Podsumowanie "Bezpiecznego majowego weekendu" na kujawsko-pomorskich drogach. Zatrzymano 75 pijanych kierowców (FOTO)
KWP Bydgoszcz

"Majówka" minęła pracowicie dla kujawsko-pomorskich policjantów, którzy prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczny majowy weekend". Akcja trwała od wtorku 30 kwietnia br. do niedzieli 5 maja br. Podczas wydłużonego majowego weekendu na naszych drogach nikt nie zginął.

Wydłużony majowy weekend” charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu, zarówno zmotoryzowanych, jak i niechronionych użytkowników dróg, policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny majowy weekend”. Podczas akcji korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory i służbowych motocykli. Wzmożone działania na drogach prowadzone były głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu.

W trakcie działań "Bezpieczny majowy weekend" na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych podczas których rannych zostało 7 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Kujawsko-pomorscy policjanci odnotowali łącznie 365 kolizji oraz zatrzymali 75 pijanych kierowców.

red na podstawie informacji przekazanych przez KWP Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top