Reklama

Pijany 55-letni sępolanin wpadł podczas kontroli drogowej
policja.pl

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 55-latkowi, którego zatrzymali wczoraj policjanci. Mężczyzna kierował samochodem, pomimo że wcześniej spożywał alkohol. Teraz jego los zależy do sądu.

Kolejnego nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego zatrzymał w poniedziałek, 9 marca br. na ul. Chojnickiej patrol sępoleńskiej drogówki. 55-letni mieszkaniec Sępólna Krajeńskiego został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak policjanci zauważyli, że kierując citroenem nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo dwóch  pasażerów których przewoził,  także nie miało zapiętych pasów.

To jednak nie wszystko. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna był pijany i miał w organizmie promil alkoholu. Natychmiast mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz 55-letni kierowca odpowie za przestępstwo, którego się dopuścił. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za popełnione wykroczenie cała trójka została pouczona przez mundurowych.

asp. Małgorzata Warsińska - KPP Sępólno Krajeńskie

Komentarze

+1 #1 Miś 2020-03-10 18:48
Zaprazam na drogę Lipka Krajeńska-Sępólno Krajeńskie.Ciżarówki o 5 rano wpadają do Sępólna w obszar zabudowany z prędkością 80 km/h. Policji brak. No ewentualnie o 10 rano ścigają po miasteczku przestępców którzy nie zapieli pasów lub pijaczków na rowerach. Ciężarówki zatrzymanej nie widziałam nigdy,nawet jak kierowca jechał przez misteczko z komórką w łapie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top