Szkoła w kropki (FOTO)
Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka, światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy. W Szkole Podstawowej w Wiśniewie uczniowie i nauczyciele zorganizowali tego dnia różnorodne zajęcia, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Motyw przewodni tego dnia stanowi kropka z książki Petera Reynoldsa pt. “The Dot”. Książka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w siebie. „The Dot” została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, a znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać, polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

14 września  Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zamieniła się w kropkowy świat. Zaangażowali się wszyscy: maluchy rysowały kropki na placu szkolnym, wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej, młodsze klasy zajmowały się   kartami pracy z kropkami, a starsi uczniowie przygotowali gazetki tematyczne i plakaty, podkreślając tym samym znaczenie kropki w życiu codziennym. Na twarzach młodszych jak i tych starszych uczniów naszej szkoły zawitały kropki. Niektórzy przyszli ubrani w “kropkowe” stroje, a jeszcze inni doklejali kropki do swoich ubrań.

Międzynarodowy Dzień Kropki to nie tylko okazja do świetnej zabawy w szkole, ale przede wszystkim dzień, w którym każdy może uwierzyć, że jest twórczy i kreatywny tak jak mała Vashti - opowiedziała Julia Oller-Matuszewska, opiekun SU SP w Wiśniewie.

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top