Powiatowe Obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim [FOTO]
KPP w Sępólnie Krajeńskim

W Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim odbyły się we wtorek, 27 lipca br. obchody Święta Policji. Wydarzenie to upamiętnia 102 rocznicę powstania Polskiej Policji. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę, zaangażowanie oraz za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. Podczas święta 12 policjantów sępoleńskiej komendy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystości upamiętnienia 102 rocznicy powstania Polskiej Policji odbyły się w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Ceremonia miała charakter uroczystej zbiórki i rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Sępólnie Krajeńskim inspektorowi Pawłowi Zawadzie przez dowódcę uroczystości.

Komendant przywitał przybyłych gości oraz podziękował policjantom oraz pracownikom za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków w służbie oraz wyraził słowa uznania za codzienny trud wkładany w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sępoleńskiego, szczególnie w trudnym czasie pandemii.

Z okazji Święta Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 12 sępoleńskich funkcjonariuszy. W korpusie oficerów młodszych awans przyznano 1 policjantowi, natomiast na pierwszy stopień oficerski  Policji awans otrzymał 1 funkcjonariusz. W korpusie aspirantów awanse przyznano 3 funkcjonariuszom, natomiast na pierwszy stopień aspirantów awansowano 2 policjantów. W korpusie podoficerów – 4, zaś szeregowych – 1.

W trakcie uroczystości wspomniano także o odznaczenia i orderach, które nadano sępoleńskim stróżom prawa.

W dniu 21 lipca 2021r. w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Policji, które odbyło się na dziedzińcu Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pałacu Belwederskim, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Kraj. insp. Pawła Zawadę brązowym Krzyżem Zasługi.

Podczas Wojewódzkich obchodów Święta Policji, które odbędą się 28 lipca medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczonych zostanie 2 policjantów, natomiast srebrną i brązową odznakę „Zasłużony Policjant” - 3 funkcjonariuszy.                                                 

Na zakończenie, zaproszeni gości  gratulowali mianowanym policjantom oraz podziękowali wszystkim za trud włożony w ich codzienną służbę.

Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

asp. Małgorzata Warsińska - oficer prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Top