To nic złego w tym, że chcemy być modne (FOTO)
Lucyna Sztandera

"Jeszcze jesteśmy trochę daleko za modą. Nie nadążamy za nią. W sieciówkach jednego dnia są paski, następnego zwierzątka. Nie nauczono nas ubierać się, dobierać strojów" - tymi słowami zaczęła swoje spotkanie z miłośnikami mody w Centrum Kultury i Sztuki kreatorka wizerunku, stylistka Karolina Domaradzka.

"Moim zadaniem jest pokazać jak dobierać ciuchy, jak wykorzystać ciuchy, które będą efektywne. Musimy kombinować ze strojem, by było ciekawie. Panie mają bardzo dużo rzeczy, ale często nie wiedzą, co z czym łączyć, nosić" - dodała stylistka. I takie bardzo praktyczne rady podała zebranym w sali kolumnowej. Modne są teraz zwierzęta, traktowane niepoważnie przez projektantów.

"Sieciówki, które nie zatrudniają fajnych projektantów nie trafią z trendami" - podkreśliła Karolina Domaradzka - "Na przykład kwiaty nie są już w trendzie jak oferują jeszcze niektóre sieciówki".

Cętki, zwierzęce wzory, duże okrągłe klipsy, kolor zielony butelkowy, miodowy, musztardowy, burgund, fiolet, bufiaste rękawy, spodnie z wysokim stanem, cekiny, które łączymy z innymi fasonami, nie chodzimy całe w cekinach i nie kupujemy rzeczy przeszywanych cekinami - to jedne z trendów tej jesieni.

"Sztruks - jest teraz bardzo modny na świecie tylko nie w Polsce. A on bardzo ładnie łączy się z innymi trendami. Ogromne zastosowanie w tym sezonie mają golfy, noszone same lub pod koszulami. Taka inspiracja latami 70-ymi. Golfy, półgolfy, rzeczy zapinane pod szyję - to się teraz nosi. Dekolty natomiast są niemodne" - opowiadała kreatorka - "Jak założymy niebieski golf to wyprzedzimy modę, bo to będzie modne wiosną. Fajnie w jednym ciuchu połączyć kilka trendów, na przykład musztardowy półgolf we wzór z literą V i bufiastymi rękawami. Modne są swetry".

"Nie robimy zakupów na ilość tylko ekonomicznie. Często zwracamy uwagę sami na siebie i wtedy myślimy, że inni też patrzą na nas i oceniają" - podkreśliła stylistka, dodając: "Nam nie mówi się, co jest modne, a tak by było łatwiej nam robić zakupy. W kolorystyce obowiązuje kontrast. Nie łączymy w jednolite stylizacje, bo będziemy wyglądać nijak".

Modne są ciuchy z nadrukowanymi apaszkami czy pochodne w łańcuchy albo z drukowanymi nazwami firm na ciuchach - to jest walka producentów bardzo dobrych marek z podróbkami. Nosimy też paski na ciuchach, ale te wyglądające na stare. Opłaca się mieć w garderobie płaszcze misie, bo to ponosi się z 5-6 lat. Zawsze będą modne płaszcze w kolorze beż, ecru, brąz, zieleń. Ale spod płaszczy i kurtek nic nie może wystawać, by nie dzielić figury częściami ciuchów.

"Nie kupujemy czapek z pomponami ani obcisłych tylko luźne. Nie nosimy kominów, bo są anty seksowne tylko szale" - z mocą zaznaczyła Karolina Domaradzka.

Jak chcemy być modne to możemy posiłkować się wiedzą z angielskiego "Voque" bądź zaglądać do "Zary" czy "Reserved", bo to są sieciówki, które najszybciej reagują na trendy.

"Mniej kupować, więcej myśleć i kombinować, posiłkując się Internetem" - podsumowała swoje dwugodzinne spotkanie stylistka, kreatorka wizerunku Karolina Domaradzka.

Lucyna Sztandera

Komentarze

0 #1 Zuzanna 2018-10-31 08:17
Nie szkoda kasy na tego typu spotkania. Chyba każda kobieta wie jak powinna się ubierać aby wyglądać interesująco.Za wiele ludzi na tego typu spotkania wcale nie przychodzi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top