22-latek pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Stracił prawko na 3 miesiące
KPP Sępólno Krajeńskie

Policjanci sępoleńskiej drogówki podczas kontroli pomiaru prędkości w Sępólnie Krajeńskim zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym i punktami.

W sobotę, 9 stycznia br. przed godziną 9, funkcjonariusze sępoleńskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Koronowskiej w Sępólnie Krajeńskim, gdzie doszło do przekroczenia prędkości o 63 km/h przez 22-letniego kierowcę. Mieszkaniec Koszalina poruszał się pojazdem marki Opel Insignia. Kierujący mężczyzna śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i otrzymał dziesięć  punktów karnych.

Policjanci przypominają, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla opornego kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP Sępólno Krajeńskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top