O wojnie i katastrofach naturalnych -  czyli "Globalnie w bibliotece" (FOTO)
Biblioteka Sępólno

Blisko 80 uczestników wzięło udział w warsztatach pn. "Kiedy przychodzi kryzys" zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Zajęcia przygotowane zostały w ramach projektu "Globalnie w bibliotekach", którego celem było zaangażowanie społeczności w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej.

Spotkanie to było idealną przestrzenią do tego, aby dowiedzieć się jak młodzież i dzieci rozumieją pojęcia takie jak "wojna", "katastrofa naturalna" czy "pomoc humanitarna", usystematyzować ich wiedzę i wspólnie podyskutować o emocjach towarzyszących ludziom w chwilach kryzysu. Rozmawialiśmy też o tym jakimi cechami charakteryzuje się wolontariusz wyjeżdżający na akcję i o poświęceniu nagradzanym wdzięcznością drugiego człowieka.

Mając na uwadze fakt, że wojna powoduje widzenie świata w barwach czarno-białych zaproponowaliśmy grupom, aby wspólnie pokolorowały obrazy, które przedstawiają rzeczywistość w trakcie konfliktu zbrojnego lub katastrofy naturalnej. W ten sposób symbolicznie nadaliśmy ich życiu trochę koloru.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w dyskusji. Pamiętajmy. Kimkolwiek jesteśmy, pozostańmy ludźmi!

Program "Globalnie w bibliotekach", realizowanym jest przez sępoleńską bibliotekę w partnerstwie z Polską Akcję Humanitarną oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Biblioteka Sępólno

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top