Kanał 10

Dnia 4 grudnia 2016r. dzięki współpracy Burmistrza Więcborka, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczna w Więcborku, Stowarzyszenia "Kierunek Więcbork", Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku, Świetlicy Środowiskowej UŚMIECH, Środowiskowego Dom Samopomocy; Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie w Więcborku odbył się Jarmark Mikołajkowy.

Targowisko "Mój Rynek" wypełniło się wystawcami prezentującymi swoje wyroby. Stoiska z ozdobami i dekoracjami świątecznymi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych  mieszkańców Gminy Więcbork i nie tylko.

Wspaniała oprawa artystyczno-muzyczna w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz nieco starszych artystów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku oraz Wiejskiego Domu Kultury w Sypniewie zapewniła iście świąteczny klimat. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku wraz z Instruktorem Panią Anną Kamińską przygotowali wokalno-artystyczne show świąteczne.

Oczywiście, jak na wszystkich ważnych imprezach, nie mogło zabraknąć wspaniałego występu Więcborskiej Orkiestry Dętej. Zapierające dech w piersiach wykonania świątecznych utworów i kolęd na długo zapadną w pamięć uczestnikom Jarmarku Mikołajkowego.

Przebrane za Aniołki, Mikołaje, Pastuszków dzieci i młodzież zachęcała do udziału w Jarmarku częstując smakowitymi pierniczkami i kruchymi ciasteczkami upieczonymi przez członków Stowarzyszenia "Kierunek Więcbork".

Barszcz, paszteciki, herbata z imbirem przygotowane  przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku oraz Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku rozgrzewał zmarzniętych uczestników Jarmarku Mikołajowego.

Dzięki cennym radom Pana Jana Bagrowskiego można było poznać techniki filetowania karpia, dzięki czemu oście nie będą przeszkadzały w degustacji wigilijnego karpia.

Naturalnie nie mogło zabraknąć spotkania z Mikołajem, z którym można było zrobić sobie zdjęcia. O godzinie 15.00 rozpoczęły się animacje dla dzieci a na targowisku pojawił się tak wypatrywany przez najmłodszych Mikołaj z upominkami.

Gmina Więcbork

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top