do pobierania wymazów w kierunku testów na koronawirusa. Punkt miał działać od dziś (26.10) ale jak informuje wicestarosta Andrzej Marach, ze względu na pewne kwestie techniczne, niezależne od Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim i Szpitala Powiatowego w Więcborku, rejestracji na badania będzie można najprawdopodobniej dokonywać dopiero od wtorku, 27 października. 
Powiatowy mobilny punkt "DRIVE-THRU" zlokalizowany będzie "na zapleczu" Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim (Osiedle Leśne). Wjazd na zaplecze możliwy będzie od ul. Chojnickiej i dalej wzdłuż strzelnicy Bractwa Kurkowego. Punkt według założeń będzie działał od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 15:00 do 17:00. Niewykluczone, że czas pracy punktu może zostać wydłużony. Wszystko zależy od ilości chętnych, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy badania. Wcześniejszej rejestracji na badania, w godzinach pracy punktu, będzie można dokonywać pod numerem 664 995 195. Warto też przypomnieć, że z badań na tą chwilę, będą mogły skorzystać wyłącznie osoby ze skierowaniem od lekarza POZ. W planach wprowadzenie jest również dodatkowo płatnych badań komercyjnych a termin ich udostępnienia nie jest jeszcze znany.
red

Komentarze

0 #3 Ja 2020-10-26 12:58
Dz.U.2020.1845 t.j. | Akt obowiązujący Wersja od: 20 października 2020 r. Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego] 1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków!!! A CO SIE STANIE Z PACJENTEM TO JUZ NIE JEST WAZNE. WLASNIE PRACUJA NAD USTAWA, KTORA ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOSCI. OTWORZMY OCZY.
0 #2 Ja 2020-10-26 12:57
Wirusolodzy odkryli, że roztwory zawierające SARS-CoV-2 - nawet w dużych ilościach - NIE były, powtarzam NIE, infekcyjne dla żadnej z trzech testowanych przez nich kultur ludzkich tkanek.Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że udowodnili na swoich warunkach, że ten „nowy koronawirus” nie jest zaraźliwy dla ludzi.Jest zakaźny TYLKO dla małpich komórek nerkowych i tylko wtedy, gdy doda się do mieszanki dwa silne leki (gentamycynę i amfoterycynę), znane jako toksyczne dla nerek. Czytajcie to wielokrotnie.Ci wirusolodzy, opublikowani przez CDC, przedstawili wyraźny dowód na swoich warunkach, wykazując, że wirus SARS-CoV-2 jest nieszkodliwy dla ludzi.To jedyny możliwy wniosek, ale niestety wynik ten nie został nawet wspomniany w ich wnioskach.Po prostu mówią, że mogą zapewnić zapasy wirusa wyhodowane wyłącznie na komórkach małp Vero" - Tom Cowan, 15 października 2020 r Skoro koronawirus nie zaraża ludzkich komórek to....? Na jakich podstawach opiera się ta "pandemia"?
0 #1 Zorro 2020-10-26 12:54
Taki ten wirus grozny, ze panowie bez maseczek dzialaja w najlepsze

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top