Reklama

Reklama

Według sondażu IPSOS Kosma Złotowski i Radosław Sikorski będą europosłami z naszego regionu!

Radosław Sikorski z Koalicji Europejskiej oraz Kosma Złotowski z Prawa i Sprawiedliwości to dwaj prawdopodobni posłowie do Parlamentu Europejskiego wybrani w województwie kujawsko-pomorskim - tak wynika z pierwszych sondażowych wyników wyborów przygotowanych przez IPSOS.

Wynika z nich, że w kraju wybory do europarlamentu wygrywa PiS - 42,4 proc. głosów, Koalicja Europejska otrzymała 39,1 proc. głosów dalej: Wiosna - 6,6 proc. głósów; Konfederacja - 6,1 proc. głosów; Kukiz - 4,1 proc. głosów; Lewica Razem - 1,3 proc. głosów. Oznacza to, że w kraju mandaty otrzymują:  24 - PiS, 22 - Koalicja Europejska, 3 - Wiosna, 3 - Konfederacja. 

Inaczej wyniki wyglądają w naszym regionie. Na Kujawach i Pomorzu wygrywa Koalicja Europejska z dorobkiem 44,8 proc. głosów, PiS gromadzi 36,4 proc. głosów; Wiosna - 7,0 proc. głosów; Kukiz - 5,7 proc. głosów; Konfederacja - 4,8 proc. głosów, Lewica Razem - 1,3 proc. głosów. 

Najwięcej głosów na Kujawach i Pomorzu otrzymał Radosław Sikorski - ponad 122 tys. a na Kosmę Złotowskiego głosowało 104 tys. 

Frekwencja wyniosła 43 proc.w kraju, a na Kujawach i Pomorzu - 39,7. Naszemu województwu przypadają tylko dwa mandaty, dla wspomnianych Kosmy Złotowskiego i Radosława Sikorskiego. 

Przypominamy, że te wstępne wyniki oparte są na sondażu Exit-Poll, czyli odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokali wyborczych. Badanie przeprowadziła firma IPSOS przed 845 lokalami wyborczymi.

źródło: TVP3 Bydgoszcz

Komentarze

0 #1 2019 2019-05-28 08:30
GRATULACJE DLA KOSMY, to godny reprezentant Polski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top