Kanał 10 / TVP3 Bydgoszcz

W dniu dzisiejszym (25.09) jednostki OSP z gminy Sępólno Krajeńskie, tj. OSP Lutowo, OSP Wałdowo, OSP Sępólno Krajeńskie, OSP Komierowo, OSP Lutówko i OSP Zalesie, otrzymały sprzęt i wyposażenie zakupione w ramach realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitenciarnej - Funduszu Sprawiedliwości.

Gmina Sępólno Krajeńskie 30 maja br. złożyła wniosek do Ministerstwa Sprawiedliwości, Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Warszawie o powierzenie realizacji zadań jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitenciarnej - Funduszu Sprawiedliwości, zgodnie z wcześniej zgłoszonym zapotrzebowaniem wszystkich jednostek OSP z gminy Sępólno Krajeńskie na sprzęt ratowniczy.

Dnia 28 czerwca br. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Sępólno Krajeńskie a Ministerstwem Sprawiedliwości na przekazanie dotacji w wysokości 56 962,62 zł na sprzęt i wyposażenia urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przeststępstwa dla jednostek OSP z gminy Sępólno Krajeńskie. W wyniku przeprowadzenia zapytania ofertowego wyłoniono wykonawcę, tj.firmę Arpapol z Wrocławia.

Jednostkom OSP przekazano, m.in. następujący sprzęt:

- defibrylatory ARD Philips
- wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne
- osprzęt do zasilania z butli sprężonego powietrza wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych
- butlę na sprężone powietrze do poduszek pneumatycznych
- szyny typu Kramera
- zestawy ratownictwa medycznego PSP-R1
- pilarkę do drewna STIHL
- wielogazowy detektor gazu
- piłę ratownicza do szyb klejonych
- parawan do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadków
- agregaty prądotwórcze trójfazowe
- latarki szperacze

Strażakom przekazano sprzęt o łącznej wartości 54 930,20 zł, który został sfinansowany w ramach Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości, z tego 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości i 1% ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

red

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top