Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz / KANAŁ 10

Rodzice 3-latków złożyli do burmistrza skargę dotyczącą niewłaściwej opieki. Niepokój wzbudziło dziwne zachowanie maluchów i opowieści o tym, jak są traktowane przez jedną z opiekunek. Gmina zleciła kontrolę. 

Rodzice dzieci z przedszkola w Sępólnie Krajeńskim są zaniepokojeni. Ich zdaniem, 3-latki zaczęły bać się przedszkola, reagować nerwowo, czy bawić się w dziwny sposób. Chcą zachować anonimowość. Ich skarga do burmistrza miasta na zachowanie jednej z przedszkolanek jest analizowana. 

- W trakcie zabaw dzieci często powtarzają "siadać, ręce na kolana" dają zabawkom kary, zdarzyło się że jednemu rodzicowi, dziecko chciało dać karę i wyprowadziło go do innego pokoju, co jest niepokojące - Niepokojące objawy zaczęły się ujawniać, gdy jedno z dzieci zostało zamknięte w łazience i zostało zgaszone światło, świadkiem był inny rodzic – opowiadają rodzice. 

Rodzice twierdzą, że jedna z opiekunek grupy nadmiernie dyscyplinuje dzieci, używa wulgaryzmów i krzyku do zaprowadzenia porządku. Po zgłoszeniu sprawy doszło do spotkań rodziców z dyrekcją oraz burmistrzem. Dyrekcja przedszkola podkreśla, że z pracy przedszkolanki jest zadowolona i wcześniej nie było żadnych skarg na jej pracę. - Staramy się rozwiązywać sprawy i też tak było teraz, mieliśmy spotkanie, sugestie rodziców były rozwiązane - doszliśmy do porozumienia. rodzice mogli usłyszeć odpowiedź opiekunów tej grupy – mówi Małgorzata West, dyrektor Gminnego Przedszkola nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. 

Gmina po sygnałach od rodziców postanowiła przeprowadzić kontrolę. Nie wszystkie zarzuty przedstawiane przez rodziców miały się potwierdzić, wynika ze wstępnych wniosków. Dziecko w łazience nie zostało zamknięte celowo, twierdzą opiekunowie. Nie ma również mowy o niewłaściwym języku czy nadmiernym karaniu dzieci. Kontrola ma zakończyć się w przyszłym tygodniu.

- Naszym celem jest dobro dziecka, troska o dobro dziecka, proszę mi wierzyć ze staramy się to wyjaśnić dogłębnie, w pełni i na pewno o tym rodzice i zainteresowane strony będą wiedziały - tłumaczy Zbigniew Marek Tymecki, dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim.

W rozwiązanie sporu włączona została poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Zorganizowano spotkanie dla wszystkich rodziców z psychologiem. Do grupy przydzielony został dodatkowy nauczyciel. Dla rodziców takie działanie to zamiatanie sprawy pod dywan. Nie wykluczają zgłoszenia sprawy niewłaściwej opieki nad dziećmi do prokuratury.

Katarzyna Ormanowska - TVP3 Bydgoszcz

Komentarze

+2 #50 Asd 2020-03-16 11:39
Na stronie pomorskiej przeczytałam właśnie artykuł, w którym napisano, że nauczycielka miała uderzyć dziecko. Przecież nie było takiego zarzutu! Ktoś tam zdecydowanie przesadził z interpretacją.
-4 #49 Kazik28 2020-03-12 21:10
....do anon: nie do końca PAn/PAni nie masz racji...jesli chodzi o tą sprawę nie ma tam osób "uczciwych" pani (madam) west od dawna o wszystkim wiedziała i jak to sie robi po królewsku chciała cała sprawe zamieść pod dywan...niestety tak sie nie robi i szczęście ze sie nie udało...teraz jest na chorobowym...wsyd i nic więcej
+6 #48 anon 2020-03-11 21:19
Jakie to cudowne miejsce na ziemi.Sępolno Krajeńskie .Miasto w którym drobnostka urasta do wielkości niebotycznej ..Sprawy nagannego zachowania osób publicznych toleruje się przez większość mieszkańców.Natomiast jad wylewa się hektolitrami na osoby uczciwe a te które mają wiele za uszami stawia się jako wzór .Dziwne to miejsce na mapie jakże dziwne ..
-2 #47 Kazik28 2020-03-10 21:13
Pani west czas spakowac walizki....
+7 #46 Mama przedszkolaka 2020-03-09 17:38
Czytam i oczom nie wierzę. Anonimowo i bez konsekwencji wylewa się tu ogromny hejt i to już nie na tą konkretną panią przedszkolankę ale na całe przedszkole a w szczególności dyrekcję. Ktoś ma w tym chyba jakiś interes.... i nie jest to dobro dzieci niestety.
+21 #45 Bob 2020-03-08 20:39
Nie ma prawnego zgrzytu co do umieszczenia zdjęcia grupy w artykule. Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony przedszkola, zostało wskazane źródło. Zakładam, że rodzice wyrazili zgodę na publikację wizerunku swoich pociech przez przedszkole. Dodatkowo zgodnie z artykułem 81. Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych zdjęcie zbiorowości nie stanowi naruszenia ochrony wizerunku konkretnej osoby. Publikacja wizerunku opiekunów jako pełniących funkcję publiczną (gminne przedszkole) też nie stanowi naruszenia wyżej wymienionej ustawy.
-10 #44 Niezależny obserwato 2020-03-08 14:17
Witam. Przeczytałem artykuł oraz wszystkie komentarze znajdujące się pod nim i postanowiłem się wypowiedzieć. Artykuł jak artykuł opisujący pewne zachowania które należy wyjaśnic i z tym sie zgadzam. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia- czy redakcja ma prawo użyc zdjęcia z wizerunkiem osób bez ich zgody? No chyba ze opiekunki i rodzice każdego z dzieci wyraziły na to zgodę, choć szczerze w to wątpie. Z tego co wiem obowiązujące prawo tego zabrania. Druga sprawa to komentarze. Ludzie opanujcie sie, tyle nienawiści wobec innych osób, co jest w waszych komentarzach dawno ni czytałem. Wynika z niektórych że wiedzielście o nieodpowiednich zachowaniach pewnych ludzi już dużo wcześniej, dlaczego wiec wcześniej nigdzie tego nie zgłosiliście? Zaznaczem ze zatajenie takich informacji też ma znamiona przestępstwa. Zastanówcie sie co naprawde piszecie i radzę zapoznać się z Art 212 KK, bo każdy kij ma dwa końce. Wierze ze sprawa zostanie wyjaśniona, jest przecież kontrola z oświaty i zawsze są sądy.
+3 #43 Kazik28 2020-03-08 08:50
Do matka2 ...Pani!!! Pamiętaj ze nie szata zdobi człowieka tylko to co sie ma w sercu p west i jej córce ewidentnie duzo zabrakło do bycia idealna perfekcyjną dama...jakby one szanowały innych to by nie było tyle złych komentarzy pod ich adresem a tylko PAni jedna ich tu broni...naprawdę nie ma czego im zazdrościć tylko współczuć
+1 #42 Zszokowany 2020-03-08 08:31
Z dużym zainteresowaniem śledzę ten temat, ponieważ zapisaliśmy naszą córeczkę do tego przedszkola. Nie wiem w co i komu wierzyć, ale odnoszę wrażenie, że nie chodzi (już) o dobro dzieci tylko są to jakieś personalne rozgrywki. Czekam, aż sprawa się wyjaśni. Jeżeli są jakieś dowody to będzie i jakaś reakcja. Ludzie! Nie twórzcie sowich scenariuszy.
+3 #41 Matka2 2020-03-08 07:48
Po tylko jednym komentarzu już można wywnioskować, że tutaj chodzi o zaszkodzenie PWest..!! ... a dobro DZIECI gdzie????? Ludzie, Rodzice.... to jest jakaś... nie wiem co.. , Nagonka, Pułapka..Nienawiść... Nie dajmy się w to wciągnąć Pamietajcie!! kto kopie dołki ten sam w nie wpada... Dzieje się coś dziwnego, aż sama się boję.... Nie trzeba wojny... Sami się zniszczymy.....
+5 #40 AA 2020-03-08 07:06
Ktos. Oj mocno przesadzasz tymi komentarzami. Ukrywać się po nickiem i obrażać jest łatwo, weź tylko pod uwagę to ze w dobie wszechobecnej technologii do każdego można dotrzeć i nie zdziw się jek Twoja sprawa trafi prędzej do prokuratyry. Żałuje tylko Twoich dzieci, skora taką żółć wylewasz necie to co dopiero dzieję sie u Ciebie w domu... Piszesz o bezczelności i arogancji u innych a tego samego nie dostrzegasz u siebie. Żal mi takich osób... Żal mi też tych co z imienia i nazwiska obrażają innych nie licząc sie z konsekwencjami takich komentarzy...
+3 #39 xyz 2020-03-08 06:11
Matko 2 mocno przesadzilaś wychwalając aż tak bardzio p.West..Gdyby było tak jak piszesz,że jest tak lubiana i szanowana przez pracowników to dlaczegogo kilku wspaniałych jej pracownic odeszło z tego przedszkola?Ubiór proszę pani to nie wszystkoi i proszę wierzyć,że tej pani nie ma naprawdę czego zazdrościć, a juz na pewno takiej opinii
+5 #38 Matka2 2020-03-07 23:28
Do,, Melania 77,,co ty kobieto się tak nakręcasz widać, że zazdrość przemawia przez ciebie, a,, chamska,, wredna,, mściwa,, to jesteś ty i twoja córka. Zostaw tych ludzi w spokoju, pewnie nie potrafisz ładnie się ubrać i zadbać o siebie i gul ci skacze. A z tego co wiem to odbiegasz od tematu bo tu sprawa toczy sie o dobro dzieci a nie tam jakies dyrdymały. A Pani West jest dobrym pedagogiem i dobrym czlowiekiem i kazde dziecko z przedszkola Ją lubi i szanuje i 90 %rodzicow również a to jest najwazniejsze a też myślę i jestem przekonana drogi,, x,, (tu do wypowiedzi,, x,,) że wszyscy pracownicy szanuja P West i wcale by nie chcieli żeby odeszła.... Oj jacy ludzie są mściwi, żal mi was,....
+1 #37 Ktos 2020-03-07 22:56
Bzdura! Żal mi dzieci które tam uczęszczają szczególnie do grupy pani o której mowa. Dużo by można było pisać na ten temat znam osobiście tą kobietę i potwierdzam że jest ona bezczelna arogancka po prostu nie powinni dopuszczać jej do dzieci!! Zakaz wykonywania zawodu powinna już dawno mieć. Pani dyrektor chyba nie zależy na opinii przedszkola skoro przyjęła tą panią na pewno wiedząc że pracowała już w innych przedszkolach. Kobieto robisz krzywdę dziecią i spotka Cię za to kara!!! Gdyby spotkało to moje dziecko nigdy bym tego nie odpuścila sprawa powinna trafić do prokuratury! Brawo dla osób które wreszcie się za to wzięły! A owa pani od razu na chorobowym się znalazła. Bardzo dziwna sprawa!
0 #36 Ktos 2020-03-07 22:56
Do Niedowiary. Skoro tak piszesz ewidentnie widać że jesteś albo znajomą/znajomym pani przedszkolanki której imienia nawet nie chce mi się pisać albo po prostu pracujesz w tym przedszkolu! Najlepiej jest powiedzieć że dziecko z domu coś wyniosło bo przecież w przedszkolu jest dyscyplina itp.
-2 #35 Kazik28 2020-03-07 21:50
Oooo córcia p west ma styl...ale raczej nie do pozazdroszczenia szkoda tylko ze nie ma szacunku do innych ludzi nie ma co ich bronić bo albo Pani ich nie zna abo kroczy PAni tymi samymi ścieżkami
+1 #34 Pier 2020-03-07 21:49
Co za typ... Faktycznie nikt cie rozpoznaje. A ja slyszałam, że inni widzieli tych co słyszeli. Same fakty i mity. Jeszcze BBC i pudelka zaproście. A noz uda ci się coś zyskać...
-4 #33 Melania77 2020-03-07 21:20
do MATKA...ho..ho..nie ma tu mowy o żadnej "ZAZDROŚCI" bo nie ma czego zazdrościć...pychy, wredności czy chamstwa tych (pań)..niestety bardzo dobrze znam córeczke i każdy kto choc raz miał z nia stycznosc to wie ze główna sie nie rusza....to jest trendy katechetka ktora grozi i szantażuje drugiego człowieka....
+5 #32 ccc 2020-03-07 16:30
Ludzie ,opamiętajcie się . Taki hejt jest karalny. macie dowody to do prokuratury, podać imiona nazwiska, wystąpić w mediach bez anonimowości.
Kto zajmuje się teraz waszymi dziećmi w wolną sobotą w czasie gdy Wy rodzice wylewacie tyle oskarżeń ..
Mam pytanie: na podstawie takich wzorców jakie sobą prezentujecie kogo chcecie wychować? kto ma wyrosnąć z waszych IDEALNYCH dzieci.
Nie mi osądzać, ale w kryształową osobowość niektórych rodziców nie wierzę.Poczekajcie aż sprawa się wyjaśni, albo w poniedziałek do Tucholi do prokuratury. poproście media jeszcze raz i przedstawcie się.Odwagi, może inni rodzice skorzystają z waszych 100% dowodów.
+3 #31 Matka 2020-03-07 13:56
Czytam i nie wierze NAWET WAS LUDZMI NIE MOZNA NAZWAC. Przez wasze głupie komentarze obrywa się wszystkim z tego przedszkola i na dodatek córce Pani Dyrektor. Nie róbcie tu sobie prywaty. Pewnie nikt z Was nigdy nie miał styczności z Córką ale oczywiście trzeba ją skomentować bo ma swój styl.
"ZAZDROSC TERAZ PRZEZ WAS PRZEMAWIA A NIE DOBRO DZIECKA" !!!!
Tak wam źle w tym przedszkolu? Macie wybór, wypiszcie swoje dzieciaczki. Na ich miejsce czeka wiele innych :). Nie wypisujcie glupot, BO DZIEKI PANI WEST OTWARTY ZOSTAL 7 ODDZIAL. Dla kogo to zrobiła? Dla dzieci!!! Szkoda Dyrekcji w tym wszystkim, na sam koniec przed odejściem na emeryturę!!! Sprawa jak każda się wyjaśni. Warto poczekac!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top