Rodzinny Rajd Rowerowy (FOTO)
Lucyna Tarnowska-Latzke - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

W sobotę, 8 czerwca 2019 roku z naszymi rodzinami i Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym wyruszyliśmy z placu przy remizie na trasę Rodzinnego Rajdu Rowerowego do Leśnictwa Dąbie, która liczyła ok. 18 km.

Sobotnie, słoneczne popołudnie pozwoliło nam aktywnie spędzić czas podczas jazdy rowerem i  zobaczyć urokliwy zakątek naszego regionu. Panowie z KPK udzielili nam ciekawych wskazówek na temat tego, jak poruszać się po lesie gdy zbłądzimy. Dzięki nim wiemy też jakie ptaki i płazy występują na naszym terenie,a także jakie zagrożenia czekają w lesie.
Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Sporym zainteresowaniem cieszyła się konkurencja rowerowa na najwolniejszą jazdę, w której brali udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Najwięcej zabawy przyniosły nam kalambury, w których pokazywaliśmy powiedzenia  i tytuły bajek.

Ponieważ wakacje tuż tuż, przypomnieliśmy jak udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej i jak prawidłowo użyć defibrylatora. Zdobytą wiedzę każdy później mógł przećwiczyć w praktyce. Sporo frajdy sprawiło dzieciom lanie wody, nie pozostawiając na niektórych uczestnikach  suchej nitki.

Zarówno dzieci jak i rodzice miło i ciekawie spędzili czas, a o to właśnie chodziło. Humor dopisywał każdemu,  tym młodszym jak i starszym. Zabawom i uśmiechom na twarzach mogłoby nie być końca, jednak wszystko co dobre szybko mija i trzeba było się pożegnać. Rodzinny nastrój i wspaniała atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy,  dla dzieci jak i dla rodziców, a na pamiątkę każda rodzina otrzymała certyfikat ukończenia rajdu.

Lucyna Tarnowska-Latzke - CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top