Uczniowie z Wiśniewy o swoich prawach (FOTO)
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

Przełom listopada i grudnia to czas, w którym przypadają dwa dni podkreślające znaczenie naszych praw. 20. listopada obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Wiśniewie wychowawcy klas starszych wraz z uczniami postanowili uczcić ten dzień przybliżając treść Konwencji o Prawach Dziecka poprzez prowadzenie dyskusji, wykonywanie prac plastycznych, plakatów, gazetek ściennych oraz oglądanie tematycznych filmów i prezentacji multimedialnych. Ponadto gazetkę Samorządu Uczniowskiego wypełniły kolorowe zapisy i informacje na ten temat, by wszystkim dzieciom, jak również dorosłym, przypominać, że mają tych praw zawsze przestrzegać, nie tylko w ustanowionym dniu – 20 listopada. Przedszkolaki oglądały film "Prawa dziecka". Omówiły ilustracje przedstawiające prawa i obowiązki dziecka. Wykonały pracę plastyczną na temat "Mam prawo do ...".  W klasach młodszych odbyła się pogadanka z uczniami na temat praw dziecka. Następnie uczniowie wybrali najważniejsze dla nich prawa i plastycznie je zinterpretowali.

Z kolei z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przypadającego 10. grudnia w klasie VIII uczniowie w ramach godziny wychowawczej i lekcji wiedzy o społeczeństwie odbyli pogadanki z wychowawcą oraz wykonali plakaty tematyczne - opowiedziała opiekun SU Julia Oller-Matuszewska.

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top